Post Reply

Zgłoszony korek, ale w którą stronę?

Post by m3rkury
Dzisiaj podczas jazdy naszła mnie taka refleksja:
Gdy widzimy korek (np. w przeciwnym kierunku do naszej jazdy) zgłaszamy go zaznaczając, że korek jest w przeciwnym kierunku. Na mapie pozostałych wazerów pojawi się ikonka z korkiem wbita w miejscu zgłoszenia. Jak jednak inni wazerzy mają sprawdzić, w którą stronę jest zator? Przy automatycznych zgłoszeniach korkow widać, w którym kierunku jest czerwono lub żółto. A jak to sprawdzić w przypadku ręcznych zgłoszeń? Korki zwykle są w jedną stronę, ale wcale nie jest oczywiste, w którą. Np. dzisiaj rano był korek na Toruńskiej, ale w kierunku Marek, podczas gdy zwykle o tej porze jest w kierunku Ochoty.
m3rkury
Area Manager
Area Manager
Posts: 41
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:719438

1

Send a message

Post by m3rkury
zbyszekcz wrote:ani dopisywania powodu korka np. stoisz w korku 20 minut a potem jak już dotrzesz na jego koniec to widzisz, że korek jest z powodu robót drogowych lub wypadku lub zepsucia się samochodu (bez stłuczki) jakiemuś kierowcy.
Ja w takim przypadku daję drugie zgłoszenie o niebezpieczeństwie lub wypadku - myślę, że jest to czytelne dla innych.
m3rkury
Area Manager
Area Manager
Posts: 41
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by rysal
Słuszna uwaga, ale zawsze można dopisać komentarz. Choć podczas jazdy może to być utrudnione :)
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by rysal
Weler, chyba nie zrozumiałeś uwagi. Ty oczywiście możesz zaznaczyć w którym kierunku jest korek, ale inni użytkownicy i tak tego nie widzą. Widzą tylko nazwę ulicy, ale jego kierunku już nie.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by weler
m3rkury wrote:Dzisiaj podczas jazdy naszła mnie taka refleksja:
Gdy widzimy korek (np. w przeciwnym kierunku do naszej jazdy) zgłaszamy go zaznaczając, że korek jest w przeciwnym kierunku. Na mapie pozostałych wazerów pojawi się ikonka z korkiem wbita w miejscu zgłoszenia. Jak jednak inni wazerzy mają sprawdzić, w którą stronę jest zator? Przy automatycznych zgłoszeniach korkow widać, w którym kierunku jest czerwono lub żółto. A jak to sprawdzić w przypadku ręcznych zgłoszeń? Korki zwykle są w jedną stronę, ale wcale nie jest oczywiste, w którą. Np. dzisiaj rano był korek na Toruńskiej, ale w kierunku Marek, podczas gdy zwykle o tej porze jest w kierunku Ochoty.
Zgłaszając dzisiaj (ok. 15:30) w Bydgoszczy korek, mogłem doprecyzować (na automatyczne dodatkowe zapytanie), czy jest on w moim, czy przeciwnym kierunku. Program się szybko adaptuje?
weler
Posts: 2
Send a message

Post by weler
rysal wrote:Weler, chyba nie zrozumiałeś uwagi. Ty oczywiście możesz zaznaczyć w którym kierunku jest korek, ale inni użytkownicy i tak tego nie widzą. Widzą tylko nazwę ulicy, ale jego kierunku już nie.
Masz rację! Przepraszam za pośpiech i moją nieuwagę. :oops: Dopiero od dwóch dni rozpoczynam poznawanie tej aplikacji. Od wczoraj widzę, że wymaga ona sporo wspólnego zaangażowania się w jej rozwój i funkcjonowanie.
weler
Posts: 2
Send a message

Post by zbyszekc
Nie widzą także gdzie się korek kończy (bo nie ma funkcji oznaczania końca korka) a ni dopisywania powodu korka np. stoisz w korku 20 minut a potem jak już dotrzesz na jego koniec to widzisz, że korek jest z powodu robót drogowych lub wypadku lub zepsucia się samochodu (bez stłuczki) jakiemuś kierowcy.
zbyszekc
Posts: 20
Send a message