Kilka miejscowości o tej samej nazwie

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Kilka miejscowości o tej samej nazwie

Postby rlpl » Tue Feb 08, 2011 12:44 am

Coś widziałem. O Łazy chodziło? Fajnie, że dopilnowałeś, żeby miasto Łazy nadal nazywało się Łazy. Czy przypadkiem nie zepsuli przy okazji jakiejś sąsiedniej wioski?
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby freddiechopin » Tue Feb 08, 2011 7:28 am

Chodziło dokładnie o Łazy (; . Jak warstwa z granicami miast się uaktualniła, to do tej z dłuższą nazwą dołączyła się jeszcze jedna uliczka gdzieś wysoko w mazowieckim czy wielkopolskim - zauważyłem, więc poprawiłem tam od razu (akurat się udało), ale czy jeszcze jakieś? Nie wiadomo - tworząc nową miejscowość trzeba zawsze dbać o sprawdzenie, czy nie ma takich więcej w Polsce i od razu nazwać dobrze... Od czasu do czasu jak mnie najdzie ochota wykonuje małe śledzenie długich szarych kresek i rozdzielam update requesty [;

4\/3!!
freddiechopin

Been thanked: 0 time

Postby rlpl » Tue Feb 08, 2011 11:03 am

freddiechopin wrote:tworząc nową miejscowość trzeba zawsze dbać o sprawdzenie, czy nie ma takich więcej w Polsce i od razu nazwać dobrze...

Tak, i to KONIECZNIE! Prosty test: jeśli wpisujesz nazwę nowej miejscowości, a Cartouche podpowiada Ci jej całość, to powinna Ci się zapalić w głowie czerwona lampka: taka miejscowość już gdzieś istnieje. Jedyny wyjątek to taki, że miejscowość kiedyś istniała, ale została skasowana.

Ostatnio "odkryłem" sposób na nazwanie miejscowości od razu dobrze:

1. Znaleźć tę miejscowość w Google Maps.
  2. Wyświetlić warstwę Wikipedia (można w odwrotnej kolejności).
  3. Kliknąć ikonkę Wikipedii z nazwą tej miejscowości.
  4. Sprawdzić jak wygląda link z napisem Pełny artykuł, ewentualnie otworzyć go i przeczytać. Stamtąd można też skopiować pełną nazwę miejscowości, skracając powiat do pow., województwo do woj., i gmina do gm.
  5. Ewentualnie sprawdzić, czy nie byłoby lepiej zostawić tę nazwę w oryginale - przypominam, że powinno się zostawić, jeśli:
    • to jest jedyne miasto w Polsce o takiej nazwie (pozostałe miejscowości to wsie),
    • to jest jedyna w Polsce siedziba gminy o takiej nazwie (pozostałe to wsie niebędące siedzibami gmin i nie ma miast o takiej nazwie).

freddiechopin wrote:Od czasu do czasu jak mnie najdzie ochota wykonuje małe śledzenie długich szarych kresek i rozdzielam update requesty [;

Słusznie, polecam też wpisywanie do wiki, bo tam w tabelce widać dlaczego jakąś nazwę trzeba zmienić i z czym się gryzie, można też łatwo później sprawdzić czy wszystkie nazwy zostały dobrze poprawione i czy ktoś nie zepsuł raz dobrze nazwanej miejscowości.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Been thanked: 1 time

Previous

Return to Poland