[Wrocław] Edycja map

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby Seklod » Wed Jul 06, 2011 9:00 pm

rlpl wrote:Jest jeszcze coś takiego, jak area manager, ale sugerowałbym, żebyś najpierw pouczył się edytować mapy mając zwykłe uprawnienia.

Pewnie, nie pali mi się aby zostać AM :)
Seklod

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby Seklod » Wed Jul 06, 2011 8:54 pm

Crazy2006 wrote:
Seklod wrote:2. Mam problem ze skrzyżowaniem ulic księgarska (dodana przez mnie) i Sułowska, nie mogę ustawić wszystkich skrętów - dostaję komunikat "no permission" :(

Zobacz czy jest OK - poprawiłem

Jest OK, dzięki.
Seklod

Postby rlpl » Wed Jul 06, 2011 1:06 pm

Seklod wrote:2. Mam problem ze skrzyżowaniem ulic księgarska (dodana przez mnie) i Sułowska, nie mogę ustawić wszystkich skrętów - dostaję komunikat "no permission" :(

Musisz mieć uprawnienia do edycji. Uprawnienia masz tam, gdzie jeździłeś z włączonym waze'em. A dokładniej: tam, gdzie są Twoje punkty (ślady) GPS i jakiś tam obszar dookoła. Punkty pojawiają się z opóźnieniem i znikają po ok. miesiącu, więc jeśli wczoraj gdzieś jeździłeś, to nie znaczy, że dzisiaj już będziesz miał uprawnienia, nawet jeśli widzisz swoją drogę w archiwum, i nie znaczy też, że jeśli je dostaniesz, to na zawsze.

Jest jeszcze coś takiego, jak area manager, ale sugerowałbym, żebyś najpierw pouczył się edytować mapy mając zwykłe uprawnienia. Na przykład coś takiego:

Seklod wrote:niestety poprawiając (uczyłem się :)) dodałem drogę do usunięcia.

jest jeszcze do naprawienia. Gdybyś zrobił taki błąd jako area manager, to już nie dałoby się nic zrobić.
rlpl

Postby baranica » Wed Jul 06, 2011 12:33 pm

Czy możecie także poradzić jak dodawać drogę od zera na cartouche ? Mogę rozpocząć rysowanie drogi ale nie wiem jak zakończyć (przestać rysować).

2x click tam gdzie chcesz skończyć
to samo jest z punktami POI
baranica
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Postby Crazy_wroc » Wed Jul 06, 2011 10:29 am

Zobacz czy jest OK - poprawiłem
Crazy_wroc

Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Postby Seklod » Wed Jul 06, 2011 9:46 am

Witam,

Niedawno zacząłem używać Waze.
Dużo jeżdżę na trasie Oborniki Ślaskie - Wrocław i udało mi się znaleźć trochę błędów oraz dodać kilka tras/ulic.
1. Do: [wignaczewski], przepraszam, za zamieszanie w okolicy Szewc. Była tam błąd na skrzyżowaniu (brak przejazdu z Obornik do Wroc.), niestety poprawiając (uczyłem się :)) dodałem drogę do usunięcia.
2. Mam problem ze skrzyżowaniem ulic księgarska (dodana przez mnie) i Sułowska, nie mogę ustawić wszystkich skrętów - dostaję komunikat "no permission" :(
3. Mogłem namieszać z rondem w Obornikach Śląskich (źle je przesunąłem), tak więc proszę o zerknięcie + ewentualne info co mam poprawić.

Planuję niedługo rozbudować mapę Obornik Śląskich i okolic.
Czy możecie także poradzić jak dodawać drogę od zera na cartouche ? Mogę rozpocząć rysowanie drogi ale nie wiem jak zakończyć (przestać rysować).

Pozdrawiam.
Seweryn Przeździęk
Seklod

Postby Crazy_wroc » Wed Jun 08, 2011 1:26 pm

Dzięki za sugestie - a także wskazanie błędów do poprawy - sama poprawka to chwila moment - ale sam błąd można przeoczyć. Sam na początku zamieszałem się z kategoryzacją - ale w miarę szybko zostałem wyprostowany ;)
Crazy_wroc

Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Postby rlpl » Wed Jun 08, 2011 10:23 am

Dziękuję wrocławskim AM za pomoc w usuwaniu błędnej lokalizacji miasta Osiek, a jeszcze bardziej AM z Częstochowy, bo tam Osiek zagnieździł się jeszcze bardziej. Wnioski z tej akcji:
  1. Lepiej jest zapobiegać łączeniu się miejscowości, niż potem poprawiać.
  2. Jeśli nie przestrzega się punktu 1. i miejscowości się połączą, to najlepiej jest naprawić problem jak najszybciej.
  3. Czas rozwiązywania problemu dla pojedynczej pary miejscowości jest porównywalny z czasem, przez jaki problemem nikt się nie interesował.
rlpl

Postby rlpl » Tue May 10, 2011 5:34 pm

Proszę wrocławskich area managerów o usunięcie nazwy Osiek z dwóch ulic w Waszym mieście. Pisałem o tym na wiki i zgłaszałem jako Update request.
rlpl

Postby byo-spoon » Sat Feb 26, 2011 1:40 pm

Prośba dla wszystkich korzystających z niedawno udostępnionych zdjęć satelitarnych:
Zdjęcia dla Wrocławia są przesunięte w prawo - różnica wynosi ok. 15 metrów więc może prowadzić do sporych błędów.

Błąd da się wyeliminować następującym kodem zmieniającym CSS-a cartouche (zaraz napiszę jak wprowadzić tą modyfikację):
Code: Select all
div#Aerial .MicrosoftMap {
   margin-left: -60px;
}

Wartość margin-left jest różna dla różnych poziomów powiększenia, kod powyżej działa dla pozimu 6 (zoom jest widoczny w linku SuperPermalink). Dla mniejszych poziomów wartość odpowiednio zmniejszamy dzieląc -60px przez 2 (np. poziom 5: -30px, poziom 4: -15px itd).

Pod chromem modyfikację wprowadzamy pluginem StyleBot - po zainstalowaniu wchodzimy na edytor map i klikamy "css" na pasku adresowym - w panelu, który pojawi się po prawej wciskamy "Edit CSS" (umieszczony na samym dole) i wklejamy kod do modyfikacji css-a.

Pod Firefoxem można użyć pluginu Stylish - po zainstalowaniu wybieramy w Menu: Narzędzia -> dodatki, tam wybieramy zakładkę "Style", klikamy "Napisz Nowy Styl", podajemy jakąś nazwę, znaczniki pozostawiamy puste, kod wklejamy do trzeciego (największego) pola.

Mam nadzieję, że to pomoże, jak są jakieś niejasności pytajcie śmiało.
byo-spoon

PreviousNext

Return to Poland