Czas uporać się z fotoradarami

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Czas uporać się z fotoradarami

Postby wroSlaw » Wed Nov 13, 2013 2:11 pm

Gdzieś na forum był wykaz radarów. Zwróćcie uwagę na to że są maszty obracane albo też radary które robią foty w z przodu i z tyłu. Dlatego też zdażają sięw jednym miejscu dwie kamery a tak naprawdę jest tylko jedna. Nie śpeszcie siez kasowaniem szczególnie dlatego że nie można tego wprowadzić w domu przy komputerze. Pierwszym krokiem jest klikniecie w kliencie kamera, dopiero później trzeba zatwierdzić w edytorze.
W tym wątku jest wykaz fotoradarów. Po modelu można rozpoznać czy jest dwukierunkowy.
PS.
Zapomniałem dołączyć link :)
https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=58787
link do wykazu fotoradarów
https://www.dropbox.com/s/vw8a5vzezwbb3 ... foPub.xlsx
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 47 times

Postby ateush » Wed Nov 13, 2013 7:21 pm

Marcin_S wrote:W typach radarów można ustawić atrapę - łatwiej będzie zmienić na aktywny (bez tworzenia nowego) jeżeli radar wróci na swoje miejsce.

Jak niby w edytorze można ustawić atrapę??
Przyznam, że sam pousuwałem kilka fotoradarów a raczej pustych, uszkodzonych masztów w których nigdy nie było fotopstryczka a np. yanosik krzyczał mi zawsze przy nich i do szału gdakaniem doprowadzał - zupełnie bezcelowo.
Na szczęście było to na trasie którą często jeżdżę więc postawie na nowo jako atrapy tym razem.
Image
Włocławek Area Manager
Niestety ostatnio brak czasu - jeśli coś pilnego do zrobienia we Włocławku lub okolicach proszę o PM'a!
ateush
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Postby Malesiak » Wed Nov 13, 2013 8:31 pm

I tutaj pojawia się problem... ostatnio widziałem, jak szary fotoradar fotkę zrobił z lampą (autobusowi).

Zatem niestety kwestia fotoradarów pozostaje w interpretacji danych urzędów czy właścicieli. Wolę jak krzyczy mi o każdym fotoradarze i na trasie Trójmiasto<->Warszawa hamować 20 razy niż nie hamować aż zrobi mi fotkę. Coś za coś.
Warszawa <-> Trójmiasto oraz Pomorskie i Zachodniopomorskie .
Malesiak

Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Postby Barteek » Thu Nov 14, 2013 11:32 am

rysal wrote:
Właśnie miałem założyć ten sam wątek :)
Dziś w Krakowie usunąłem 4 szt radarów:
- Konopnickiej
- Wielicka
- Turowicza - 2szt

Czyżby tylko w Krakowie pościągali skrzynki? Prawdopodobnie został usunięty jeden w Gaju (Zakopane-Kraków) i ustawiony ponownie w Izdebniku (trasa na Kalwarie Zebrzydowską) sprawdzę to przy najbliższej okazji i ew. oznaczę na mapie.
Barteek

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby ateush » Thu Nov 14, 2013 11:44 am

Malesiak wrote:I tutaj pojawia się problem... ostatnio widziałem, jak szary fotoradar fotkę zrobił z lampą (autobusowi)... Wolę jak krzyczy mi o każdym fotoradarze i na trasie Trójmiasto<->Warszawa hamować 20 razy niż nie hamować aż zrobi mi fotkę. Coś za coś.

Na oznakowanie istniejących fotoradarów niestety mają jakiś tam termin -stąd te szare też mogą jeszcze robić fotki.

Natomiast hamujących przed pustymi puszkami NIE CIERPIĘ!!! Jedź przepisowo jak nie wiesz co gdzie stoi a nie nagle zaczynają mistrzowie kierownicy hamować a jadący za nimi nie wiedzą co się dzieje...

Niestety na 40km odcinku Włocławek - Toruń pustych puszek było chyba z 8 - co w yanosiku objawiało się gdakaniem co 3 minuty (3 ostrzeżenia przed każdym fotoradarem) -głowa bolała. W Waze te właśnie pousuwałem ale jak pisałem już wcześniej dodam ponownie jako atrapy.
Image
Włocławek Area Manager
Niestety ostatnio brak czasu - jeśli coś pilnego do zrobienia we Włocławku lub okolicach proszę o PM'a!
ateush
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Postby Malesiak » Thu Nov 14, 2013 11:52 am

Ah ta nasza Polska kochana :)

Zgadzam się, że to uciążliwe, ale w WAZE nie ma opcji nauki kulturalnej jazdy :)
Warszawa <-> Trójmiasto oraz Pomorskie i Zachodniopomorskie .
Malesiak

Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Previous

Return to Poland