Switch to full style
[ img ]
Post a reply

Re: Numeracja domów

Sun Jan 05, 2014 2:33 pm

Ja się na początku cieszyłem, że można dodawać numery, ale później zrozumiałem, że to mission impossible. Wyszukiwanie Google świetnie sobie radzi z numerami i Waze potrafi dzięki temu poprowadzić dokładnie. A jak miejsce ma nazwę, to Foursquare daje czadu. Nie widzę sensu wbijać numerów.

Sun Jan 05, 2014 7:03 pm

Z tym wyszukiwaniem nie do końca Google radzi sobie dobrze. Problem w tym, że często "wylicza sobie" numerację tzn jeśli dwa skrajne bydynki mają numer 9 i 11 to pośrodku daje 10. Spotkałem się raz z przypadkiem w Piekarach Śląskich gdzie numer budynku 23 był... prawie kilometr od miejsca gdzie faktycznie się on powinien znajdować (Automapa wskazuje poprawnie).

Mon Jan 06, 2014 9:45 am

Wiem, wiem, miejsce mojej pracy też ma adres z dupy i wskazuje adres 2km dalej niż powinno. Nie zmienia to jednak faktu, że dróg nie mamy, a co dopiero brać się za adresy...

Sun Jan 12, 2014 8:30 am

Ja może troszkę delikatnie odbiegę od tematu... Jakiś czas temu ONUMEROWAŁEM moje osiedle, w edytorze numery są na wszystkich ulicach/blokach itp. a w WAZE nadal numery ni z gruchy ni z pietruuchy... Jak każe mu aby jechał do domu to i tak zatrzymuje się 2 bloki wcześniej.... Tak samo było do pracy (pracę również oznaczyłem jako PUNKT ORIENTCYJNY z nazwą firmy) i odziwo jeśli wbije adres to prowadzi gdzieś tam, a jeśli po nazwie firmy to pod same drzwi mnie doprowadzi :). Dodam że wszystkie te zmiany były robione dobre 2 miesiące temu :(

Sun Jan 12, 2014 11:58 am

Numery domów nie działają w Waze.
Wg mnie nie ma sensu marnować na ich wprowadzanie czas i siły.
Prawdopodobnie Waze po przejęciu przez google po prostu wykorzysta numerację (już chyba to robi) z map google i tyle.

Tue Feb 24, 2015 9:12 pm

Zniwek wrote:Nie wyszukasz żadnego w aplikacji. Mam na to wiele dowodów, jeśli ich potrzebujesz.

Ja nie mam ich wiele, ale tylko jeden skromny dowód że jednak prowadzi.
W Białym Dunajcu, szukałem numeru "Jana Pawła II 143", ale numeru nie było ani w Waze, ani w Google. Wyszukiwarka proponowała mi za to z bazy Google: Jana Pawła II 143 Maruszyna, czyli inna miejscowość
Dodałem numer na mapie w edytorze tutaj:
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... =153187834
Na drugi dzień już ładnie pod sam dom jechał, dziś też go odnajduje.
Attachments
Screenshot_2015-02-24-22-05-24.png
(130.08 KiB) Downloaded 624 times

Wed Feb 25, 2015 1:19 pm

Nie wierzę, że odpisujesz na mój post sprzed ponad roku... Przecież w tym czasie wszystko się zmieniło...

Wed Feb 25, 2015 7:27 pm

Zniwek wrote:Nie wierzę, że odpisujesz na mój post sprzed ponad roku... Przecież w tym czasie wszystko się zmieniło...

Hmmmm, wczoraj ten temat wskoczył na forum na samą górę - nie spojrzałem na datę, myślałem że to świeża wiadomość.

Wed Feb 25, 2015 8:16 pm

Może nie byłeś zalogowany. To znany problem forum...

Wed Feb 25, 2015 8:44 pm

Tak. Gdy nie jest się zalogowanym, to tak się dzieje.
Posty też wtedy mają inną kolejność?
Przecież mój post, który cytował DinoBeba nie był tutaj najnowszy oO

Tak czy siak, możemy Ci wręczyć łopatę miesiąca! :D
Kto to ostatnio robił? :)

Proszę bardzo! ^^
Znalazłem:
sloniu1978 wrote:[ img ]
Otrzymujesz złotą łopatę w kategorii "archeolog miesiąca" za styczeń 2015! ;) :lol:

Oczywiście ta jest za luty. Ładna łopatka, tak swoją drogą ;)
Post a reply