Kilka miejscowości o tej samej nazwie

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Kilka miejscowości o tej samej nazwie

Postby zbyszekc » Wed Oct 13, 2010 1:20 am

W Polsce jest wiele miejscowości o tej samej nazwie. Dla przykładu Piaseczno i Lesznowola.
Nie mogę w nich edytować ulic ani jeśli chodzi o geometrię ani opisy (nazwa, kierunki, pasy, klasa drogi). Chyba WAZE na to nie pozwala? Albo ja coś robię nie tak.
zbyszekc

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Kilka miejscowości o tej samej nazwie

Postby rysal » Wed Oct 13, 2010 5:11 pm

Aby edytować mapy w stopniu bardziej zaawansowanym powinieneś zostać Area Managerem. Możesz nim zostać po wysłaniu takiej prośby (podaj nick i miasto )do admina pod adres: alpha@waze.com
W mailu załączasz link SuperPermalink z obszarem jaki zamierzasz mieć pod opieką. Znajdziesz go na obrazie w prawym dolnym rogu po naciśnięciu Update Map. Moja rada, zrób największe oddalenie.
Po jakimś czasie dostaniesz info zwrotne i możesz edytować mapy.
Powodzenia !!

PS. Tak więc jak widzisz pomyłka nie wchodzi w grę, bo wysyłasz do nich zrzut z mapy.
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]
rysal
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times

Postby zbyszekc » Wed Oct 13, 2010 9:58 pm

To nie chodzi o uprawnienia local managera a o blokadę edycji.
Zobacz sam:
[ img ]

Nie zmienimy przecie podziału administracyjnego w Polsce tylko dlatego, że WAZE tego nie jest w stanie obsłużyć.
zbyszekc

Postby rysal » Thu Oct 14, 2010 7:34 am

Teraz rozumiem. Ale nie spotkałem się dotąd z takim problemem.
Może ktoś z naszych bardziej doświadczonych wazerów-userów będzie potrafił odpowiedzieć na to pytanie ?
Albo zgłoś ten problem do admina. Przypuszczam, że taki problem może występować nie tylko w przypadku Polski.
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]
rysal
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times

Postby zbyszekc » Thu Oct 14, 2010 4:57 pm

Posłałem zapytanie i czekam na odpowiedź. Dam info jak coś napiszą.
zbyszekc

Postby zbyszekc » Fri Oct 15, 2010 5:16 pm

Już dostałem odpowiedź!

Hi,

I fixed the problem with the city of Piaseczno.
If you notice this error with any other cities, just send us an email with the city name (no need for screenshot).
Once fixed, it should not happen again.

THanks
Dror

Naprawili w jednym mieście. Jak ktoś będzie miał podobnie to niech zgałsza.
zbyszekc

Postby rlpl » Mon Dec 20, 2010 2:19 pm

Podpinam się pod wątek, bo jego tytuł pasuje idealnie. Istnieją dwa problemy, które można określić jako "kilka miejscowości o tej samej nazwie". Jeden opisany przez zbyszka cz pojawia się, kiedy nazwa angielska jest wpisana nieprawidłowo do bazy (np. kiedyś wioska Brzezie miała wpisaną nazwę angielską Cracow). Wtedy nie da się użyć poprawnej nazwy, bo waze trzyma się tego, co ma w bazie.

Drugi problem był poruszany na forum pod hasłami "dlaczego w Warszawie są Białobrzegi i Jawczyce" oraz "dlaczego w Krakowie są Podlesie, Jasienica i Brzezie". Sprawa jest w całości opisana na wiki: http://www.waze.com/wiki/index.php/Prob ... ch_nazwach i jeszcze lista: http://www.waze.com/wiki/index.php/List ... nterwencji. Zamieszczam te linki tu, bo pewnie nie wszyscy na bieżąco sprawdzają i może ktoś nie zauważy tych artykułów, a temat jest istotny.

Zachęcam Was oglądania, rozbudowywania i poprawiania listy, bo jest ona mocno niekompletna, a przede wszystkim do poprawiania nazw miejscowości, bo w tej chwili mapa Polski, gdyby ją wyświetlić w całości, składałaby się z kilku ogromnych plam i plątaniny długich prostych pasków, wyglądających jak ślady po samolotach.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Been thanked: 1 time

Postby rlpl » Wed Jan 05, 2011 7:03 pm

Dziękuję wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na mój pomysł, a szczególnie użytkownikom: msylw, alphatauri, mousepl i jregulski. Zdaje się, że większość plam pokrywających duże obszary Polski zniknęła, miło by było jakby jeszcze ktoś z Poznania i Łodzi usunął przez pomyłkę wpisaną miejscowość Dąbrowa.

Mam zastrzeżenia co do akapitu o miejscowości Oleśnica, który pojawił się na końcu listy miejscowości do poprawienia. Po pierwsze Oleśnica w województwie dolnośląskim nie powinna być ruszana. Ja rozumiem, że można się nie zagłębiać w wioski gminne i zmieniać nazwy ich wszystkich, ale tu mamy miasto powiatowe. Cel jest taki, żeby zmienionych nazw miejscowości było jak najmniej. Po drugie format (woj. wielkopolskie, pow. słupecki) miał być stosowany tylko wtedy, gdyby w dwóch różnych województwach były powiaty słupeckie i w obu jakaś Oleśnica, a oprócz tego co najmniej jeszcze po jednej Oleśnicy w każdym z tych województw - w takim układzie nie ma możliwości wygenerować różnych nazw korzystając dla każdej miejscowości albo wyłącznie z województwa, albo powiatu. W normalnych warunkach do prawdziwej nazwy trzeba dokleić jak najmniej. W przypadku Oleśnicy określenie nazwy powiatu powinno być wystarczające: jeśli ktoś szuka tej akurat Oleśnicy i wie o niej, to wie też w jakim powiecie leży - w przeciwnym wypadku nawet widząc listę Oleśnic z pełnymi opisami nie będzie wiedział którą wybrać. Po trzecie Oleśnica niczym szczególnym się nie wyróżnia, żeby oddzielnie ją opisywać. W Polsce jest 9 miejscowości o nazwie Oleśnica, ale o nazwie Dąbrowa Wikipedia wymienia 110. Po czwarte - co to znaczy, że te nazwy zostały wprowadzone do bazy waze? Czy dla każdej z nich powstała co najmniej jedna jezdnia? Czy może nazwy zostały wprowadzone mimo, że nie mają żadnych ulic, a więc nie da się do nich dojechać? Waze przyjmuje takie dane? Moglibyśmy wprowadzić tak samo do bazy nazwy wszystkich miejscowości, na przykład wyciągnąć całą zawartość bazy TERYT, co chyba nawet jest legalne, jako że jest to informacja publiczna, przekonwertować i wrzucić do waze'a. Może nawet byłby to całkiem dobry pomysł.
rlpl

Postby rlpl » Mon Feb 07, 2011 4:49 pm

Wysłałem do supportu prośbę o zmianę "tylnymi drzwiami", czyli bezpośrednio w bazie danych, nazw 11 miejscowości, i te nazwy właśnie zostały zmienione. Głównie dotyczyło to literówek, dwóch wersji nazwy jednej miejscowości (np. z polskimi literami i bez), pojedynczych dróg wewnątrz dużych miejscowości pomyłkowo przypisanych do odległych wiosek. Były też 2 przypadki przywrócenia oryginalnej nazwy tam, gdzie nie było potrzeby doklejania nazwy województwa albo powiatu. Nie zdziwcie się, jeśli zauważycie, że gdzieś coś wygląda inaczej, niż kiedyś, ale nie ma śladu w Cartouche, że coś zostało zmienione. Tak, tym razem déjà vu oznacza, że coś zmienili w Matriksie. A zanim zaczniecie zmieniać na taki stan, jaki pamiętacie, to zastanówcie się, że może jednak teraz jest dobrze.

Zmiany dotyczą miejscowości:
  • Bielsko-Biała,
  • Czechowice-Dziedzice,
  • Mikołów,
  • Miasteczko Śląskie,
  • Rudnik -> zmiana nazwy na Niepołomice,
  • Chełm (pow. bocheński),
  • Kozłów (gm. Gręboszów),
  • Brzezie (skasowane),
  • Dąbrowa -> zmiana nazwy na Łódź,
  • Oleśnica,
  • Kurów.
Zmiany są już widoczne w Cartouche, a w Live Map i w telefonach spodziewam się je widzieć w okolicy najbliższego weekendu.

Z supportem doszliśmy do wniosku, że taki sposób wprowadzania zmian jest czasami lepszy, niż zmienianie w Cartouche, bo w Cartouche stara nazwa pozostaje w indeksach i pojawia się w wynikach wyszukiwania oraz na urządzeniach. Support doszedł do wniosku, że takie podejście jest jednak błędne i obiecał rozważyć pomysł, żeby naprawdę kasować z bazy miejscowości, których nie ma na mapie.
rlpl

Postby freddiechopin » Mon Feb 07, 2011 10:23 pm

No to masz dobre doświadczenia (; Ja ostatnio prosiłem o zmianę 5 segmentów z "Nazwa" na "Nazwa (woj. jakieśtam)" (wysłałem permalinka z zaznaczeniem wystarczyło tylko edytować i gotowe), bo połączyło dwie miejscowości, to zmienili wszystko na tą dłuższą wersję i musiałem potem w miejscowości o "właściwej" nazwie przywracać wszystko do wersji krótszej (;

Ciekawe kiedy wprowadzą system rozwiązujący ten problem...

4\/3!!
freddiechopin

Next

Return to Poland