Post Reply

Droga dwupasmowa->Droga jednopasmowa

Post by mousepl
Witam,
Jak robicie przejście jeśli droga dwupasmowa dwujezdniowa z pasem zieleni się zwęża do jednopasmowej?
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times

POSTER_ID:1032341

1

Send a message

Post by farmerrr
Witam,
w takiej sytuacji to ja osobiście bym doprowadził do sytuacji, że na drodze jedno jezdniowej, na jej końcu zrobił 'dżankszyn' (:D) (skrzyżowanie chyba) i odpowiednio doprowadzając odpowiednie jezdnie drogi dwujezdniowej do skrzyżowania połączył je zgodnie z zaznaczeniem czyli w odpowiedniej kolejności zaznaczasz i łączysz. Później tylko sprawdzasz czy serwer załapał włączając 'Highlight connectivity' i tyle ;)
Oczywiście droga jedno jezdniowa powinna być z grubsza na środku pomiędzy jezdniami drogi dwu jezdniowej ;)
Pozdrawiam, farmerrr
farmerrr
Posts: 62
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by farmerrr
Co do "Separating line" to jest tak, że zaznaczasz to tylko na drodze dwukierunkowej, jedno jezdniowej jak masz podwójną ciągłą na niej. Także na jezdni drogi dwujezdniowej to nie ma za bardzo sensu...
farmerrr
Posts: 62
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by h_udy
można a nawet trzeba sprawdzić czy można w tym miejscu zawracać. Bo na przykład ja czasami rozgałęziam jednojezdniową przy skrzyżowaniach i w tym miejscu nie powinno być możliwości zawracania
przykład

zastanawia mnie jeszcze kwestia zaznaczenia drogi jako "Separating Line". Czy używać tego do dwujezdniowych? Czasami spotkałem się że ktoś jednojezdniową tak oznaczył i chyba wtedy wychodził błąd że była ona niby dwukierunkowa.. ehh
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by h_udy
Tak się właśnie domyślałem, to by było logiczne.. ale nieraz właśnie wychodzą krzaki bo możesz wybrać drogę "one way" i w tym samym "separated line" i system to łyknie..
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by h_udy
farmerrr wrote:Co do "Separating line" to jest tak, że zaznaczasz to tylko na drodze dwukierunkowej, jedno jezdniowej jak masz podwójną ciągłą na niej.
oczywiście betonowe bloki jak najbardziej, ale powyższe też do mnie przemawia.
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by mousepl
Nie spotkałem się z separating lane. Na razie robię osobne drogi jednokierunkowe blisko siebie, muszę mieć odstęp, ponieważ jest tutaj są dość szerokie pasy zieleni (czasem tory, czasem jakiś szerszy wiadukt...)
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by wignaczewski
"Separating Line" używa się w takich sytuacjach jaka ma miejsce na wyjeździe z Wrocławia, ul Karkonoska, gdzie normalna jedno jezdniowa droga jest przedzielona betonowymi zaporami.

Natomiast, gdy mamy dwie jezdnie jednokierunkowy na mapach powinno rysować się dwie jezdnie jednokierunkowe. Przykład jezdni rozdzielonej pasem zieleni.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message