Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Postby deadeyye » Sun Feb 03, 2013 3:00 pm

Wydaje mi się że najlepiej wpisać obie nazwy w pole głównej nazwy, np:
79 Nazwa Ulicy

Dzięki temu powinno się znaleźć po obu nazwach. Nazwa ulicy jest równie ważna jak numer, bo adresy są z kolei podawane używając nazw ulic, a przy ulicach z numerkami (krajowe, wojewódzkie itd) znajduje się sporo ważnych obiektów.
deadeyye

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Postby garbaty » Tue Aug 24, 2010 10:06 am

Na moją prośbę uruchomiona została polska sekcja wiki. Możemy tam coś teraz umieścić. Moja propozycja jest oczywiście taka, żeby przede wszystkim umieścić tam informację o nazewnictwie kategorii dróg oraz o nazywaniu ulic. Jeśli macie jakieś pomysły piszcie.

Wiki jest tutaj oczywiście:
http://www.waze.com/wiki/index.php/Poland
Last edited by garbaty on Wed Sep 22, 2010 11:25 am, edited 2 times in total.
iPhone 3GS
Area manager in Warsaw and its southwest surroundings
garbaty

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby garbaty » Sat Aug 28, 2010 4:02 pm

Dodałem dzisiaj na Wiki trochę informacji o tworzeniu dróg i ogólnie o podstawach Waze. Na pewno wielu osobom przyda się tytułem wyjaśnienia, bo pewne rzeczy z początku są enigmatyczne. :)

Jeśli macie coś co chcielibyście tam dodać, coś jest nadal nie zrozumiałe, chcecie jeszcze o coś zapytać to piszcie śmiało.
iPhone 3GS
garbaty

Postby garbaty » Sun Aug 29, 2010 6:52 am

O super. :) Dzięki za uwagi, już je uwzględniłem w tekście. :) A sam tekst się już trochę rozszerzył. :) Zostało tłumaczenie podstawowych błędów. Mam nadzieję, że nasza wiki będzie się stale rozrastała :)
iPhone 3GS
garbaty

Postby garbaty » Wed Sep 22, 2010 11:25 am

wignaczewski wrote:Ostatnio miały miejsce pewne zmiany na Wiki. Link z pierwszego posta powinien mieć teraz taką formę http://www.waze.com/wiki/index.php/Poland

Poprawione. :)
iPhone 3GS
garbaty

Postby Grzegorz_i30 » Fri Jan 17, 2014 11:18 am

Witam wszystkich!

Jeżdżę dużo po Śląsku i okolicach - chętnie pomogę w edycji map - na razie update'uje wszystko w okolicach Dąbrowy Górniczej, ale w miarę potrzeb mogę pomagać/weryfikować dalsze okolice.

Pozdrawiam
Grzesiek
Grzegorz_i30

Postby jwaleczek » Tue Nov 23, 2010 7:20 pm

Siemaneczko!
rl_pl wrote:Proponuję przemyśleć zasadę, że tytuły patronów ulic (generał, ksiądz) wpisujemy małą literą. Ja się do tego stosuję, ale widzę, że inni nie, i estetycznie raczej duża litera bardziej by mi pasowała. Ja wiem, że według zasad pisowni polskiej tytuły pisze się małą literą, ale tu chyba powinna zadziałać inna zasada: duża litera na początku wypowiedzi (zdania, równoważnika). Jakoś tak mi nie pasuje, jak nazwa ulicy zaczyna się od małej litery, np. "generała", albo w nazwie "Aleja księdza Jerzego Popiełuszki" samo "księdza" jest małe, chociaż to akurat bym przełknął, bo jednak wypowiedź zaczyna się od "Aleja". Właśnie gdyby nazwa była w środku zdania, to pasowałaby mała litera (np. "przy ulicy generała..." - a nie "przy ulicy Generała..."). Również oddzielna zasada dla "Marszałka Józefa Piłsudskiego" nie bardzo jest dla mnie zrozumiała.

Siemaneczko!

Sugeruję aby odejść od zasad w Wiki na zasady obowiązujące w języku polskim (w końcu jesteśmy w Polsce ;). Czyli wszystkie wyrazy w nazwie ulicy piszemy dużą literą za wyjątkiem stojących na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, bulwar, osiedle, plac, park, kopiec, kościół, klasztor, pałac, willa, zamek, most, molo, brama, pomnik, cmentarz itp. które są tylko nazwą gatunkową (rodzajową), piszemy go małą literą, a pozostałe wyrazy wchodzące w skład nazwy — wielką literą

źródło: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629401

pozdrawiam
Jacek

p.s. Ja stosuję się do zasad języka polskiego, jako nadrzędnych ;) peace
jwaleczek

Been thanked: 1 time

Postby jwaleczek » Tue Nov 23, 2010 8:45 pm

Nie widziałeś, bo na tabliczkach jest pisane skrótami: pl. Tadeusza Kościuszki, Plac Na Groblach (tu zły przykład gdyż zasadne jest pisać wszystko z dużej litery, jak wcześniej napisałem), al. Adama Mickiewicza. Przecież wyraz "ulica" też wpisywany jest z małej litery

peace
jwaleczek

Been thanked: 1 time

Postby Krzysztof1964 » Wed Oct 16, 2013 7:16 am

Może ktoś aprawdzić czy dobrze nazwałem rampy?

https://www.waze.com/pl/editor/?zoom=4& ... TT&env=row
Image
Country Manager Poland
Krzysztof1964

Has thanked: 34 times
Been thanked: 29 times

Postby Malesiak » Sat Oct 12, 2013 9:51 am

Nie chce zakladwc nowego watku, wiec pytam tutaj. Kiedy sa czasy rozliczania punktow i zliczania statystyk za odbyta trase. Ostatnia aktualizacja byla w moim przypadku wczoraj nad ranem. Bede wdzieczny za informacje.
Warszawa <-> Trójmiasto oraz Pomorskie i Zachodniopomorskie .
Malesiak

Has thanked: 2 times

PreviousNext

Return to Poland