Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Czas uporać się z fotoradarami

Post by Barteek
Jak pewnie zauważyliście znaczna cześć fotoradarów została pościągana i zapewne kilka nowych się pojawiło (ja zauważyłem na razie jeden nowy)
Zwróćmy więc uwagę i zaktualizujmy mapy!
Barteek
Posts: 13

POSTER_ID:6732731

1

Send a message

Post by ateush
berestovskyy wrote:Czerwony punkt radaru na mapie pokazuje kierunek ruchu samochodu obok radaru, a nie kierunek obiektywu.
Ehh jak bardzo mylące jest takie zobrazowanie :(
Sam do tego dochodziłem metodą prób i błędów.
ateush
Area Manager
Area Manager
Posts: 77
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png
Włocławek Area Manager
Niestety ostatnio brak czasu - jeśli coś pilnego do zrobienia we Włocławku lub okolicach proszę o PM'a!

Post by ateush
Marcin_S wrote:W typach radarów można ustawić atrapę - łatwiej będzie zmienić na aktywny (bez tworzenia nowego) jeżeli radar wróci na swoje miejsce.
Jak niby w edytorze można ustawić atrapę??
Przyznam, że sam pousuwałem kilka fotoradarów a raczej pustych, uszkodzonych masztów w których nigdy nie było fotopstryczka a np. yanosik krzyczał mi zawsze przy nich i do szału gdakaniem doprowadzał - zupełnie bezcelowo.
Na szczęście było to na trasie którą często jeżdżę więc postawie na nowo jako atrapy tym razem.
ateush
Area Manager
Area Manager
Posts: 77
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png
Włocławek Area Manager
Niestety ostatnio brak czasu - jeśli coś pilnego do zrobienia we Włocławku lub okolicach proszę o PM'a!

Post by ateush
Malesiak wrote:I tutaj pojawia się problem... ostatnio widziałem, jak szary fotoradar fotkę zrobił z lampą (autobusowi)... Wolę jak krzyczy mi o każdym fotoradarze i na trasie Trójmiasto<->Warszawa hamować 20 razy niż nie hamować aż zrobi mi fotkę. Coś za coś.
Na oznakowanie istniejących fotoradarów niestety mają jakiś tam termin -stąd te szare też mogą jeszcze robić fotki.

Natomiast hamujących przed pustymi puszkami NIE CIERPIĘ!!! Jedź przepisowo jak nie wiesz co gdzie stoi a nie nagle zaczynają mistrzowie kierownicy hamować a jadący za nimi nie wiedzą co się dzieje...

Niestety na 40km odcinku Włocławek - Toruń pustych puszek było chyba z 8 - co w yanosiku objawiało się gdakaniem co 3 minuty (3 ostrzeżenia przed każdym fotoradarem) -głowa bolała. W Waze te właśnie pousuwałem ale jak pisałem już wcześniej dodam ponownie jako atrapy.
ateush
Area Manager
Area Manager
Posts: 77
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png
Włocławek Area Manager
Niestety ostatnio brak czasu - jeśli coś pilnego do zrobienia we Włocławku lub okolicach proszę o PM'a!

Post by Barteek
rysal wrote:
Właśnie miałem założyć ten sam wątek :)
Dziś w Krakowie usunąłem 4 szt radarów:
- Konopnickiej
- Wielicka
- Turowicza - 2szt
Czyżby tylko w Krakowie pościągali skrzynki? Prawdopodobnie został usunięty jeden w Gaju (Zakopane-Kraków) i ustawiony ponownie w Izdebniku (trasa na Kalwarie Zebrzydowską) sprawdzę to przy najbliższej okazji i ew. oznaczę na mapie.
Barteek
Posts: 13
Send a message

Post by berestovskyy
Czerwony punkt radaru na mapie pokazuje kierunek ruchu samochodu obok radaru, a nie kierunek obiektywu.
https://www.waze.com/wiki/images/d/db/U ... ement1.jpg
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by berestovskyy
MarudaGDA wrote:OK, jakie trzeba mieć uprawnienia, żeby móc edytować ustawienia fotoradarów?
Musisz być na tym samym poziomie jak i osoba, która zatwierdziła radar. Czyli jeśli na radarze jest napisane: "Zmienione: ktoś(3)", to musisz być przynajmniej Lvl 3 edytorem żeby coś tam zmienić.

Jeśli widzisz na mapie błąd, ale nie masz uprawnień, to mamy na forum wątek Błędy mapy do poprawy (link) w którym możesz to zgłosić do naprawy.
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by BrightMatter
Aleocochodzi? :)
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by Malesiak
I tutaj pojawia się problem... ostatnio widziałem, jak szary fotoradar fotkę zrobił z lampą (autobusowi).

Zatem niestety kwestia fotoradarów pozostaje w interpretacji danych urzędów czy właścicieli. Wolę jak krzyczy mi o każdym fotoradarze i na trasie Trójmiasto<->Warszawa hamować 20 razy niż nie hamować aż zrobi mi fotkę. Coś za coś.
Malesiak
Posts: 19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Warszawa <-> Trójmiasto oraz Pomorskie i Zachodniopomorskie .

Post by Malesiak
Ah ta nasza Polska kochana :)

Zgadzam się, że to uciążliwe, ale w WAZE nie ma opcji nauki kulturalnej jazdy :)
Malesiak
Posts: 19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Warszawa <-> Trójmiasto oraz Pomorskie i Zachodniopomorskie .