Locked

Pobieranie danych z internetu

Post by rysal
Zastanawiam się jak dużo bitów/miesiąc pobieranych jest przy codziennym korzystaniu z tej nawigacji. Ja nie "żuję asfaltu" za wiele i w ciągu miesiąca wyszło mi, że pobrałem ok. 40 Mb. Czyli jak dla mnie niewiele, bo mam duży pakiet za który i tak płacę.
Jak to wygląda u Was ?
Wydaje mi się, że chyba u nas w kraju nie możemy spodziewać dużej popularności tej navi ze względu na właśnie możliwe duże koszty internetu.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times

POSTER_ID:704666

1

Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by m3rkury
Kupowanie iPhone'a lub innego smartfona bez pakietu przynajmniej 300MB jest moim zdaniem bez sensu. Ale faktycznie jest to duże ograniczenie, bo takie pakiety lub abonamenty z wliczonym pakietem są dość drogie niestety :(

Swoją drogą - ostatnio z nudów przeglądałem mapę (w wazie na iphonie) w miastach Ameryki Południowej i doznałem szoku. Tam są dziesiątki aktywnych wazerów jednocześnie. Na głównych ulicach jest zwykle kilka osób!!! Wydawało mi się, że te kraje mają podobny poziom zamożności co Polska. Ciekawe, czemu waze jest tam aż tak popularny!
m3rkury
Area Manager
Area Manager
Posts: 41
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by mousepl
Temat mocno nieaktualny.

Zamykamy.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by nanakara
m3rkury wrote:Swoją drogą - ostatnio z nudów przeglądałem mapę (w wazie na iphonie) w miastach Ameryki Południowej i doznałem szoku. Tam są dziesiątki aktywnych wazerów jednocześnie. Na głównych ulicach jest zwykle kilka osób!!! Wydawało mi się, że te kraje mają podobny poziom zamożności co Polska. Ciekawe, czemu waze jest tam aż tak popularny!
Pewnie zaplacenie za internet kilkunastu dolarów czy tam innych wymysłów jest dużo tansze niż stanie w korkach czy placenie za mandat za predkosc.
Mysle ze z czasem i u nas się zwiększy liczba uzytkownikow.
nanakara
Area Manager
Area Manager
Posts: 250
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by rysal
Niestety odfiltrować danych pobieranych przez Waze raczej się nie da. Te 40 Mb to wynik jaki pokazuje mój telefon i na pewno zawarte są tu moje skrzynki mailowe oraz trochę netu. Mam w Erze 1,5 Gb więc nie muszę się obawiać że przekroczę.

Natomiast czasami czytam różne fora dotyczące IPhona i widzę, że ludzie bardzo boją sie wysokich kosztów netu. Skądinąd, jak kupuje się tego rodzaju telefon to powinno się brać pod uwagę i koszty netu, bo po to ten telefon tak został skonstruowany.
Ale to każdego indywidualna sprawa :)
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by Vooytek
Panowie i Panie (są? :D)!

Przyznaję najnowszy tytuł forumowej Łopaty koledze Rafallutynia!
Gratuluję :)

Nawet nie wiem jak znalazłeś tak stary temat, ale to naprawdę nie ma sensu. Chyba już nawet była gdzieś o tym nowa dyskusja.

Mouse, co z tym robimy? Teraz to wskoczyło do góry w tematach...
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by wignaczewski
Dokładnie. Chyba głównym ograniczeniem rozwoju Waze w Polsce jest małe upowszechnienie pakietów internetowych. Co z tego, że zainstalowałem u dziewczyny na Nokii @52 Waze skoro nie ma pakietu internetowego.

Jak zliczasz dane pobrane przez Waze?

W ustawieniach telefonu czy na fakturze masz sumę danych pobranych z różnych aplikacji. Jak więc odfiltrować z tego całego ruchu Waze.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message