Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Wiki - podstawowe informacje o używaniu Waze

Postby sewerynklos » Wed Apr 29, 2020 7:27 am

Miro0412 wrote:Jak to jest z tym omijaniem korków? Miałem sytuację, nikt nie zgłosił, że jest korek. W rzeczywistości dana ulica stała, a na mapie w aplikacji było na czerwono 8km/h ale nadal wprowadzało mnie w tą ulicę jadąc i zbliżając się do tego miejsca. Poradziłem sobie wybierając trasy alternatywne ale czy takie coś nie dzieje się z automatu jak u konkurencji i trzeba tak właśnie radzić sobie samemu wybierając ręcznie inną?

Też miałem ostatnio podobny problem. Ktoś wie,jak to rozwiązać?

Tutaj przeczytasz opinie o Betfan
sewerynklos

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Postby TCholewa » Fri Oct 17, 2014 8:19 am

Nawiązując do tematu zmian w Wiki, proponuję następujące działania:
a) utworzyłem nowy wpis w Wiki z proponowanym szablonem układu informacji (na razie w większości z pustymi odnośnikami); jeśli macie (głównie liczę na AMów) uwagi, prosiłbym o podawanie uwag w tym wątku (dodać, usunąć sekcję, koniecznie coś opisać lub podsumować)
https://wiki.waze.com/wiki/Nowe_Wiki

b) schemat oparłem na kształcie Wiki UK (który wydaje mi się najbardziej uporządkowany), wyrzucając to, co na razie nie jest potrzebne oraz linkując częściowo zasoby, które już mamy (w większości i tak do przeglądu)

c) załączam również obecny kształt głównych stron i powiązań w Wiki z zaznaczonymi na czerwono pozycjami, które chciałbym wyrzucić (ew. można te informacje zawrzeć w innych miejscach)
Attachments
waze wiki.jpg
(46.4 KiB) Downloaded 1285 times
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 284 times
Been thanked: 151 times

Postby TCholewa » Fri Oct 17, 2014 7:34 pm

Myślałem, żeby wszystko, co jest stare poprawić a to co jest w miarę aktualne - podlinkować.
Trzeba będzie dorzucić też sporo informacji, bo nie aktualizowaliśmy Wiki od jakiegoś czasu. Jak wrzucę materiały, dam znać co jest do tłumaczenia :)
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Postby TCholewa » Fri Jan 22, 2016 4:23 pm

Jeśli chcesz, żeby Ci ikona się nie świeciła to powinno pomóc wyłączenie funkcji "Otrzymuj przypomnienia z kalendarza" (Ustawienia/Wydarzenia z kalendarza). AGPS nie zużywa aż tak bardzo baterii, bo nie korzysta z GPS tylko z lokalizacji względem nadajników GSM oraz sieci Wifi. Ponżej artykuł z Help Center - wkrótce wersja polska ;)
https://support.google.com/waze/answer/6308527?hl=en
-----------------------
Why is the Location Services arrow always on?

The arrow you may see is due to the new Waze calendar feature, which sends Wazers time to leave notifications for upcoming calendar events. The arrow icon indicates that Location reporting is on and being used to help calculate when you need to leave for a calendar event. Calculations are based on your the location of the event, the impact of traffic on your route and expected drive time.

Please know that Location Reporting uses minimal battery because it relies on data your mobile operating system is working with anyway, including WiFi and cell towers.

If you'd like to disable Location Reporting, please follow the steps below:

Tap Menu , then the Settings wheel .
Tap General.
If you see Location Reporting, simply toggle OFF. You will cease to receive time to leave notifications and the location arrow will disappear when you close Waze.
If you do not see Location Reporting and are using Waze version 4.0.0.3 or above, the feature shouldn't run once Waze is closed. Confirm this is by closing the app; double tap our iPhone's Home button and swipe up to close Waze. The Location Services arrow should disappear within a few minutes of closing Waze.
If you do not see Location Reporting and are using a Waze version prior to 4.0.0.3, please tap Settings > Calendar Events and disable Calendar notification.
*Learn more about the calendar feature in our Calendar Settings section.
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Postby TCholewa » Sat Jan 23, 2016 2:31 pm

Osobiście wolę, że to działa. Powiadamianie działa świetnie i jak wpiszesz w kalendarzu spotkanie z adresem, to Waze wbija Ci odpowiednio wcześniej informację, że pora ruszać :) Te nieznacznie większe zużycie baterii nawet nie jest zauważalne.

PS. U mnie powiadomienia zadziałały dopiero, jak wyczyściłem dane lokalizacji (Ustawienia/Ogólne/Wyzeruj/Dane lokalizacji i prywatności) .Wtedy kalendarz został ponownie zsynchronizowany z serwerem.
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Postby Vooytek » Fri Jan 17, 2014 8:30 pm

Tam cały czas są źle nazwane te rampy...
berestovskyy wrote:Zwykle na węzłach takich zjazdów mamy <= 4. W tym przypadku nazywamy tylko te 3 rampy:

Wszystkie inne muszą pozostać bez nazwy.

Nope. Ten zjazd również trzeba nazwać, bo niby dlaczego nie?
https://www.waze.com/pl/editor/?zoom=4& ... =184829128
Zjazdy miały chyba być tak nazywane:
https://www.waze.com/pl/editor/?zoom=4& ... =102184534

Grzegorz_i30 wrote:Witam wszystkich!

Jeżdżę dużo po Śląsku i okolicach - chętnie pomogę w edycji map - na razie update'uje wszystko w okolicach Dąbrowy Górniczej, ale w miarę potrzeb mogę pomagać/weryfikować dalsze okolice.

Pozdrawiam
Grzesiek

Ten temat nie służy do powitań, napisz w https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=64530
[ img ]

PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 180 times
Been thanked: 169 times

Postby Vooytek » Sat Jan 18, 2014 2:19 pm

Przecież na Wiki jest napisane że nazywamy droga > kierunek1 / kierunek2 a te zjazdy są zdecydowanie źle nazwane.

Dobrze, w tamtym przypadku, gdy się dłużej przyjrzałem to faktycznie nic nie zmieni dodatkowo nazwanie tamtego jednego zjazdu ;)
[ img ]

Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby Vooytek » Sat May 31, 2014 12:48 am

Czyli moja prawie że pierwotna wersja zwyciężyła ^^

Zajmę się wiki, wystarczy przerobić / na , i usunąć ten mój nieszczęsny rysunek :D

DONE. Zmieniłem też ten drugi permalink, bo tamten zjazd nie został jeszcze poprawiony wg tych nowych wytycznych.
[ img ]

Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby Vooytek » Fri Oct 17, 2014 3:01 pm

Świetna robota! :)

Tylko w linku "Kim jest AM?" trzeba nieco zaktualizować. Ogarnę to za moment, bo gdzieś mi się tam w oczy jeszcze nazwa Cartouche rzuciła.

Mam nadzieję, że podlinkujesz resztę, bo nie będziemy chyba od nowa wszystkiego tworzyć? Można angielskie wersje przetłumaczyć, jak wcześniej. Chcesz po prostu zmienić układ, a nie całą treść od zera? ;)
[ img ]

Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby Vooytek » Fri Oct 17, 2014 8:46 pm

Na razie przerobiłem ten opis AM, możesz zerknąć i ewentualnie coś dodać czy poprawić :)
[ img ]

Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

PreviousNext

Return to Poland