Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by drocan
You are a level 3 editor, You can edit 4 miles around roads you've driven and everywhere in the area you manage.

:D
drocan
Posts: 17
Send a message

Post by drocan
Tak czy inaczej jest jeden plus tego wszystkiego - ciesze się, że ktoś zajął się tym rejonem Poznania. Średnio znam te okolice i jak już coś robiłem to "na czuja".

Nie wiem czy to ty ale widziałem sporo dróg tam na czerwono, jeżeli to ty to staraj się je nazywać odpowiednio bo nienazwane mogą nie pojawić się po updateach.

Życzę miłej zabawy :)

Ciesze się, że coraz więcej osób w Poznaniu zaczyna swoją karierę z Waze, bo w porównaniu do innych miast u nas bieda. Ja jestem AM i staram się jak mogę, jak co to pisać tutaj ew., na priv.
drocan
Posts: 17
Send a message

Post by Krzysztof1964
drocan wrote:Witam,
Też zabrałem się za edytowanie Poznania. Fajna zabawa i do tego z realną korzyścią.
Chciałem zapytać ilu w Poznaniu jest aktywnych arena managerów?
W Poznaniu i okolicach jest dość słabo.
Link
https://world.waze.com/editor/?zoom=0&l ... FFTFTTTTFT
wskazuje, że jest zaledwie dwóch AM w Poznaniu - bosmanx i jachulec112 ale raczej nieaktywnych.
Życzę powodzenia w edycji.
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by Krzysztof1964
drocan wrote:Czy zatem moge starać się o AM.
Mimo że jestem juniorkiem (brakuje mi jakieś 50 km do rangi wyżej)?
Możesz. Wyślij permalink z wybranym rejonem na adres areamanagers@waze.com, w temacie: Area Manager application request, podaj swój nick z konta na Waze i tyle. Rozumiem, że jeździsz po tym terenie, który wybierzesz.
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by Luk_Gom
Zacząłem edytować Piątkowo (okolice Sobieskiego w szczególności) i mam problem. Na mapce (https://world.waze.com/editor/?lon=16.9 ... TTTTTTTTFT) widać landmark z opisem miasta "POZ"; czy można go jakoś skasować? Ja nie mam chba wystarczających uprawnień :/
Luk_Gom
Posts: 4
Send a message

Post by Luk_Gom
Chyba już wiem co jest grane - przypadkowo wrzuciłem kiedyś nazwę POZ zamiast POZNAŃ dla jednego z segmentów, ale zdążyłem go już poprawić. Jedyne co pozostało, to stara (zła) nazwa miasta. Mam nadzieję, że wkrótce Waze ją poprawi na mapie.
Luk_Gom
Posts: 4
Send a message

Post by Luk_Gom
Nie wiem czy to ty ale widziałem sporo dróg tam na czerwono, jeżeli to ty to staraj się je nazywać odpowiednio bo nienazwane mogą nie pojawić się po updateach
To akurat nie ja, ale postaram się wnieść poprawki na te segmenty. Aktualnie rozbudowuje Sobieskiego, Stróżyńskiego, Morasko. Jutro powinienem dorzucić trasę do Biskupic ;)

Zabawa przednia ;D
Luk_Gom
Posts: 4
Send a message

Post by m3rkury
Myślę, że możesz spróbować zacząć edytować mapy bez nadzoru :) poczytaj sobie poradniki w wiki, obejrzyj filmiki na youtube, a jak będziesz miał wątpliwości to pytaj na forum załączając permalink do edytowanego fragmentu mapy lub nawet zrzut ekranu, to ktoś na forum Ci zawsze pomoże (nawet jeśli nie zna Twojego miasta...). Zacznij od tras, które dobrze znasz w rzeczywistości i masz możliwość jazdy po nich z włączonym wazem. A potem jak się już wkręcisz na dobre, to pewnie będziesz chciał robić także "obce" rewiry :)) powodzenia!
m3rkury
Area Manager
Area Manager
Posts: 41
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by m3rkury
A możesz podać Super Permalink do tego fragmentu mapy? Zobaczę, jak to wygląda i powiem, jak ja bym to zrobił.
m3rkury
Area Manager
Area Manager
Posts: 41
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by m3rkury
Ja bym zrobił tak:
- klikasz na zarejestrowaną drogę (ten długi odcinek idący łukowato pomiędzy istniejącymi drogami) i dajesz edit road details
- ustalasz kategorię Major Highway, dwukierunkowość, etc.
- potem jak już droga jest gotowa trzeba dodać skrzyżowanie (add junction) w środku tego odcinka (tam gdzie jest fizycznie skrzyżowanie tych dróg).
- klikasz na istniejący już (południowy) odcinek DK5 i zmieniasz jego geometrię tak, żeby ten wolny koniec drogi dotykał do tego nowego skrzyżowania, które przed chwilą utworzyliśmy
- dalej zaznaczasz dwa odcinki (jakiś istniejący i jakiś nowy) i Connect road by order of selection
- zostaje jeszcze kliknięcie na skrzyżowanie i "Enable all turns"
- trzeba będzie jeszcze nadać nazwy drogom i już :)

jeśli któryś krok jest niejasny, daj znać, może trochę zagmatwałem.

A może ktoś ma łatwiejszy pomysł?
m3rkury
Area Manager
Area Manager
Posts: 41
Has thanked: 1 time
Send a message