[Wrocław] Edycja map

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby p_no » Thu Jul 28, 2011 8:24 am

rlpl wrote:Rzeczywiście, jest problem na Strzegomskiej, ale moim zdaniem to nie on powoduje problemy przy zjeździe z A8, bo nawigacja pada o wiele wcześniej. Urywa się w połowie rampy zjazdowej, co jest zupełnie bez sensu, bo tam nawet nie ma węzła.

wszystko zależy od ustawienia punktu początkowego oraz końcowego, tak jak opisałem to wcześniej (chodziło mi o rondo na granicznej, przy zjeździe z rampy)

rlpl wrote:Nie pomogę Ci, ale dla zaspokojenia ciekawości i diagnostyki problemu mam parę pytań:
  • jak widzę, większość dróg była edytowana 11 lipca lub później, czy wcześniej drogi w tym miejscu były i czy były edytowane albo rejestrowane w połowie maja tego roku?
  • czy widziałeś przed 11 lipca w tym miejscu taki efekt, że po kliknięciu segmentu podświetlał się inny kształt, niż widoczny przed kliknięciem, czyli drogi były widoczne w kształcie nieaktualnym, albo w ogóle niewidoczne?
  • czy przed 11 lipca były w tym miejscu problemy z nawigacją?

od początku lipca staram się zrobić porządek z tym odcinkiem A8, wcześniej były tam pociągnięte jednopasmówki, bez rond, ramp, itp itd ... poprostu drogi bez jednoznacznego początku i końca. Sukcesywnie dorabiałem co potrzeba i korygowałem co już było zrobione. Od około tygodnia może więcej, zaczęła mi działać nawigacja na wjeździe na A8 z granicznej, ale w drugą stronę już nie, chciałem to skorygować ... ale nie wiem co, bo wszystko wygląda jak należy

jedyne co pozostaje to czekać na aktualizację mapy i mieć nadzieję że będzie dobrze.
p_no

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby rlpl » Thu Jul 28, 2011 11:44 am

Ale czy te poprzednie drogi, zanim zacząłeś je poprawiać, były edytowane w połowie maja? Bo zauważyłem takie właśnie dziwne problemy w wielu miejscach, a wszystkie były edytowane w połowie maja.
jedyne co pozostaje to czekać na aktualizację mapy i mieć nadzieję że będzie dobrze.

Też mam nadzieję, że nad tym właśnie pracują i że z tego wynika obecne opóźnienie.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Postby p_no » Thu Jul 28, 2011 12:23 pm

rlpl wrote:Ale czy te poprzednie drogi, zanim zacząłeś je poprawiać, były edytowane w połowie maja? Bo zauważyłem takie właśnie dziwne problemy w wielu miejscach, a wszystkie były edytowane w połowie maja.

Niestety nie pamiętam ...

Edit.
problem rozwiązany: lepiej jest ręcznie dorysować drugą nitkę drogi niż dzielić automatycznie na dwie jednokierunkowe. Po takim właśnie automatycznym podzieleniu jedna z nitek nie łączyła się prawidłowo z innym segmentem - przerysowałem - połączyłem - działa ;)
Last edited by p_no on Fri Sep 09, 2011 8:35 am, edited 1 time in total.
p_no

Postby akosior » Fri Aug 26, 2011 4:11 pm

Witam,

próbowałem zmienić kilka dróg wokół Politechniki ponieważ pozmieniał się tam ruch z powodu budowy biblioteki. Korzystam z nowego edytora map i tam jedna z dróg ma ustawiony status "Locked" przez co nie mogę jej zmienić. Czy coś z tym można zrobić?

Pozdrawiam,
Andrzej
akosior

Postby p_no » Tue Aug 30, 2011 6:29 pm

akosior wrote:Witam,

próbowałem zmienić kilka dróg wokół Politechniki ponieważ pozmieniał się tam ruch z powodu budowy biblioteki. Korzystam z nowego edytora map i tam jedna z dróg ma ustawiony status "Locked" przez co nie mogę jej zmienić. Czy coś z tym można zrobić?

Pozdrawiam,
Andrzej

próbowałeś starym edytorem ?
Osobiście uważam że nowy edytor jest jeszcze mocno niedopracowany, ale w połączeniu z Cartouche, można znaleźć i rozwiązać naprawdę sporo uciążliwych błędów
p_no

Postby byo-spoon » Sat Jan 21, 2012 12:03 pm

wampcia wrote:
div#Aerial .MicrosoftMap {
margin-left: -60px;
}

Jaką komendę i jak skonstruowaną dodać by zmieniać przesunięcie w zależności od zoomu ?
Ręcznie reedeytować wartości góra, dół, prawo, lewo za wygodne nie jest

Udało mi się zrobić w tym celu mały skrypt:
http://userscripts.org/scripts/show/123593

Na razie działa tylko pod FF i tylko z nowym edytorem. Jak tylko znajdę chwilę chwilę wolnego czasu dodam wsparcie dla Chrome i być może starszego edytora.

Acha i jeszcze jedno - żeby skrypt działał poprawnie ustawcie margin-left na 0 (inaczej przesunięcia mogą się zsumować).

Pozdrawiam
Bartek

Update: Skrypt działa już zarówno pod FF jak i pod Chrome
byo-spoon

Postby rysiek0007 » Sun Feb 19, 2012 8:44 am

Witam.
https://world.waze.com/editor/?zoom=2&lat=51.1562&lon=16.95909&layers=BFTFTTTTTTFTTTTTTTTTFT

Pytanie odnośnie DW320:
przeglądając dostępne mapy, można odnieść wrażenie że droga, w sensie drogi wojewódzkiej, naprawdę istnieje, nie mniej jednak nie ma jej w oficjalnym spisie DW dla dolnego śląska
http://dsdik.wroc.pl/infrastruktura/wykaz-drog-wojewodzkich-na-dolnym-slasku.html
kwestia tego czy trzymamy się innych map, czy też bierzemy pod uwagę oficjalną listę i skoro dana DW na liście nie występuje to jej nie oznaczamy jako DW (minor highway)?

Podobnie w kwestii DW359
https://world.waze.com/editor/?zoom=4&lat=51.14364&lon=16.86693&layers=BFTFTTTTTTFTTTTTTTTTFT
rysiek0007

Postby wampcia » Sun Feb 19, 2012 5:56 pm

Ten temat był już poruszany niejednokrotnie. Apeluję, więc do zdrowego rozsądku a niekoniecznie, oficjalnych spisów. Jeśli ta droga jest wybudowana i utrzymywana w standarcie DW ( łatanie ubytków, odśnieżanie itp ) to czemu nie miałaby być minor HW ? ( nie wnikam w numerację, gdyż skoro taki nr nie istnieje to lepiej nic nie wpisywać ). Często brak oznaczenia minor, major w ogóle wyłącza taką drogę z routingu nawigacji.
LG Samsung Xperia CXZ-3456 - 500 core 2.000.000 Ghz / AndroIOS 345,012
wampcia

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Postby rysiek0007 » Mon Feb 20, 2012 6:30 am

wampcia wrote:Ten temat był już poruszany niejednokrotnie

temat może i był poruszany, ale skoro powraca to znaczy że coś jest nie tak
Apeluję, więc do zdrowego rozsądku a niekoniecznie, oficjalnych spisów

jak inaczej stwierdzić czy droga jest utrzymywana według standardu DW, DK, czy jeszcze innego, jeśli nie przez oficjalny spis dróg? Stojąc na poboczu i bacznie obserwując ?
po za tym, z tego co widzę, obecnie zdrowy rozsądek polega na kopiwaniu już istniejących map, bez zwracania uwagi jaka jest rzeczywistość, o ile poza terenami miejskimi się to jakoś sprawdz to w obrębie większych miast już nie.
Często brak oznaczenia minor, major w ogóle wyłącza taką drogę z routingu nawigacji.

to może należałoby sie ograniczyć tylko to freeways i highways, wtedy z routingu nic nie ucieknie -sorki za lekką złośliwość
rysiek0007

Postby wampcia » Mon Feb 20, 2012 1:01 pm

Jeśli nie jesteś w stanie stwierdzić stanu utrzymania i jakości drogi to lepiej jej w ogóle nie rysuj albo postój sobie ze dwa latka na poboczu i potem baw się w rysowanie :P
Na marginesie: są inne źródła dostępne w internecie jak biuletyny publiczne i zarządy dróg dość łatwe do znalezienia ( zależy dla kogo ;) )
Natomiast jeśli nie odpowiada tobie sposób algorytmu wyznaczania dróg to nie korzystaj z Waze ( bez złośliwości ;) )
LG Samsung Xperia CXZ-3456 - 500 core 2.000.000 Ghz / AndroIOS 345,012
wampcia

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

PreviousNext

Return to Poland