Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Image

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Postby baranica » Tue Sep 18, 2012 5:30 pm

Stary edytor został wyłączony - chyba 2 dni temu.

http://status.waze.com/intl-server-old- ... retirement
Image
baranica
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Postby Barteek » Sat Sep 22, 2012 7:18 am

wielka szkoda... czasem był bardzo przydatny
Barteek

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby wroSlaw » Wed Jan 30, 2013 9:19 pm

Witajcie
Moje pytanie dotyczy wpisywania nazwy ulic. Czy drogę np. krajową na terenie miejscowości opisujemy numerem drogi a "Alternate street names:" nazwą ulicy czy odwrotnie. Widzę oba rozwiązania na mapie.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 45 times

Postby WodzGalopujacySkleroz » Wed Jan 30, 2013 9:59 pm

wroSlaw wrote:Czy drogę np. krajową na terenie miejscowości opisujemy numerem drogi a "Alternate street names:" nazwą ulicy czy odwrotnie. Widzę oba rozwiązania na mapie.

A alternate names już są przez klienta obsługiwane? Jeśli nie, to nadal nie mają większego sensu... A jeśli tak, to należałoby to uzupełnić na http://www.waze.com/wiki/index.php/Nazywanie_ulic. Orientuje się ktoś, czy to już działa?
WodzGalopujacySkleroz

Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Postby rlpl » Fri Feb 01, 2013 10:08 pm

Zapowiadali to już dawno temu i podobno nawet w USA już uruchomili i zapowiadali, że pracują nad uruchomieniem na całym świecie, i na tym się skończyło. Niektórzy (np. ja) wpisują numer drogi jako Alternative, w nadziei, że kiedyś jednak to ruszy. Odwrotnego sposobu, czyli wpisywania numeru drogi jako nazwy podstawowej, a nazwy ulicy jako alternatywnej, jeszcze w Polsce nie widziałem, ale oczywiście całej Polski nie znam. Wobec tego niech sobie każdy wpisuje jak chce, tylko proponuję, żeby nie poprawiać na swój system tego, co ktoś po swojemu podpisał.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Postby wroSlaw » Sat Feb 02, 2013 11:36 am

rlpl wrote:Niektórzy (np. ja) wpisują numer drogi jako Alternative, w nadziei, że kiedyś jednak to ruszy. Odwrotnego sposobu, czyli wpisywania numeru drogi jako nazwy podstawowej, a nazwy ulicy jako alternatywnej, jeszcze w Polsce nie widziałem, ale oczywiście całej Polski nie znam. Wobec tego niech sobie każdy wpisuje jak chce, tylko proponuję, żeby nie poprawiać na swój system tego, co ktoś po swojemu podpisał.

Ja nie mam dużego doświadczenia, ale mam wrażenie, że w dużej części jako główny jest wpisywany nr drogi. Myślę że nie jest to złe rozwiązanie, ponieważ patrząc na drogę widzimy przebieg naszej trasy. Miejscowy da sobie radę ale przyjezdny chyba częściej zwróci uwagę na nr drogi, niż na nazwę ulicy. Może się mylę ale trzeba wpisywać również alternate, żeby nie trzeba było później poprawiać.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 45 times

Postby deadeyye » Sun Feb 03, 2013 3:00 pm

Wydaje mi się że najlepiej wpisać obie nazwy w pole głównej nazwy, np:
79 Nazwa Ulicy

Dzięki temu powinno się znaleźć po obu nazwach. Nazwa ulicy jest równie ważna jak numer, bo adresy są z kolei podawane używając nazw ulic, a przy ulicach z numerkami (krajowe, wojewódzkie itd) znajduje się sporo ważnych obiektów.
deadeyye

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Postby rlpl » Wed Feb 06, 2013 10:02 pm

Ten temat był już omawiany, wyszło, że każde rozwiązanie jest złe. Po prostu autorzy nie przewidzieli, że droga może mieć jednocześnie numer i nazwę, albo że może po prostu nie mieć niczego. Panowie, nie mieszajcie już, wpisujcie co chcecie, tylko nie przerabiajcie już podpisanych dróg. Weźcie pod uwagę, że każda nowo wpisana nazwa pozostaje w bazie danych na zawsze i może kiedyś wypłynąć np. w wynikach wyszukiwania adresu, nawet, jeśli starej nazwy już nie ma na mapie.
rlpl

Postby pprucia » Thu Feb 07, 2013 5:43 am

Wszystko dobrze ale nie irytuje was sytuacja obecna np. na 7? W okolicach Kielc są podpisy DK7, parę kilometrów dalej jest 7, E77 a jeszcze dalej 7 (E77) i tak na zmianę. Nie lepiej byłoby ustalić jeden sposób nazewnictwa?

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
pprucia

Postby rlpl » Thu Feb 07, 2013 12:22 pm

Co do tak prostej drogi, jak 7 poza miastami, to ustalono dawno, że ma się nazywać po prostu 7. Numerów dróg europejskich ma w ogóle nie być. Dodatki E77 są starsze, niż ustalenie tych zasad, potem widocznie nikt nie miał takiej potrzeby, żeby je usunąć, w tym i ja, bo przerabiałem niektóre fragmenty. Napis DK7 jest późniejszy, pojawił się, jak zaczął się remont obwodnicy, bo dawniej było S7. Oczywiście można sprawdzić kto to zrobił, kolega widocznie nie doczytał. Jak chcesz, to można na całej długości zlikwidować dodatki E77 i DK. Gorzej nie będzie, zwłaszcza, że drogi nie prowadzą przez miasta, czyli "adres" 7, E77 istnieje tylko jeden.

Miałem raczej na myśli dopisywanie albo kasowanie numerów dróg do nazw ulic w miastach, bo o to chodziło w pytaniu. Jak droga już jest podpisana, na przykład ulica Jana Kowalskiego, a dopiszesz do niej 79, to potem wyszukiwarka będzie pytać, czy chcesz jechać na Jana Kowalskiego, czy 79 Jana Kowalskiego.
rlpl

PreviousNext

Return to Poland