Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by noobek
Ostatnio widzę, że zmiany to tak po 10 dniach nawet się pojawiają. Mam wrażenie, że Waze ma problemy z wydajnością serwerów, aktualizacje nie co 3 dni a co 7-10, punktacja co 2-5 dni, zamiast codziennie. Ale najważniejsze ze klienci są obsługiwani, tym bardzie, że są świeże wersje z ogromną ilością strzałeczek :o
noobek
Posts: 691
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times
Send a message
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl

Post by noobek
Dodatkowo, skrypty Waze monitują taki przejaz jako błąd braku trasy, jak ktoś dobrze zetnie skrzyżowanie, więc z tymi krzyżakami nie jest to takie złe rozwiązanie.
noobek
Posts: 691
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times
Send a message
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl

Post by p_no
Witam.
Czy ktoś mógłby rzucić okiem na rondo na Granicznej - zjazd z A8 w stronę ronda na Mińskiej/Strzegomskiej. Niby wszystko jest połączone jak trzeba a nawigacja się wykłada przed samym rondem, w drugą stronę działa bez zarzutu.

Pozdrawiam
Pit
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
ale czy brak tego połączenia wpływa na fakt iż nawigacja pomija południową nitkę granicznej pomiędzy rondami ?

testowałem po kawałku różne fragmenty trasy w live map:
- zjazd z A8 do ronda granicznej - punkt końcowy przed rondem - działa
- zjazd z A8 do ronda granicznej - punkt końcowy za rondem - nie działa
- z granicznej w strzegomską - automat przyjmuje punkt startowy na rondzie (pomimo wyboru dowolnego innego punktu na południowej nitce granicznej) i wyznacza dalszą trasę prawidłowo,

możliwe że livemap ma znowu spore opóźnienia w aktualizacji
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
rlpl wrote:Rzeczywiście, jest problem na Strzegomskiej, ale moim zdaniem to nie on powoduje problemy przy zjeździe z A8, bo nawigacja pada o wiele wcześniej. Urywa się w połowie rampy zjazdowej, co jest zupełnie bez sensu, bo tam nawet nie ma węzła.
wszystko zależy od ustawienia punktu początkowego oraz końcowego, tak jak opisałem to wcześniej (chodziło mi o rondo na granicznej, przy zjeździe z rampy)
rlpl wrote:Nie pomogę Ci, ale dla zaspokojenia ciekawości i diagnostyki problemu mam parę pytań:
  • jak widzę, większość dróg była edytowana 11 lipca lub później, czy wcześniej drogi w tym miejscu były i czy były edytowane albo rejestrowane w połowie maja tego roku?
  • czy widziałeś przed 11 lipca w tym miejscu taki efekt, że po kliknięciu segmentu podświetlał się inny kształt, niż widoczny przed kliknięciem, czyli drogi były widoczne w kształcie nieaktualnym, albo w ogóle niewidoczne?
  • czy przed 11 lipca były w tym miejscu problemy z nawigacją?
od początku lipca staram się zrobić porządek z tym odcinkiem A8, wcześniej były tam pociągnięte jednopasmówki, bez rond, ramp, itp itd ... poprostu drogi bez jednoznacznego początku i końca. Sukcesywnie dorabiałem co potrzeba i korygowałem co już było zrobione. Od około tygodnia może więcej, zaczęła mi działać nawigacja na wjeździe na A8 z granicznej, ale w drugą stronę już nie, chciałem to skorygować ... ale nie wiem co, bo wszystko wygląda jak należy

jedyne co pozostaje to czekać na aktualizację mapy i mieć nadzieję że będzie dobrze.
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
rlpl wrote:Ale czy te poprzednie drogi, zanim zacząłeś je poprawiać, były edytowane w połowie maja? Bo zauważyłem takie właśnie dziwne problemy w wielu miejscach, a wszystkie były edytowane w połowie maja.
Niestety nie pamiętam ...

Edit.
problem rozwiązany: lepiej jest ręcznie dorysować drugą nitkę drogi niż dzielić automatycznie na dwie jednokierunkowe. Po takim właśnie automatycznym podzieleniu jedna z nitek nie łączyła się prawidłowo z innym segmentem - przerysowałem - połączyłem - działa ;)
p_no
Posts: 91
Send a message
Last edited by p_no on Fri Sep 09, 2011 8:35 am, edited 1 time in total.

Post by p_no
akosior wrote:Witam,

próbowałem zmienić kilka dróg wokół Politechniki ponieważ pozmieniał się tam ruch z powodu budowy biblioteki. Korzystam z nowego edytora map i tam jedna z dróg ma ustawiony status "Locked" przez co nie mogę jej zmienić. Czy coś z tym można zrobić?

Pozdrawiam,
Andrzej
próbowałeś starym edytorem ?
Osobiście uważam że nowy edytor jest jeszcze mocno niedopracowany, ale w połączeniu z Cartouche, można znaleźć i rozwiązać naprawdę sporo uciążliwych błędów
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
jaka tam znowu wojenka, ot kolejna różnica poglądów na temat oznaczania dróg, bo z jednej strony mamy kierować się oficjalnymi wytycznymi, z drugiej zdrowym rozsądkiem a z trzeciej brać pod uwagę algorytm routowania, których niestety czasem pogodzić się nie da ...
wampcia wrote:Na marginesie: są inne źródła dostępne w internecie jak biuletyny publiczne i zarządy dróg dość łatwe do znalezienia
na który to kolega rysiek się powołał ... ;)
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
wampcia wrote:W tym wypadku, gdzie jest niemożliwym pogodzenie koncepcji to najlepiej poczekać na osobę doskonale znającą to miejsce a do tego czasu oznaczyć zgodnie z ustawą o drogach ... z dnia etc
biorąc pod uwagę ilość aktywnych użytkowników .... ;)
a co do ustawy/oficjanej listy/oficjalnego spisu - tak tylko dla jasności - bierzemy pod uwagę wagę dokumentu czy też wybieramy najbardziej aktualną wersję? ;)
Jeśli powołał się to chyba rozumiem, iż znał odpowiedź na własne pytanie.
Otwarte pozostają tylko intencje tak sformułowanego pytania [ przynajmniej na forum ], gdyż rozumiem iż było to tzw "pytanie retoryczne" ;)
moim zdaniem lepiej że się pyta zanim zrobi, tymbardziej że są wątpliwości - oficjalna lista - czy też dostępne mapy ...
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
wampcia wrote:Wagę - tak około 1 kg lub więcej ( może być ze spinaczami i okładkami ) - można ważyć na wadze kuchennej z braku analitycznej ;)
;) ależ trzeba na słowa uważać ...
no to jak: ustawa przed listą urzędów regionalnych, czy data spisu ważniejsza ?
p_no
Posts: 91
Send a message