Jak zwiększyć liczbę Waze'rów?

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Jak zwiększyć liczbę Waze'rów?

Postby m3rkury » Wed Oct 27, 2010 3:52 pm

Z zazdrością patrzę na kraje na zachód od nas i nie mogę się nadziwić, jak wiele osób używa Waze'a w innych krajach (o Ameryce Południowej już nie wspominając...).
Zastanawiam się, co moglibyśmy zrobić dla promocji Waze'a w Polsce. W końcu im więcej osób będzie koszytało, tym lepiej dla całej społeczności.

Może ktoś się orientuje, jakie pomysły mieli ludzie w innych krajach?

Ja myślałem, że fajne by były naklejki na auto - takie niewielkie w rozmiarze "PL"-ek tradycyjnych z logo Waze i jakimś dobrym hasłem.
Tylko jakim? Moim zdaniem największe zalety Waze, które mogłyby przekonać innych to:
- jest to bezpłatna nawigacja
- jest świetna informacja o korkach

Jakieś pomysły? Myślę, że koszt wydrukowania takich naklejek nie byłby duży. Ja bym sobie taką przykleił.
m3rkury
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak zwiększyć liczbę Waze'rów?

Postby rysal » Wed Oct 27, 2010 4:40 pm

Według mnie powody małej ilości Waze'rów są dwa:
1. dla wielu wysokie koszty internetu, który jest niezbędny do Waze
2. pirackie wersje nawigacji. Na necie znaleźć można tego do groma.

Chyba bardziej nie trzeba rozwijać tematu...........
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]
rysal
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times

Postby siwa » Wed Oct 27, 2010 4:44 pm

Przetłumaczyć waze.
Uzupełniać mapy.
Ewangelizować ;)
siwa

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby m3rkury » Wed Oct 27, 2010 5:19 pm

Tłumaczenie praktycznie jest (przynajmniej komunikaty tekstowe). A komendy głosowe to musieliby chyba w centrali Waze zrobić.
Uzupełniać mapy - wiadomo, staramy się, ale jest chyba wciąż za mało użytkowników i koło się zamyka. Poza tym wydaje mi się, że brakuje pracy zbiorowej - widziałem, że w którymś kraju robią grupowe tworzenie np. jakiejś autostrady - każdy ma jakiś mały odcinek, który musi dokładnie zrobić i jakoś to idzie.

Z Rysalem zgadzam się w sprawie wysokiego kosztu mobilnego dostępu do internetu. Ale czy komercyjne, spiracone nawigacje mają taką informację o korkach, jaką my sobie przekazujemy? Mój tata ma jakąś wypasioną nawigację z automapą i telewizorem i chyba nie widziałem u niego informacji o korkach.
m3rkury
Area Manager
Area Manager

Postby siwa » Wed Oct 27, 2010 5:48 pm

Ja mam automapę, która jest idealna do jeżdżenia po krzakach i na wakacje, ale na miasto wolę waze. Można mieć real time updaty TomToma, AM czy garmina, ale wracamy do tego samego -- wymagana jest karta sim z dostępem do netu i transfer jest większy niż waze.

I bez przesady z tymi kosztami za internet.
Za 100MB w Plusie płacę miesięcznie 8 zł. Za 250 zapłaciłabym 16 (nie mam wypasionej taryfy, jakieś 45 zł miesięcznie plus pakiet netowy) -- nie żartujmy, że to są duże koszty. Przecież waze żre minimalnie transfer.

Problem w popularyzcji (facebooki, twittery, blipy, profile)
Geolokalizacja Foursquare zrobiła się w pewnym momencie modna -- trzeba by wylansować waze ;)

Ostatnio zauważyłam, że się nas więcej w Warszawie zrobiło. Podglądam i dużo jest userów zarejestrowanych dwa tygodnie temu, dwa dni temu.
Może coś się ruszy.
siwa

Postby rysal » Thu Oct 28, 2010 7:12 am

"Można mieć real time updaty TomToma, AM czy garmina, ale wracamy do tego samego -- wymagana jest karta sim z dostępem do netu i transfer jest większy niż waze."
Nie znam AM i Garmina, ale korzystam z TomToma i jest to nawigacja off-line.

"I bez przesady z tymi kosztami za internet.
Za 100MB w Plusie płacę miesięcznie 8 zł. Za 250 zapłaciłabym 16 (nie mam wypasionej taryfy, jakieś 45 zł miesięcznie plus pakiet netowy) -- nie żartujmy, że to są duże koszty. Przecież waze żre minimalnie transfer."

Oczywiście, zgadzam się z tobą całkowicie. Ja mam 1,5Gb w Erze za 25 zł i nie martwię się o neta.
Korzystam z iPhona, czytam często różne fora poświęcone tym telefonom i śmieszy mnie jakie ludzie mają problemy żeby płacić parę zł za internet. A korzystają z telefonu, który do tego przede wszystkim jest przeznaczony. Żałosne !!
Na dwu forach napisałem parę słów o Waze i zaprosiłem do korzystania. Myslisz, że był jakiś odzew ?? :?:
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]
rysal
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times

Postby siwa » Thu Oct 28, 2010 8:28 am

Nie znam AM i Garmina, ale korzystam z TomToma i jest to nawigacja off-line.

Nawigacja jest oczywiście offline, ale jak chcesz mieć info o korkach, wypadkach i objazdach, to te wersje ściągane z serwera są siłą rzeczy nie zawsze aktualne.

Korzystam z iPhona, czytam często różne fora poświęcone tym telefonom i śmieszy mnie jakie ludzie mają problemy żeby płacić parę zł za internet. A korzystają z telefonu, który do tego przede wszystkim jest przeznaczony. Żałosne !!
Na dwu forach napisałem parę słów o Waze i zaprosiłem do korzystania. Myslisz, że był jakiś odzew ?? :?:

Ifon do najtańszych urządzeń nie należy, koszty netu przy kosztach zakupu powinny byc zaniedbywalne. I nie bardzo wiem po cholerę ifon bez netu.
Ja używam Nokii E52 i całkiem sie do waze, na miasto sprawdza.
siwa

Postby zbyszekc » Thu Oct 28, 2010 2:27 pm

siwa wrote:Ifon do najtańszych urządzeń nie należy, koszty netu przy kosztach zakupu powinny byc zaniedbywalne. I nie bardzo wiem po cholerę ifon bez netu.

Można odpowiedzieć na dwa sposoby. Pierwszy to wskazanie zastosowania iPhone. IMHO to narzędzie lanserskie i nie można się na nim chwalić darmowym oprogramowaniem.

Druga sprawa to koszty netu. Jak się ma Jaguara czy choćby Volkswagena nowego to czy przyjdzie komu montować w nim zasilanie gazem? ;-)
zbyszekc

Postby siwa » Thu Oct 28, 2010 3:00 pm

Obstawiam, że z tego tematu można wyhodować wypasionego flejma, bo nikt nie ma tak wiernych fanbojów, jak japko.
Ja nie mam, nie używam i nie potrzebuję ;)
siwa

Postby wignaczewski » Thu Oct 28, 2010 4:23 pm

Można wieszać na lusterku zapach z napisem Waze. Dziś jak na zawołanie taki dostałem. :)
The attachment Waze_zawieszka.jpg is no longer available
Attachments
Waze_zawieszka.jpg
Waze zawieszka
(64.84 KiB) Downloaded 959 times
wignaczewski

Next

Return to Poland