Post by rysal
Też nie rozumiem dlaczego usunęli wyłączenie aplikacji. Uśpienie to dobre rozwiązanie, ale nie powinno zastępować OFFa.
Druga rzecz, zauważyłem że po wpisaniu adresu domyślnie pokazuje wyniki z wyszukiwarki Google, a nie Waze jak to było wcześniej. Dziś za każdym razem musiałem przestawiać ręcznie.
To pewnie efekty sprzedania się Googlowi.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by Tobjas
Pierwszy raz sie tak przejechalem, wyszedlem z Waze przez home i później byla kicha bo baterie calą mi zechlalo jak sie zczailem ;) a juz nie wspomne o sredniej predkosci ;)
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message

Post by Tobjas
Tez jestem zdania , że wcześniej było dużo lepiej, teraz muszę wciskać 2 guziki (uśpij i home) żeby wyjść z aplikacji. Swoją drogą nie widziałem żadnej aplikacji która zamyka się przez inny wyłącznik niz Home, pewnie takie glupie wymagania ma apple że ich produkty maja przycisk Home do wyłączania i wszyscy maja tak wychodzić z aplikacji.
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message

Post by vacu82
Nie wiem czy dobrze, że tu się dopisuję ale mam podobny problem jak autor wątku. Używam Waze od niedawna ale bardzo mi się spodobało. Jest jednak problem, przez który raczej rzucę to w cholerę :/

Obok mojej pracy jest zamknięta droga, na niewaidomo ile, conajmniej rok. Więc zgłaszam "Zamknięta droga", "Budowa", "Okres: Długo (lub: kilka dni)", dojeżdżam do pracy, mija 10 minut i po zgłoszeniu ani śladu :( (i codziennie tak zgłaszam) . Jadę z pracy (30 minut), w połowie zgłaszam samochód stojący na lewym pasie (awaria), dalej jadę, korek gigant, zakorkowane pół miasta, zgłaszam "Martwy punkt", droga zmienia kolor, średnia prędkość pokazuje się 3 km/h, zgłaszam też "martwy" na przeciwnym kierunku. 10 minut, dojeżdżam do domu - ani śladu po żadnym z moich zgłoszeń choć wiem, że jeszcze conajmniej przez godzinę się nie odkorkuje albo i lepiej. To z dzisiaj, akurat taki dzień, że miałem kilka raportów.
Czy Waze zawsze tak działa? Bo jeśli tak to nie ma sensu, zawsze mnie pakuje w korki, myślałem, że w okolicy nikt nie jeździ po prostu ale okazuje się, że nawet jak jeździ i zgłasza to raporty znikają w mgnieniu oka więc pozostaje mizerna nawigacja a tu znacznie lepszej konkurencji jest cała masa, cały "myk" waze tkwi w społeczności więc skoro to nie działa to całość bierze w łeb :(

[Edytka]
Jeszcze jeden bubel mi się przypomniał, ze dwa tygodnie temu pojawiła mi się opcja stacji benzynowych i nawet spoko, bo w mojej okolicy sporo miało uzupełnione dość aktualne ceny. A tu bach, nie zdążyłem nic sam zaktualizować, pojawił się update i nie ma ani stacji ani możliwości zgłaszania :( Nie znasz dnia ani godziny z Waze...
Ktoś tu pyta dlaczego ludzie w PL nie jeżdżą z Waze, ano dlatego, jako navi to jest bardzo uboga niestety i siła w społeczności a tu się okazuje, że ta kluczowa funkcjonalność zawodzi :(
vacu82
Posts: 10
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by vacu82
Dziękuję za odpowiedzi!
Komunikaty z aplikacji utrzymują się ok 15 minut, chyba że ktoś Ci podziekuje.
No to kiepsko, ale i tak mam wrażenie, że moje raporty "wiszą" krócej niż to :/ Szkoda, że w krajach, gdzie wazerów jest mniej jak w PL nie wydłużyli tego okresu (wiadomo, że policja nie stoi 15 minut a korki też raczej tak szybko się nie rozładowują). Biorąc pod uwagę, że jeżdżąc normalnie praca-sklep-dom (ale stale z waze), zgłaszając coś od czasu do czasu w rankingach tygodniowych jestem średnio w połowie trzeciej setki w PL to nie spodziewałbym się, że jest nas dużo więcej :/ Chyba, że ten ranking to o kant stołu ;)
Jak Marcin napisał, dłuższe zamknięcia drogi robi się w edytorze. Wejdź tu: https://world.waze.com/editor/ i popraw. Najlepiej ustaw zakazy skrętu na/z remontowanego odcinka. Jak trzeba to dodaj nowe węzły (utwórz skrzyżowanie z nową drogą a później skasuj tą nową drogę - węzeł zostanie) w sytuacji, gdy droga kończy się między istniejącymi skrzyżowaniami.
Spoko, troszkę już poedytowałem wcześniej ale nie widziałem opcji "remont drogi", mam nawyki z GMM więc jak nie widzę opcji to nie kombinuję ;) Ale poustawiam zakazy na czas remontu w takim razie :)
Pewnie pojawiłeś się gdzieś blisko południowej lub zachodniej granicy i Waze włączyło Ci obsługę cen paliw, której w Polsce nie powinna (jeszcze) działać. Powód jest prosty: za mało stacji jest zaznaczonych (myślę, że ok 50% - jakieś 3000 na 6500 istniejących w Polsce). Daj znać skąd jesteś, to może będziesz mógł zaznaczyć jakieś brakujące stacje w Twojej okolicy
No tak, włączałem Waze w Wiedniu i jakoś faktycznie po tym pojawiły się stacje. Szkoda, że to nie działa, bo w okolicy, w której jeżdżę (Dąbrowa Górnicza) większość stacji widzę w Waze (a raczej nie zauważyłem braku żadnej) a i jakieś w miarę aktualne ceny były wpisane więc ktoś to uzupełnia(ł?).
Raz jeszcze dzięki :)
vacu82
Posts: 10
Has thanked: 3 times
Send a message