[Wrocław] Edycja map

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby wignaczewski » Tue Feb 08, 2011 7:47 am

Franzu wrote:
Super. Robi się coraz ciekawiej. Mamy już czterech AM (wignaczewski, Francuz, byo-spoon i Crazy2006)

Jeśli o mnie pisałeś to mój nick to Franzu NIE Francuz :? ..

Przepraszam. Już się poprawiam. :)
wignaczewski

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Postby Franzu » Mon Feb 07, 2011 8:20 pm

Super. Robi się coraz ciekawiej. Mamy już czterech AM (wignaczewski, Francuz, byo-spoon i Crazy2006)

Jeśli o mnie pisałeś to mój nick to Franzu NIE Francuz :? ..
Franzu

Has thanked: 0 time

Postby Crazy_wroc » Mon Feb 07, 2011 11:23 am

wignaczewski wrote:Crazy2006: Mam prośbę. Trzymaj się proszę kategorii dróg podanych na w Wiki
Kategorie dróg w Polsce
http://www.waze.com/wiki/index.php/Kate ... g_w_Polsce
oraz klasyfikacji na Google Maps
http://goo.gl/maps/TGN3

Kilka razy widziałem jak drogi Minor Highways były jako Primary Street i nagminnie zwykłe Streets są awansowane do stopnia Primary Streets. np
http://world.waze.com/cartouche/?zoom=3 ... =102781884

Zawsze lepiej poświęcić czas na robienie nowych dróg niż poprawianie starych. Jako AM proszę zwróć na to uwagę. Pozdrawiam

OK, już poprawiłem - mam nadzieję że teraz już będzie dobrze - postaram się nie robić krzaczków :)
Crazy_wroc

Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Postby freddiechopin » Mon Feb 07, 2011 8:44 am

Ja może tylko powiem, ze klasyfikacja dróg zwykłe/powiatowe (street/primary street) w mapach google nie jest idealna - warto ściągnąć listę dróg ze strony swojego powiatowego zarządu dróg i tam wszystko jest czarno na białym - czasem mają tez mapkę.

4\/3!!
freddiechopin

Postby wignaczewski » Mon Feb 07, 2011 8:41 am

Crazy2006: Mam prośbę. Trzymaj się proszę kategorii dróg podanych na w Wiki
Kategorie dróg w Polsce
http://www.waze.com/wiki/index.php/Kate ... g_w_Polsce
oraz klasyfikacji na Google Maps
http://goo.gl/maps/TGN3

Kilka razy widziałem jak drogi Minor Highways były jako Primary Street i nagminnie zwykłe Streets są awansowane do stopnia Primary Streets. np
http://world.waze.com/cartouche/?zoom=3 ... =102781884

Zawsze lepiej poświęcić czas na robienie nowych dróg niż poprawianie starych. Jako AM proszę zwróć na to uwagę. Pozdrawiam
wignaczewski

Postby wignaczewski » Mon Feb 07, 2011 8:15 am

Super. Robi się coraz ciekawiej. Mamy już czterech AM (wignaczewski, Franzu, byo-spoon i Crazy2006)

Najbardziej zaniedbaną częścią Wrocławia jest jego zachodnia granica(Kozanów, Nowy Dwór, Leśnica) oraz drogi wylotowe. Przydałby się również nowy odcinek obwodnicy śródmiejskiej od mostu Milenijnego, ale bez aktualnych zdjęć satelitarnych ciężko odwzorować tamtejszą plątaninę dróg. Podobna sytuacja ma miejsce z węzłami przy budowanej A8. Brak wzorca jak powinno to wyglądać.
Last edited by wignaczewski on Tue Feb 08, 2011 7:47 am, edited 1 time in total.
wignaczewski

Postby byo-spoon » Sun Feb 06, 2011 12:33 am

Witam wszystkich Waze-Wrocławiaków :D

W końcu udało mi się dotrzeć do forum, a tu takie miłe zaskoczenie:

wignaczewski wrote:PS byo-spoon nie przerywaj :)

O przerywaniu nie ma mowy, dzisiaj wysłałem prośbę o area-managera, mam nadzieję, że usprawni nam to pracę. Głównie skupię się na Biskupinie i okolicach - z dróg niewiele do dodania już tutaj zostało, ale do usprawnienia zawsze coś się znajdzie ;) .

Na zachętę dla wszystkich edytujących dodam tylko, że Wrocław pod względem jakości map jest w czołówce Polski - wspólnymi siłami da się wiele osiągnąć.

Mam też kilka wskazówek, które pomogą utrzymać mapy w najwyższej jakości:
1) Waze potrzebuje zarówno informacji o drogach jak i skrzyżowaniach by dobrze wyznaczać trasy - we Wrocławiu jest wciąż wiele wadliwych skrzyżowań, ale w większości przypadków wystarczy po zaznaczeniu takiego skrzyżowania wybrać "enable all turns" lub po prostu dodać nowe skrzyżowanie w tym samym miejscu z włączoną opcją "Allow all turns mode"
2) Po pewnym czasie (gdy zmiany zostaną zaakceptowane do mapy głównej) warto sprawdzić czy wyznaczanie tras na Live Map działa poprawnie - w ten sposób można łatwo znaleźć skrzyżowania blokujące przejazd i skorygować
3) Dla dróg, których jesteśmy pewni włączajmy opcję "Locked" - drogi przestaną dryfować. Warto też po jakimś czasie zobaczyć, czy chmura punktów GPS pokrywa się z drogą i ew. nanieść poprawki.
4) Googze - hmm... każdy powinien to rozważyć we własnym zakresie, ale poczytajcie sobie ten wątek, ja osobiście wolę bazować na warstwie "GPS Points" do czego zachęcam. A może ma ktoś znajomości w Urzędzie Miasta? Ich "Ortofotomapa" jest naprawdę wysokiej jakości, może udałoby się ich skłonić do udostępnienia mapy dla Waze dla dobra ogółu ;)

Pozdrawiam
Byo
byo-spoon

Postby h_udy » Thu Nov 04, 2010 2:31 pm

msylw wrote:Waze próbuje samo poprawiać trasy na podstawie śladów które zbiera.
Metodą na przesunięcia powinno być dopasowanie ulic do śladów, wtedy nie powinno się (teoretycznie) przesuwać.
Psujące się jednokierunkowe: jak waze dojdzie do wniosku że ktoś jedzie pod prąd to robi ulicę dwukierunkową. Na to sposobem jest zaznaczenie "locked" we właściwościach ulicy.

co do tego miałbym duże wątpliwości.. czasami przesunięcie ulicy "nachodzi" na inną równoległą ulicę.. i co wtedy? o skrzyżowaniach i kierunkach słyszałem, to jest racjonalne.
h_udy

Postby wignaczewski » Thu Nov 04, 2010 9:24 am

msylw wrote:Waze próbuje samo poprawiać trasy na podstawie śladów które zbiera.
Metodą na przesunięcia powinno być dopasowanie ulic do śladów, wtedy nie powinno się (teoretycznie) przesuwać.
Psujące się jednokierunkowe: jak waze dojdzie do wniosku że ktoś jedzie pod prąd to robi ulicę dwukierunkową. Na to sposobem jest zaznaczenie "locked" we właściwościach ulicy.
W niektórych krajach (Paryż się chyba łapie) waze zaimportowało jakieś mapy, może nie zdążyły sie pokrzywić...

Ciekawostka: w Niemczech zaimportowane mapy miały na początku ustawiony kierunek wszystkich ulic na "no entry". Podejrzewam że chodziło właśnie o to żeby samo mogło się nauczyć kierunków.

Importowane? Ja myślałem, ze mapy zawsze robią użytkownicy na podstawie ścieżek z GPS.
wignaczewski

Postby msylw » Thu Nov 04, 2010 7:37 am

Waze próbuje samo poprawiać trasy na podstawie śladów które zbiera.
W niektórych krajach (Paryż się chyba łapie) waze zaimportowało jakieś mapy, może nie zdążyły sie pokrzywić...

Ciekawostka: w Niemczech zaimportowane mapy miały na początku ustawiony kierunek wszystkich ulic na "no entry". Podejrzewam że chodziło właśnie o to żeby samo mogło się nauczyć kierunków.
msylw

PreviousNext

Return to Poland