Post Reply

Czyżby Waze zubożało?

Post by mousepl
Witam
Odnoszę takie wrażenie, że zmiany w Waze idą trochę nie w tą stronę, co trzeba. Kilka przykładów:
1. Pytanie klienta "Czy jesteś w korku?", odpowiadam TAK, wysyłam raport a klient wywala błąd w wysyłaniu zgłoszenia, a następnie "nie można znaleźć lokalizacji zgłoszenia" czy coś takiego. Jak dodam korek ręcznie to jest OK.
2. Znikające zgłoszenia w kliencie. Zgłaszam przykładowo Policję a za 20min już zgłoszenia nie ma na mapie.
3. Zgłaszanie korków: zaraz po zgłoszeniu droga, na której jestem ma spowolnienie 34km/h. Wartość się nie zmienia.
4. Klient automatycznie nie raportuje jako zgłoszenie małej prędkości na drodze, kiedyś to działało (przykładowo jadę 10km/h w korku i klient zaznaczał drogę na pomarańczowo, potem na czerwono automatycznie).
5. Wiadomości do użytkowników nie zawsze działają...
6. Na LiveMap wszyscy użytkownicy są jako anonymous.
7. Nie działa wysyłanie na FB po zaraportowaniu korku, Policji itd.
8. Jakiś chory mechanizm logowania się do FB (jak komuś instaluję klienta i tworzę nowego użytkownika) cały czas pyta o @ i hasło a w statusie pokazuje jako zalogowany. Dodatkowo nie da się zaznaczyć publikowania raportów na FB, bo... pyta o hasło!

To tyle tak na szybko. Ktoś to zauważył, czy tylko u mnie się tak dzieje? Wczoraj nawet reinstalowałem aplikację i nic nie pomogło.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times

POSTER_ID:1032341

1

Send a message

Post by loituma
psciborek wrote:Podobno to żądanie Apple związane ze zmianami w iOS 7. Tu jest wątek: http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=56147
Też uważam, że jest to przerost formy nad treścią. No chyba, że ios7 coś rozjaśni.
loituma
Area Manager
Area Manager
Posts: 342
Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times
Send a message
Cierpię na chroniczny brak czasu...
https://s.waze.tools/c3.png

Post by loituma
deadeyye wrote:Po prostu Apple zabrania aby aplikacje miały funkcje wyłączenia innego niż przez naciśnięcie guzika home, i tyle. Wymagają żeby wszystkie aplikacje się do tego stosowały, żeby zdezorientowany użytkownik nie zaczał szukać opcji wyjścia w innej aplikacji.

A poniewaz Waze normalnie nie wstrzymuje nawigacji i nie wyłącza pobierania lokalizacji, to przycisk sleep jest po to, żeby się upewnić ze Waze natychmiastowo przestanie korzystać z wszystkich rzeczy, i wtedy użytkownik może wyjść przez home będąc spokojnym że Waze mu nie żre baterii w tle ;)
Powtarzam, jest to przerost formy nad treścią. Jedyna różnica jaką to dla mnie niesie jest konieczność naciskania o jeden klawisz więcej niż poprzednio aby wyjść z (wyłączyć) Waze.
loituma
Area Manager
Area Manager
Posts: 342
Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times
Send a message
Cierpię na chroniczny brak czasu...
https://s.waze.tools/c3.png

Post by loituma
Slawomir-Durasiewicz wrote:Mnie się nie podoba zmiana polegająca na braku wyłącznika. Teraz, po zmianie w iPhone wyłącza się Waze przyciskiem Home. Niby probram się wyłącza le namierzanie jeszcze trwa. Zabieram telefon ze sobą a on dalej kreśli drogę po chodniku. Ponadto po jakiego diabła jest "uśpienie"
Wyjście z programu klawiszem home nie wyłącza programu, tak teraz jak i w poprzedniej jego wersji. Trzeba było pamiętać o zabiciu aplikacji lub o wyłączeniu aplikacji poprzez menu. W innym wypadku aplikacja działała/działa w tle i żarła/żre baterie.
Uspienie daje taki sam efekt jak poprzednio zamknięcie. A dlaczego tak jest, pisane było wcześniej. Groteskowe podejście Appla.


Wyskrobane w Tapatalk
loituma
Area Manager
Area Manager
Posts: 342
Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times
Send a message
Cierpię na chroniczny brak czasu...
https://s.waze.tools/c3.png

Post by loituma
psciborek wrote: aplikacja ma się kończyć tylko po naciśnięciu Home i kropka.
Home nie zamyka aplikacji, ani Waze ani żadnej innej. Klawisz home w ajfonie działa trochę jak zrzucenie aplikacji do paska w majkrosyfcie. Aplikacje nadal działają w tle. I dla tego nie rozumiem dlaczego nie można dodać opcji zamykania aplikacji w jej menu.
Ale widać nie wszystko muszę rozumieć. :)


Wyskrobane w Tapatalk
loituma
Area Manager
Area Manager
Posts: 342
Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times
Send a message
Cierpię na chroniczny brak czasu...
https://s.waze.tools/c3.png

Post by Marcin_S
Witam,
Z pkt 1 nie mam problemów,
2 z tego co można poczytać na forum wisi krótko, chyba że ktoś podziękuje co wydłuża widzialność komunikatu o 15 minut (czyli dziękujmy sobie za zgłoszenia, każde takie podziękowanie to 3 punkty ekstra i przy okazji potwierdza to że nie jesteśmy sami),
3 i 4 - tu być może masz trochę racji, działa jakby z większym opóźnieniem ale i z powodu wakacji mniejszy ruch,
5 - nie wiem, podziękowania za ostrzezenia od czasu do czasu dostaję,
6 - tak jest od paru dni, może z racji tego że na Google Maps pojawiają się nasze komunikaty ale właśnie jako anonymus, Live map może podejrzeć każdy (bez logowania) i może z tego powodu też to wprowadzili. W aplikacji widać kto podał komunikat.
7, 8 - ja nie używam FB ale na forum międzynarodowym pojawiają się podobne komunikaty, wg jednego z nich jest problem z funkcjonalnością śledzenia znajomych z FB umówionych na spotkanie w jednym miejscu. Pewnie to też z racji Google, ale oczywiście tylko tak się domyślam.

Waze mam na Androidzie 4.0.4, Xperia Arc
Pozdrawiam,

Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by Marcin_S
Tutaj też nad tym się zastanawiają:
https://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=59354

Dziś zaraportowałem parę korków i rzeczywiście, zaraz po pojawieniu sie raportu zmieniał się kolor drogi i pojawiało się ograniczenie prędkości, przy "martwym punkcie" 7 km/h, przy ciężkim 36 km/h.
Czyli coś te małzeństwo z Googlami na zdrowie nie wychodzi. Może jednak zakończenie tej bajki (tak jak w pięknej - wiadomo Waze :D - i bestii -Google :( ) będzie szczęśliwe?

Pozdrawiam,
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by Marcin_S
Mnie sie wydaje, ze raporty trwają 20 minut, podziękowanie wydłuża o 15, gdzieś tak pisali
Teraz jadę w korku i jednak ulica robi sie czerwona, prędkość 24. Zaraportowanie ciężkiego zmieniło prędkość...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by Marcin_S
Witam na forum,
Komunikaty z aplikacji utrzymują się ok 15 minut, chyba że ktoś Ci podziekuje.
Zamknięcia ją robię je w edytorze.
Stacje benzynowe - w wątku o stacjach znajdziesz informacje. W Polsce na razie jest nieaktywna ta funkcjonalność.
Pozdrawiam,
Marcin

Wysyłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk 2
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by Marcin_S
mousepl wrote:Napisałem posta w Android feedback. zobaczymy, czy ktos odpowie.
http://world.waze.com/forum/viewtopic.p ... 90#p543358

Nie znam za dobrze angielskiego, więc proszę się nie śmiać.
Dobrze by było gdybyśmy podziękowali Mousepl pod jego zgłoszeniem^.
Pozdrawiam, Marcin

Wysyłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk 2
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message