Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Krzysztof1964
Report connections: Soft turns
How to fix: check turns on the segment
Dostałem tego dwie tony. Po co mam sprawdzać te restrykcje jak wszystko dobrze?
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by Krzysztof1964
No dobrze ale co mam zrobić? Zgodnie z opisem ustawiam segment jako dwukierunkowy i co dalej jeśli poprzedni segment jest też jednokierunkowy i z tego pierwszego segmentu dalej nie ma żadnych strzałek w kierunku tego drugiego.
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by Marcin_S
14 Dyw. Piechoty Wlkp.
;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
Pl. Politechniki może być nadany uliczce a właściwie podjazdowi pod gmach i zgodnie z naszymi ustaleniami czyli jako nazwa węzła


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
berestovskyy wrote:To już historia. Zaczynało się wszystko od tego, że można było wnosić zmiany na mapie, na przykład wszystkim Torom dać nazwę "PKP".

Ale nawet taki najprostszy przypadek ma wyjątki. Na przykład, w niektórych miastach ulice dla pieszych z tramwajem są zaznaczone jako Tory, na Śląsku jest "Tramwaj Śląski" itd.

Raporty - to jest nowość w wersji 0.3, a w wersji 0.4 już chcę fixy wycofać kompletnie...
Może jestem staromodny ale uważam, że takie fixy nie powinny być stosowane - Twój przykład z PKP to potwierdza. Jeżeli możliwość sprawdzenia poprawności edytowań jest bardziej niż ok to automaty do masowych edycji moim zdaniem przynoszą więcej szkód niż pożytku - no może za wyjątkiem jednego: super dorobku punktowego.
Patrząc na statystyki tygodnia wręcz niewiarygodnymi są dla mnie przyrosty dzienne po 10 tys. i więcej punktów (chyba, że korzysta się z automatów). Czy te edycje są poprawne? Nie wiem, u nas na razie się (chyba) nie zdarzyły.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
Coś tak jakby...
Wydaje mi się że w kliencie ładnie się wyświetli a i adres w wyszukiwarce też wyskoczy.
Pozdro,
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by mousepl
Panowie, wszystko fajnie, ale tu nie ma żadnego info co było zrobione a co nie. Temat rzeka normalnie się zrobi. Trzeba by było to jakoś inaczej zorganizować i wciepać to obszar po obszarze do jakiegoś tool'a (każdy segment ma ID, tak więc duplikatów nie będzie). Ewentualnie mogę kasować posty co parę dni z początku wątku, bo na bank będą pytania "wrzuć jeszcze raz bo chcę zobaczyć zmiany/postęp/co jeszcze zostało"...
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message


Post by niemiec92
Dzięki, mam zajęcie na kilka dni ;)
Names: Very long street names
Kazimierza Przerwy Tetmajera, Czechowice-Dziedzice
Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Czechowice-Dziedzice
Księdza Jana Napomucena Barabasza, Czechowice-Dziedzice
Marszałka Józefa Piłsudskiego, Czechowice-Dziedzice
Teofila Aleksandra Lenartowicza, Czechowice-Dziedzice
Męczenników Oświęcimskich, 933, Pszczyna
Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Łąka (woj. śląskie)
Nie wiem, jak niektóre z tych ulic poskracać.
German Nazi Concentration and Extermination Camp, Brzezinka (powiat oświęcimski)
To są deptaki w Auschwitz.
niemiec92
Area Manager
Area Manager
Posts: 320
Has thanked: 12 times
Been thanked: 38 times
Send a message
http://d29-139.pl/
AM Powiatu Pszczyńskiego i Śląska Cieszyńskiego
Country Railway Manager

Post by psciborek
I'm impressed :) Gratuluję dobrej roboty!

Mam pytania/uwagi:
1) Jak to jest z pętlami, które nie są rondami (głównie dotyczy jakichś dróg wewnętrznych) ? Kiedyś czytałem, że nie powinno się łączyć końców A i B tego samego segmentu ze sobą. Twój skrypt zwraca informację, że ten dzielący węzeł jest niepotrzebny.

2) Po co ta zabawa z zaciemnianiem kodu (przynajmniej jeżeli chodzi o część raportującą)? Przecież to chodzi w przeglądarce, dostępne jest pełne środowisko wykonywania i jak ktoś będzie bardzo chciał to sobie to zreverseengine'uje. Rozumiem, że nad częścią wprowadzającą hurtowe zmiany chcesz mieć kontrolę ponieważ może być niebezpieczna.

3) Co do sprawdzania TERYTu i bazy danych to planuję się zająć tematem tylko bardziej od strony serwerowej. Na razie jednak właśnie skończyłem jeden projekt w pracy, muszę ogarnąć kolejny i jak będę miał chwilę (może w okolicach świąt) to nad tym popracuję (a mówią, że mamy bezrobocie). Czekam też na moją rozprawę sądową z Głównym Geodetą Kraju - jeżeli wygram i dostanę dane PRNG to powinniśmy zyskać dużo pracy ;)
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message