[Wrocław] Edycja map

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby wroSlaw » Thu Mar 14, 2013 11:15 am

wignaczewski wrote:Miałem na myśli dodawanie do mapy Landmark. Landmark są widoczne na mapie podczas jazdy. Na podstawie Landmark działa w nawigacji podział obiektów na kategorie (stacja benzynowa, apteka, bankomat itd). Myślę, ze warto w to inwestować czas.

Od ok 3 miesięcy korzystam z Waze i od początku zaznaczam różne obiekty ,parkingi, tereny leśne , rzeki, większe firmy itp. Niestety mój angielski jest kiepski żeby nie powiedzeć żaden.

wignaczewski wrote:Na mapie wyświetla mi się nie tylko Jasień. Mam również nazwę miasta "ul. Borowska 213 50-556 Wrocław, Poland". Poprawienie nazwy ulicy nic nie zmieniło. :(

Przyznam się że ta Borowską to chyba moja robota. To były początki i okazało się, że nie można tego wycofać. Jasień wyświetla się kilku dni jeśli sie nie mylę.

wignaczewski wrote:@wroSlaw by żyło Ci się lepiej zachęcam Cię gorąco do stania się Area Managerem. Z pewnością obecnie ścierasz się z brakiem uprawnień do edycji dróg. Będąc AM nie będziesz miał tego problemu.

Myślałem nad tym, ale tak jak już pisałem mój angielski na to nie pozwala. :) Za krótko w tym siedzę i jeszcze nie do końca wiem jak to załatwić. Czytałem że gdzieś trzeba napisać żeby zostać AM na jakiś rejon. Może kiedyś, ale jak narazie jest co robić bez funkcji AM :)

PS Właśnie nastąpiło to kiedyś... :)
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 588
Joined: Sun Nov 18, 2012 8:05 am
Location: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby wignaczewski » Thu Mar 14, 2013 8:06 am

Hej
Forum czytam regularnie. Codziennie przez RSS docierają do mnie nowe wiadomości. Zazwyczaj nie mam czasu lub ochoty komentować. ;)

Numeracja. Miałem na myśli numeracje odcinka drogi. Nie zwróciłem uwagi, ze zostało to wyłączone. Jakiś miesiąc temu normalnie numerowałem drogi w swojej okolicy.

POI. Foursquare to niezależna bajka. Tam funkcjonuje inna społeczność.
Miałem na myśli dodawanie do mapy Landmark. Landmark są widoczne na mapie podczas jazdy. Na podstawie Landmark działa w nawigacji podział obiektów na kategorie (stacja benzynowa, apteka, bankomat itd). Myślę, ze warto w to inwestować czas.

Na mapie wyświetla mi się nie tylko Jasień. Mam również nazwę miasta "ul. Borowska 213 50-556 Wrocław, Poland". Poprawienie nazwy ulicy nic nie zmieniło. :(

@wroSlaw by żyło Ci się lepiej zachęcam Cię gorąco do stania się Area Managerem. Z pewnością obecnie ścierasz się z brakiem uprawnień do edycji dróg. Będąc AM nie będziesz miał tego problemu.
wignaczewski
 
Posts: 48
Joined: Mon Dec 14, 2009 1:51 pm
Location: Wrocław, Polska
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby Crazy_wroc » Wed Mar 13, 2013 5:09 pm

wroSlaw wrote: Zauważyłem że są też użytkownicy którzy przewalcują, czasami nawet połączą drogi ale nie uzupelnią już nazw. Zauważyłem wiele takich dróg np w Dzierżoniowie.


aż zajrzałem - to nawet nie jest przewalcowane - na pałę ktoś przerysowywał ze zdjęć satelitarnych, bez ładu i składu - żeby to obrobić to trzeba usiąść, czegoś się napić i poświęcić parę ładnych dni.
Crazy_wroc
 
Posts: 12
Joined: Sat Jan 15, 2011 9:15 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby szalejot » Wed Mar 13, 2013 12:52 pm

Co do numeracji, to na forum Editing można przeczytać, że aktualnie nie można numerować, bo pracują nad nową (w założeniu lepszą) wersją numeracji.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość...
szalejot
 
Posts: 54
Joined: Fri Jul 13, 2012 7:11 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby wroSlaw » Wed Mar 13, 2013 11:36 am

:) To jednak ktoś z Wrocławia tu zagląda :) Witam
Nie trzeba się odsuwać od centrum żeby zobaczyć jak dużo jest do zrobienia. Robię co mogę aby mapy były coraz lepsze. Zastanawiało mnie milczenie wrocławskich Wazerów na forum. Niestety są też duże braki dalej od Wrocławia jeśli chodzi o boczne drogi pomijając krajowe i wojewódzkie które większości już są. Zauważyłem że są też użytkownicy którzy przewalcują, czasami nawet połączą drogi ale nie uzupelnią już nazw. Zauważyłem wiele takich dróg np w Dzierżoniowie. Zastanawiam sieo jakiej numeracji piszesz? Jeszcze nie tak dawno można było zaznaczyć numerację (budynków) odcinka ulicy od - do. Teraz tego nie widzę w Update Map. Przyznam że bardzo przydałaby mi się taka dokładna lokalizacja nr budynków.
Jeśli mówisz o punktach POI to widzę błędne punkty i nie można ich usunąć. Część punktów jest ściągana np z foursquare.com i tu też są babole które trzeba korygować.
Pozdrawiam :)
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 588
Joined: Sun Nov 18, 2012 8:05 am
Location: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby wignaczewski » Wed Mar 13, 2013 9:09 am

Mówienie, że we Wrocławiu nie ma już nic do roboty jest naiwnością :)

Wystarczy odsunąć się od centrum na 5km by uświadomić sobie, że brakuje ogromnej ilości osiedlowych uliczek. Jeżeli nie zna się okolicy i nie dostrzega tych uliczek warto zająć się numeracją. Podczas numeracji pewnie dostrzeżesz, że stosunkowo często zdarzają się źle podłączone węzły.

Ponadto brakuje POI. Cały czas uzupełniam takie podstawowe punkty jak stacje benzynowe, a warto pamiętać o szkołach, przedszkolach, bankomatach, kościołach itd. Jest tego mnóstwo.

Warto zerknąć na http://www.openstreetmap.org/?lat=51.11 ... 3&layers=M by zobaczyć jaki tam jest poziom szczegółowości.

Trzeba przyznać, że Wrocław się mocno rozbudował.
Jeżeli szukasz pracy która będzie łatwo dostrzegalna to chciałbym zwrócić uwagę, że w promieniu 20 km od Wrocławia są wioski których nie udało się jeszcze uwzględnić na mapie Waze.

Pozdrawiam :)
wignaczewski
 
Posts: 48
Joined: Mon Dec 14, 2009 1:51 pm
Location: Wrocław, Polska
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby wroSlaw » Wed Mar 06, 2013 12:56 pm

Witajcie :)
Temat od dawna nie odświeżany, a myślę że od ostatniego wpisu dużo się zmieniło. Ja korzystam z Waze od ok 3 miesięcy. Może odświeżymy temat? Czy Wrocław jest już tak dopracowany że nie ma nic do poprawy? :)
Pozdrawiam wrocławskich ( i nie tylko) Wazerów

PS
Jasień - Czy u was pojawia ten napis w kliencie?? W moim telefonie pojawia się w różnych miejscach Wrocławia i okolicach.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
 
Posts: 588
Joined: Sun Nov 18, 2012 8:05 am
Location: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby noobek » Mon Apr 30, 2012 8:18 am

Dodatkowo, skrypty Waze monitują taki przejaz jako błąd braku trasy, jak ktoś dobrze zetnie skrzyżowanie, więc z tymi krzyżakami nie jest to takie złe rozwiązanie.
noobek
 
Posts: 630
Joined: Fri Apr 22, 2011 9:37 am
Location: Poland
Has thanked: 70 times
Been thanked: 134 times

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby maciej_friedel » Mon Apr 30, 2012 8:06 am

hej

ciesze się, że jest dyskusja na ten temat. Takie rozwiązanie zauważyłem w innych miastach i sam do końca też nie wiem czy jest dobre.
Problem polega na tym, że gdy nie ma tych dodatkowych połączeń Waze pozwala na takim skrzyżowaniu zawrócić.
Więc mamy wybór, albo dodatkowy komunikat, albo problemy przy ewentualnym zakazie zawracania.

maciek
maciej_friedel
 
Posts: 230
Joined: Sat Dec 17, 2011 11:21 pm
Location: Poland - Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 35 times

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby wignaczewski » Tue Apr 17, 2012 10:32 am

@maciej_friedel Mam prośbę. Nie komplikuj życia innym i sobie i nie rób na dużych skrzyżowaniach jeszcze dodatkowych dróg na skos.
Takie coś jest trudniejsze potem do pilnowania czy wszędzie połączenia są OK (czerwone i zielone strzałki). Skręt w lewo jest łamany na dwa co potem słychać w nawigacji.
Attachments
sieczka na skrzyżowaniu.jpg
(67.21 KiB) Downloaded 622 times
wignaczewski
 
Posts: 48
Joined: Mon Dec 14, 2009 1:51 pm
Location: Wrocław, Polska
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Next

Return to Poland

Who is online

Users browsing this forum: Awar1965, Google [Bot]