Jak edytować drogi

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Jak edytować drogi

Postby rlpl » Thu Jul 14, 2011 12:09 am

Wykaz dróg powiatowych województwa mazowieckiego - Warszawa zaczyna się na stronie 142.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby onnufry » Thu Jul 14, 2011 8:23 am

Śliczne dzięki :)

Wygląda na to że w 80% moje pojęcie "drogi głównej" pokrywa się z powiatowym. Niestety w pozostałych 20% powiat jest zdecydowanie w błędzie. Białołęcka na północ od pętli przy Kanale Żerańskim jest polną dróżką w stanie gorszym od zamoskiewskich autostrad, ani tędy ani dalej Zdziarską (dziurawą jak pas na Okęciu po II WW) nikt nigdy nie jeździ, jeżeli tam nie mieszka. Tymczasem lokalna, miła i szeroka magistrala - Ostródzka - jest drogą gminną.

Puszczenie w nawigacji części "dróg powiatowych", wyglądających dobrze najwyżej na papierze, wyprowadzi sporo ludzi dosłownie w pole. Nie mogę przyjąć sztywno tych założeń. Przeboleję jeszcze Słoneczną, która "przelotówką" uczyniono społecznie (ku utrapieniu mieszkających przy niej ludzi), ale Ostródzką z Białołęcką zamienić statusem muszę :D
onnufry

Been thanked: 0 time

Postby rlpl » Fri Jul 15, 2011 10:19 am

Jak droga jest polna, to chyba trzeba ją zaznaczyć jako polną, mimo że jest powiatowa. Ostatnio ktoś z Litwy się skarżył, że waze nie ma możliwości zaznaczenia drogi gruntowej/asfaltowej niezależnie od kategorii Major/Minor Highway itd. O ile wiem, zaznaczenie drogi jako powiatowej albo gminnej nie ma znaczenia dla nawigacji, więc nie powinno być obawy, że jak zaznaczysz drogę jako powiatową, to waze tam będzie kierował, chociaż gminną jedzie się szybciej. Ale może się mylę, bo zasady wyboru drogi nie są nigdzie dokładnie udokumentowane i zmieniają się od czasu do czasu bez uprzedzenia.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Been thanked: 1 time

Postby wampcia » Fri Jul 15, 2011 2:35 pm

Brak większej ilości typów dróg jest niewątpliwym problemem waze.
W miastach wyraża się tym, iż jeśli nie zmienimy dróg o lepszej przepustowości na główne mimo, iż na papierze ustawodawców takimi nie są ( często jest to stary podizał z lat 90 tych ) to nawi pokieruje nas środkiem osiedla. Ja te ewidentnie wąskie uliczki zaznaczam jako service road ( choć nie takim jest założenie tego typu drogi ).
Na wsiach, koloniach do tego dochodzi problematyczne oznaczanie dziurawych duktów jako głównych ulic, osobiście odpuszam sobie gdy wiem, iż blisko tego typu drogi znajduje się dobrze utrzymana asfaltówka nie zakfalifikowana jako główna.
Co robić z asfaltowymi ulicami głównym i krajowymi drogami o koszmarnej jakości, z dziurami głębokimi na 5 cm ? Nawi jest ponoć dla kierowców a nie dla ustawodawców i chyba przejezdność i komfort jazdy winien być kryterium podstawowym.
Fuck you waze/google motherfuckers !
wampcia

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Previous

Return to Poland