[Wrocław] Edycja map

Image

Moderators: mousepl, redviper26

Re: [Wrocław] Edycja map

Postby wignaczewski » Mon Feb 20, 2012 1:50 pm

Witam ponownie. Trochę mnie tu nie było. Nie miałem pakietów danych, więc korzystanie z Waze straciło sens. Teraz się to na szczęście zmieniło.

Nie wiem co to za wojenka o DW320. Pamiętam jak sam ją rysowałem jeszcze za czasów gdy nie było A8. Teraz bez dwóch zdań trzeba ją przerobić na zwykła drogę. Nie ma takiej trasy jak DW320 w tym miejscu. Google Maps i wiele innych map jest po prostu nieaktualne (na Google nie ma nawet A8 :)). Obecnie trasa jest w żenującym stanie i w życiu nie uznałbym tej drużki za istotny odcinek jakiejkolwiek trasy. Kiedyś DW320 miało znaczenie jako dojazd do przystani promowej/mostu pontonowego, ale skoro jest już most Rędziński to przeprawa nie ma racji bytu.

Ta mapka jest bardzo dobra
http://dsdik.wroc.pl/images/stories/gra ... 12_big.png

Osobiście uważam, że zawsze powinniśmy trzymać się ściśle oficjalnego spisu ulic, nie ma tu miejsca na własną interpretacje.

PS. Super rozwinęła się mapka Wrocławia w przeciągu ostatniego roku. Respekt.

Do zobaczenia na mieście. :)
Image
wignaczewski

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Postby p_no » Mon Feb 20, 2012 3:25 pm

jaka tam znowu wojenka, ot kolejna różnica poglądów na temat oznaczania dróg, bo z jednej strony mamy kierować się oficjalnymi wytycznymi, z drugiej zdrowym rozsądkiem a z trzeciej brać pod uwagę algorytm routowania, których niestety czasem pogodzić się nie da ...

wampcia wrote:Na marginesie: są inne źródła dostępne w internecie jak biuletyny publiczne i zarządy dróg dość łatwe do znalezienia

na który to kolega rysiek się powołał ... ;)
p_no

Has thanked: 0 time

Postby wampcia » Mon Feb 20, 2012 3:48 pm

p_no wrote:jaka tam znowu wojenka, ot kolejna różnica poglądów na temat oznaczania dróg, bo z jednej strony mamy kierować się oficjalnymi wytycznymi, z drugiej zdrowym rozsądkiem a z trzeciej brać pod uwagę algorytm routowania, których niestety czasem pogodzić się nie da ...

W tym wypadku, gdzie jest niemożliwym pogodzenie koncepcji to najlepiej poczekać na osobę doskonale znającą to miejsce a do tego czasu oznaczyć zgodnie z ustawą o drogach ... z dnia etc :)
p_no wrote:
wampcia wrote:Na marginesie: są inne źródła dostępne w internecie jak biuletyny publiczne i zarządy dróg dość łatwe do znalezienia

na który to kolega rysiek się powołał ... ;)

Jeśli powołał się to chyba rozumiem, iż znał odpowiedź na własne pytanie.
Otwarte pozostają tylko intencje tak sformułowanego pytania [ przynajmniej na forum ], gdyż rozumiem iż było to tzw "pytanie retoryczne" ;)
LG Samsung Xperia CXZ-3456 - 500 core 2.000.000 Ghz / AndroIOS 345,012
wampcia

Been thanked: 5 times

Postby p_no » Mon Feb 20, 2012 4:17 pm

wampcia wrote:W tym wypadku, gdzie jest niemożliwym pogodzenie koncepcji to najlepiej poczekać na osobę doskonale znającą to miejsce a do tego czasu oznaczyć zgodnie z ustawą o drogach ... z dnia etc

biorąc pod uwagę ilość aktywnych użytkowników .... ;)
a co do ustawy/oficjanej listy/oficjalnego spisu - tak tylko dla jasności - bierzemy pod uwagę wagę dokumentu czy też wybieramy najbardziej aktualną wersję? ;)

Otwarte pozostają tylko intencje tak sformułowanego pytania [ przynajmniej na forum ], gdyż rozumiem iż było to tzw "pytanie retoryczne" ;)

moim zdaniem lepiej że się pyta zanim zrobi, tymbardziej że są wątpliwości - oficjalna lista - czy też dostępne mapy ...
p_no

Postby wampcia » Mon Feb 20, 2012 4:48 pm

p_no wrote:a co do ustawy/oficjanej listy/oficjalnego spisu - tak tylko dla jasności - bierzemy pod uwagę wagę dokumentu czy też wybieramy najbardziej aktualną wersję? ;)

Wagę - tak około 1 kg lub więcej ( może być ze spinaczami i okładkami ) - można ważyć na wadze kuchennej z braku analitycznej ;)

moim zdaniem lepiej że się pyta zanim zrobi, tymbardziej że są wątpliwości - oficjalna lista - czy też dostępne mapy ...

Mam odrębne zdanie po rodzaju odpowiedzi jaką dostałam i go nie zmienię choć szanuję inny punkt widzenia obserwatora.
wampcia

Postby p_no » Mon Feb 20, 2012 5:00 pm

wampcia wrote:Wagę - tak około 1 kg lub więcej ( może być ze spinaczami i okładkami ) - można ważyć na wadze kuchennej z braku analitycznej ;)

;) ależ trzeba na słowa uważać ...
no to jak: ustawa przed listą urzędów regionalnych, czy data spisu ważniejsza ?
p_no

Postby wampcia » Mon Feb 20, 2012 5:31 pm

p_no wrote:
wampcia wrote:Wagę - tak około 1 kg lub więcej ( może być ze spinaczami i okładkami ) - można ważyć na wadze kuchennej z braku analitycznej ;)

;) ależ trzeba na słowa uważać ...
no to jak: ustawa przed listą urzędów regionalnych, czy data spisu ważniejsza ?

Bez prze-sadyzmu słowa wynaleziono po to by ukryć myśli :P
Jak pisałam waga to podstawa :)

a tak na poważnie to ani sama ustawa, rozporządzenie opublikowane w Dz.U lub MP jeszcze nie zbudowały same dróg. Vide rozporządzenie o nadaniu nr DK nr 92 ( chyba 92 lub 91 ).
Sam stan utrzymania drogi zależy też od zamożności powiatu czy ich położenia strategicznego np dla przemysłu energetycznego i pewnie innych rzeczy
Jest tyle ogólnodostępnych map samochodowych - wystarczy je porównać, lub jeśli ktoś ma możliwość osobiście przejechać się i ocenić czy nadać temu odcinkowi oznaczenie minor HW czy wręcz 4X4 to super ;)
Minor HW nie oznacza DW a DW nie gwarantuje iż w pewnym momencie nie będzie jechało się po szutrze - choć to lepsze niż bagienne dróżki leśne w koło - są takie kwiatki w woj Kujawsko-Pomorskim ;)

Jeśli ktoś ma kłopoty z polskimi drogami niech trochę porobi na Ukrainie czy Białorusi - tam można zwątpić co i jak oznaczać ;)
wampcia

Postby rysiek0007 » Mon Feb 20, 2012 6:28 pm

dzięki za pomoc
z tego co rozumiem, spokojnie mogę uznać DW320 i inne jej podobne za nie istniejące, w kontekście oficjalnych danych które udało mi się odszukać i co za tym idzie zmienić status drogi na adekwatnie niższy ...

@wampcia
sorki jeśli poczułaś się urażona
rysiek0007

Postby wampcia » Mon Feb 20, 2012 6:34 pm

Nie ma sprawy.
Życzę udanego mapowania bez większych problemów z drogami i landmarkami ( te potrafią dołożyć i przetestować cierpliwość ;) )
wampcia

Postby maciej_friedel » Wed Mar 28, 2012 8:50 pm

przyznaje się bez bicia, że też kiedyś zmieniałem DW320. Po przejechaniu się tamtędy odpuściłem.
A jak jest z DW336? Którędy ma w końcu iść, Królewiecka czy Maślicka ? Maślicka to piękne kocie łebki więc chyba lepsza Królewiecka.

maciek
Location Wrocław, Poland CM, Иж Planeta Sport 350
Image
maciej_friedel
Map Raider
Map Raider

Has thanked: 15 times
Been thanked: 35 times

PreviousNext

Return to Poland