[Wrocław] Edycja map

Image

Moderators: redviper26, mousepl

[Wrocław] Edycja map

Postby wignaczewski » Mon Oct 04, 2010 6:25 am

Witam

Bardzo mnie cieszy, że Waze coraz szybciej rozwija się w Polsce. W obrębie Wrocławia widzę coraz częściej inne samochody (raz 4 równocześnie :) ), a w Cartouche Map Editor co chwile pojawiają się nowe ślady zarejestrowane telefonami różnych użytkowników.

Na chwile obecną utworzonych jest ponad połowa dróg głównych oraz szczątkowa ilość osiedlowych.
Do zrobienia jest uzupełnienie brakujących dróg oraz naniesienie POI (parków, cmentarz, i ważnych budynków).

Tworzenie mapy jest to praca przyjemna, lecz czasochłonna. Jednej osobie ciężko ogarnąć obszar tak dużego miasta. Brak czasu i wystarczającej znajomości terenu. Wspieram się często Googze, gdyż nad Wrocławiem nie ma dobrych zdjęć satelitarnych.

Zachęcam więc gorąco do przyłączenia się do wspólnej pracy nad mapami.
Służę pomocą na PM we wszelkich niejasnościach. Jeśli się zaangażujesz, a będzie cię irytować komunikat o braku uprawnień to warto napisać do alpha@waze.com z prośbą o przyznanie Area Managers.

Ciekawe czy ktoś z Wrocławia zagląda na forum? ;)

Pozdrawiam
PS byo-spoon nie przerywaj :)
Attachments
2010-10-04mapa.png
Stan mapy Wrocławia na dzień 2010-10-04
2010-10-04mapa.png (150.51 KiB) Viewed 1096 times
Image
wignaczewski

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby m3rkury » Mon Oct 04, 2010 11:00 am

Za miesiąc wybieram się na weekend do tego pięknego miasta, więc dorysuję trochę śladów :)
a przy okazji - jaka jest obecnie najbardziej optymalna trasa jadąc do Warszawy? Po bożemu ósemką? Czy może jakieś zawijasy? Będę jechał w święto (11.11), więc chociaż tiry odpadną.
m3rkury
Area Manager
Area Manager

Postby BSX838 » Mon Nov 01, 2010 3:12 pm

Ja ostatnio 3 razy byłem we Wrocławiu 8 z Warszawy i dorysowałem trochę śladów ale nadal nie cała droga z Warszawy jest widoczna - a o żadnym nawigowaniu to wcale nie ma mowy nie potrafi wyznaczyć trasy w W-wa do Wr.
BSX838

Has thanked: 0 time

Postby rysal » Mon Nov 01, 2010 5:04 pm

BSX838 wrote:Ja ostatnio 3 razy byłem we Wrocławiu 8 z Warszawy i dorysowałem trochę śladów ale nadal nie cała droga z Warszawy jest widoczna - a o żadnym nawigowaniu to wcale nie ma mowy nie potrafi wyznaczyć trasy w W-wa do Wr.

Wydaje mi się, że samo dorysowanie śladu nie wystarczy. Teraz powinieneś "obrobić" tę trasę na kompie. Często trzeba coś skorygować, itp...........
rysal
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Postby wignaczewski » Tue Nov 02, 2010 6:58 am

Dokładnie. Sama trasa jest już zarejestrowana od dłuższego czasu. Niestety w wielu miejscach są kilku metrowe przerwy lub brak jest węzłów. Wymaga obróbki na komputerze.
Ja ostatnio niewiele działałem z mapami, bo Googze odmawia mi posłuszeństwa. Macie również z nim problemy?
Image
wignaczewski

Postby rysal » Tue Nov 02, 2010 7:28 am

Czasami tak, zdarza się. I zauważyłem, że Googze ma aktualniejsze zdjęcia terenu niż Google Maps.
rysal
Area Manager
Area Manager

Postby h_udy » Tue Nov 02, 2010 9:00 am

Koledzy, pozdrowienia ze śląska. Taka mała dygresja tylko odnośnie Googze. Traktujcie podgląd foto jedynie jako ogólną informację i podpowiedź, a trasy rysujcie wzdłuż "GPS points" (można włączyć odpowiednią warstwę w widoku). Nie wiem jak w innych rejonach Polski ale w okolicach katowic jest ostre przesunięcie między prawdziwymi odczytami GPS a zdjęciami z Googze (wynika to z jakiegoś błędu robienia zdjęcia przez satelitę - paralaksa :])

tak czy siak, najważniejsze to wiedzieć o tym robiąc mapy uliczek w mieście. Googze pomoże ale tylko trochę.

POWODZENIA!
h_udy

Postby wignaczewski » Wed Nov 03, 2010 6:21 am

h_udy wrote:Koledzy, pozdrowienia ze śląska. Taka mała dygresja tylko odnośnie Googze. Traktujcie podgląd foto jedynie jako ogólną informację i podpowiedź, a trasy rysujcie wzdłuż "GPS points" (można włączyć odpowiednią warstwę w widoku). Nie wiem jak w innych rejonach Polski ale w okolicach katowic jest ostre przesunięcie między prawdziwymi odczytami GPS a zdjęciami z Googze (wynika to z jakiegoś błędu robienia zdjęcia przez satelitę - paralaksa :])

tak czy siak, najważniejsze to wiedzieć o tym robiąc mapy uliczek w mieście. Googze pomoże ale tylko trochę.

POWODZENIA!

Na szczęście w okolicach Wrocławia nie ma takowego przesunięcia.
Ja oczywiście robię drogi tylko na podstawie już istniejących śladów. Dobrej jakości zdjęcia satelitarne wydają mi się tu wielką pomocą. Ślady często na zakrętka wyjeżdżają gdzieś w pole, albo są pokrzywione w każdą stronę.

PS Googze zadziałało:) Trzeba było odinstalować skrypt i wgrać go ponownie.
Image
wignaczewski

Postby h_udy » Wed Nov 03, 2010 4:14 pm

u mnie niestety są przesunięcia... a co gorsza istniejące drogi są poprzesuwane np. o 10m.. będę musiał przesuwać miasto! :]
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy Spica GT-I5700
Android 2.2.3 i570EXXJD1 SGM-froyo-BETA6.3
h_udy

Postby rysal » Wed Nov 03, 2010 5:55 pm

Te przesunięcia są denerwujące podczas edycji map, ale tak naprawdę to czy zauważacie je podczas jazdy ? Bo ja jakoś nie.
To co mnie wkurza, to skrzyżowania które sam robiłem i były ok, a po kilku dniach robią się jakieś wygibasy. Nie wiem też dlaczego droga, która była jednokierunkowa nagle staje się dwukierunkową. Podejrzewałem nawet, że ktoś robi "krecią robotę", ale nie ma śladu obcej interwencji. Na szczęście nie ma to wielkiego wpływu na nawigację.
Poza tym zobaczcie sobie na mapę np. Paryża . Tam te ulice są proste i idealnie przylegające do zdjęcia. Nie wiem czy to kwestia satelity, czy może coś innego.............
rysal
Area Manager
Area Manager

Next

Return to Poland