Post Reply

[Warszawa] Dlaczego Białobrzegi?

Post by zbyszekc
Area Managerowie Warszawy i okolic (zwłaszcza południowe rejony) pewnie zauważyli masowe pojawienie się szlaków z wpisaną jako miejscowością nazwą "Białobrzegi" Jest niestety tego pełno. Zastanawiam się czy jest to błąd Waze czy jakiegoś usera czy też czyjeś celowe działanie (dywersja).
Nie wiem jak można by się pozbyć masowo tych "Białobrzegów" na terenie Warszawy i okolic. :-( :?
zbyszekc
Posts: 20

POSTER_ID:828641

1

Send a message

Post by denken
rl_pl wrote:Przyczyna jest taka sama, jak zawsze. Jest miasto powiatowe Białobrzegi, niedaleko Radomia, i jako takiego nie trzeba go ruszać. Oprócz tego jest wieś Białobrzegi kawałek na północ od Warszawy.
Naprawiłem :) ale z doświadczenia wiem że do momentu gdy nie wybijemy wszystkich nowych dróg będzie słabo:(
denken
Posts: 6
Send a message

Post by rlpl
Przyczyna jest taka sama, jak zawsze. Jest miasto powiatowe Białobrzegi, niedaleko Radomia, i jako takiego nie trzeba go ruszać. Oprócz tego jest wieś Białobrzegi kawałek na północ od Warszawy. Trzeba zmienić jej nazwę na Białobrzegi (pow. legionowski). Pracy nie będzie dużo, bo zdaje się, że w bazie jest podpisana tylko jedna ulica tej miejscowości. Odpowiednie uprawnienia mają d4rthq i jregulski, oraz oczywiście każdy, kto w tamtą okolicę przejedzie się z uruchomionym waze. Po kilku dniach mapy powinny się przebudować i Białobrzegi wrócą do swoich normalnych rozmiarów. Jeśli nie, trzeba sprawdzić gdzie pozostały ulice błędnie podpisane jako Białobrzegi i poprawić je - możliwe, że w Warszawie jest ich sporo. W razie trudności trzeba skontaktować się z supportem.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
Prawie się udało! :D Białobrzegi koło Nieporętu już nie przeszkadzają. Wykryłem jeszcze jedną ulicę w Warszawie, podpisaną jako Białobrzegi - już zgłosiłem poprawkę przez Live Map, @denken, to chyba do Ciebie. :)
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
Wygląda na to, że pomogło i przynajmniej w Cartouche nie macie Białobrzegów w Warszawie. Nie zepsujcie tego. ;)
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by slaw
Kierunki jezdni zmieniają się same. Uporządkowałem np. w Warszawie ul. Radzymińską od Targowej aż do Radzymina. Po kilku dniach niektóre odcinki zrobiły się dwukierunkowe a niektóre jednokierunkowe ale pod prąd. Ostatnim modyfikującym odcinka nadal jestem ja, więc musiał to zrobić automat. Piszą, że aktualizują automatycznie przebieg drogi i możliwe kierunki jazdy na podstawie śladów GPS-owych. Muszą mieć 20-100 śladów do takiej aktualizacji. Widocznie używane przez nas GPS-y są za mało dokładne i automat nie potrafi rozróżnić poszczególnych jezdni.

Można zaznaczać odcinek jako "locked" wtedy automat nie będzie modyfikował tego odcinka. Piszą jednak, że aby zachować ręcznie ustawione możliwości skrętu na skrzyżowaniu, trzeba zablokować wszystkie odcinki dochodzące do skrzyżowania. Ma to znaczenie w miejscach, gdzie wiele osób ignoruje np. zakaz skrętu.
slaw
Posts: 6
Send a message

Post by zbyszekc
Sprawdzam dalej i wychodzi, że każda nowa droga nagrana w rejonie warszawy ma wpisane Białobrzegi!
Kilkunastu różnych userów!
http://dl.dropbox.com/u/5771233/Zrzut%2 ... .31%29.png

Macie pomysł jak to naprawić?
Używanie Waze w takiej sytuacji to koszmar.
zbyszekc
Posts: 20
Send a message

Post by zbyszekc
Proponuje sprawdzać wzdłuż ul. Puławskiej od ul. Woronicza do Piaseczna. Na wysokości McDonalds na przeciwko kościoła w Pyrach są nagrane ścieżki jakby ktoś robił to z samolotu. ;-)

I warto przy okazji uporządkować kierunki jezdni bo co jakiś czas wyskakuje mi, że jadę pod prąd. ;-)
zbyszekc
Posts: 20
Send a message