Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[Wrocław] Edycja map

Post by wignaczewski
Witam

Bardzo mnie cieszy, że Waze coraz szybciej rozwija się w Polsce. W obrębie Wrocławia widzę coraz częściej inne samochody (raz 4 równocześnie :) ), a w Cartouche Map Editor co chwile pojawiają się nowe ślady zarejestrowane telefonami różnych użytkowników.

Na chwile obecną utworzonych jest ponad połowa dróg głównych oraz szczątkowa ilość osiedlowych.
Do zrobienia jest uzupełnienie brakujących dróg oraz naniesienie POI (parków, cmentarz, i ważnych budynków).

Tworzenie mapy jest to praca przyjemna, lecz czasochłonna. Jednej osobie ciężko ogarnąć obszar tak dużego miasta. Brak czasu i wystarczającej znajomości terenu. Wspieram się często Googze, gdyż nad Wrocławiem nie ma dobrych zdjęć satelitarnych.

Zachęcam więc gorąco do przyłączenia się do wspólnej pracy nad mapami.
Służę pomocą na PM we wszelkich niejasnościach. Jeśli się zaangażujesz, a będzie cię irytować komunikat o braku uprawnień to warto napisać do alpha@waze.com z prośbą o przyznanie Area Managers.

Ciekawe czy ktoś z Wrocławia zagląda na forum? ;)

Pozdrawiam
PS byo-spoon nie przerywaj :)
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:86753

1

Send a message
Attachments

Post by wignaczewski
msylw wrote:Waze próbuje samo poprawiać trasy na podstawie śladów które zbiera.
Metodą na przesunięcia powinno być dopasowanie ulic do śladów, wtedy nie powinno się (teoretycznie) przesuwać.
Psujące się jednokierunkowe: jak waze dojdzie do wniosku że ktoś jedzie pod prąd to robi ulicę dwukierunkową. Na to sposobem jest zaznaczenie "locked" we właściwościach ulicy.
W niektórych krajach (Paryż się chyba łapie) waze zaimportowało jakieś mapy, może nie zdążyły sie pokrzywić...

Ciekawostka: w Niemczech zaimportowane mapy miały na początku ustawiony kierunek wszystkich ulic na "no entry". Podejrzewam że chodziło właśnie o to żeby samo mogło się nauczyć kierunków.
Importowane? Ja myślałem, ze mapy zawsze robią użytkownicy na podstawie ścieżek z GPS.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wignaczewski
h_udy wrote:Koledzy, pozdrowienia ze śląska. Taka mała dygresja tylko odnośnie Googze. Traktujcie podgląd foto jedynie jako ogólną informację i podpowiedź, a trasy rysujcie wzdłuż "GPS points" (można włączyć odpowiednią warstwę w widoku). Nie wiem jak w innych rejonach Polski ale w okolicach katowic jest ostre przesunięcie między prawdziwymi odczytami GPS a zdjęciami z Googze (wynika to z jakiegoś błędu robienia zdjęcia przez satelitę - paralaksa :])

tak czy siak, najważniejsze to wiedzieć o tym robiąc mapy uliczek w mieście. Googze pomoże ale tylko trochę.

POWODZENIA!
Na szczęście w okolicach Wrocławia nie ma takowego przesunięcia.
Ja oczywiście robię drogi tylko na podstawie już istniejących śladów. Dobrej jakości zdjęcia satelitarne wydają mi się tu wielką pomocą. Ślady często na zakrętka wyjeżdżają gdzieś w pole, albo są pokrzywione w każdą stronę.

PS Googze zadziałało:) Trzeba było odinstalować skrypt i wgrać go ponownie.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wignaczewski
Dokładnie. Sama trasa jest już zarejestrowana od dłuższego czasu. Niestety w wielu miejscach są kilku metrowe przerwy lub brak jest węzłów. Wymaga obróbki na komputerze.
Ja ostatnio niewiele działałem z mapami, bo Googze odmawia mi posłuszeństwa. Macie również z nim problemy?
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wampcia
Nie ma sprawy.
Życzę udanego mapowania bez większych problemów z drogami i landmarkami ( te potrafią dołożyć i przetestować cierpliwość ;) )
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by wampcia
p_no wrote:
wampcia wrote:Wagę - tak około 1 kg lub więcej ( może być ze spinaczami i okładkami ) - można ważyć na wadze kuchennej z braku analitycznej ;)
;) ależ trzeba na słowa uważać ...
no to jak: ustawa przed listą urzędów regionalnych, czy data spisu ważniejsza ?
Bez prze-sadyzmu słowa wynaleziono po to by ukryć myśli :P
Jak pisałam waga to podstawa :)

a tak na poważnie to ani sama ustawa, rozporządzenie opublikowane w Dz.U lub MP jeszcze nie zbudowały same dróg. Vide rozporządzenie o nadaniu nr DK nr 92 ( chyba 92 lub 91 ).
Sam stan utrzymania drogi zależy też od zamożności powiatu czy ich położenia strategicznego np dla przemysłu energetycznego i pewnie innych rzeczy
Jest tyle ogólnodostępnych map samochodowych - wystarczy je porównać, lub jeśli ktoś ma możliwość osobiście przejechać się i ocenić czy nadać temu odcinkowi oznaczenie minor HW czy wręcz 4X4 to super ;)
Minor HW nie oznacza DW a DW nie gwarantuje iż w pewnym momencie nie będzie jechało się po szutrze - choć to lepsze niż bagienne dróżki leśne w koło - są takie kwiatki w woj Kujawsko-Pomorskim ;)

Jeśli ktoś ma kłopoty z polskimi drogami niech trochę porobi na Ukrainie czy Białorusi - tam można zwątpić co i jak oznaczać ;)
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by wampcia
p_no wrote: a co do ustawy/oficjanej listy/oficjalnego spisu - tak tylko dla jasności - bierzemy pod uwagę wagę dokumentu czy też wybieramy najbardziej aktualną wersję? ;)
Wagę - tak około 1 kg lub więcej ( może być ze spinaczami i okładkami ) - można ważyć na wadze kuchennej z braku analitycznej ;)
Jeśli powołał się to chyba rozumiem, iż znał odpowiedź na własne pytanie.
Otwarte pozostają tylko intencje tak sformułowanego pytania [ przynajmniej na forum ], gdyż rozumiem iż było to tzw "pytanie retoryczne" ;)
moim zdaniem lepiej że się pyta zanim zrobi, tymbardziej że są wątpliwości - oficjalna lista - czy też dostępne mapy ...
Mam odrębne zdanie po rodzaju odpowiedzi jaką dostałam i go nie zmienię choć szanuję inny punkt widzenia obserwatora.
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by wampcia
p_no wrote:jaka tam znowu wojenka, ot kolejna różnica poglądów na temat oznaczania dróg, bo z jednej strony mamy kierować się oficjalnymi wytycznymi, z drugiej zdrowym rozsądkiem a z trzeciej brać pod uwagę algorytm routowania, których niestety czasem pogodzić się nie da ...
W tym wypadku, gdzie jest niemożliwym pogodzenie koncepcji to najlepiej poczekać na osobę doskonale znającą to miejsce a do tego czasu oznaczyć zgodnie z ustawą o drogach ... z dnia etc :)
p_no wrote:
wampcia wrote:Na marginesie: są inne źródła dostępne w internecie jak biuletyny publiczne i zarządy dróg dość łatwe do znalezienia
na który to kolega rysiek się powołał ... ;)
Jeśli powołał się to chyba rozumiem, iż znał odpowiedź na własne pytanie.
Otwarte pozostają tylko intencje tak sformułowanego pytania [ przynajmniej na forum ], gdyż rozumiem iż było to tzw "pytanie retoryczne" ;)
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by wampcia
Jeśli nie jesteś w stanie stwierdzić stanu utrzymania i jakości drogi to lepiej jej w ogóle nie rysuj albo postój sobie ze dwa latka na poboczu i potem baw się w rysowanie :P
Na marginesie: są inne źródła dostępne w internecie jak biuletyny publiczne i zarządy dróg dość łatwe do znalezienia ( zależy dla kogo ;) )
Natomiast jeśli nie odpowiada tobie sposób algorytmu wyznaczania dróg to nie korzystaj z Waze ( bez złośliwości ;) )
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !

Post by wampcia
Ten temat był już poruszany niejednokrotnie. Apeluję, więc do zdrowego rozsądku a niekoniecznie, oficjalnych spisów. Jeśli ta droga jest wybudowana i utrzymywana w standarcie DW ( łatanie ubytków, odśnieżanie itp ) to czemu nie miałaby być minor HW ? ( nie wnikam w numerację, gdyż skoro taki nr nie istnieje to lepiej nic nie wpisywać ). Często brak oznaczenia minor, major w ogóle wyłącza taką drogę z routingu nawigacji.
wampcia
Posts: 106
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Send a message
Fuck you waze/google motherfuckers !