Post Reply

Braki danych (obszarów) w kliencie i kilka pytań

Post by Ricky_Fernando
Witam,
dopiero zaczynam zabawę z Waze, ale już na samym początku natrafiłem na irytujący problem. W kliencie na Androida zdarza się, że dany obszar mapy (cały kwadrat) jest tak jakby wycięty. na przykład w Katowicach na wysokości IKEI (trochę bliżej centrum) w pewnym memencie droga na Sosnowiec urywa się i dopiero po kilkuset metrach pojawia się znowu (w tym miejscu na mapie wycięte jest wszystko). Wchodząc na stronę, wszystko jest ok. Próbowałem wybrać aktualizację obszaru w kliencie, ale nic to nie dało. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

I przy okazji od razu szybkie pytanka: załóżmy, że dzisiaj dodałem jedną ulicę w edytorze. Ile trwa aż zmiany będą widoczne w telefonie? Czy ta informacja na stronie status.waze.com: INTL map tiles were successfully updated to: December 1, 2013 20:49 UTC oznacza, ze wszystko co zostalo do tego dnia zedytowane, jest juz widoczne w mapach?

Kolejna sprawa. W tym: https://www.waze.com/pl/livemap?zoom=17 ... n=19.04761 miejscu w Katowicach jest teraz budowa i zakaz skrętu w prawo (jadąc z góry czyli brak możliwości skrętu z Al. Murckowskiego na 1 Maja) . Trwa to już dość długo i nie zanosi się na zmianę. Nawigacja kierowała mnie w to miejsce, więc zmieniłem w edytorze strzałkę na czerwoną - dobrze zrobiłem, czy też powinno się to rozwiązać jakoś inaczej?

Prosiłbym także o napisanie, gdzie na stronie mogę sprawdzić datę wg jakiego stanu są mapy, ktore widzę na ekranie. W kilku miejscach znalazłem informację, że trzeba szukać w lewym dolnym rogu - niestety u mnie niczego takiego nie widzę.

I ostatnie - aktualnie próbuję się zalogować do "mojego Pulpitu" - pojawia się informacja "Oops! Coś poszło nie tak. Pracujemy nad tym teraz. Spróbuj proszę ponownie później."

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times

POSTER_ID:16849517

1

Send a message

Post by berestovskyy
Witam,
Ricky_Fernando wrote:droga na Sosnowiec urywa się i dopiero po kilkuset metrach pojawia się znowu (w tym miejscu na mapie wycięte jest wszystko). Wchodząc na stronę, wszystko jest ok.
Zmień kilka segmentów w tym obszarze, musi to spowodować aktualizacje tego kafelka mapy w kliencie.
Ricky_Fernando wrote:informacja na stronie status.waze.com: INTL map tiles were successfully updated to: December 1, 2013 20:49 UTC oznacza, ze wszystko co zostalo do tego dnia zedytowane, jest juz widoczne w mapach?
Tak.
Ricky_Fernando wrote:zmieniłem w edytorze strzałkę na czerwoną - dobrze zrobiłem, czy też powinno się to rozwiązać jakoś inaczej?
Może być.
Ricky_Fernando wrote:Prosiłbym także o napisanie, gdzie na stronie mogę sprawdzić datę wg jakiego stanu są mapy, ktore widzę na ekranie.
Link na status.waze.com jest w lewym dolnym rogu WME ;)
Ricky_Fernando wrote:I ostatnie - aktualnie próbuję się zalogować do "mojego Pulpitu" - pojawia się informacja "Oops! Coś poszło nie tak. Pracujemy nad tym teraz. Spróbuj proszę ponownie później."
U mnie jest OK, spróbuj później?
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by berestovskyy
psciborek wrote:Jak jesteś w tamtym miejscu, to możesz też zrobić tak: menu -> ustawienia -> zaawansowane -> transfer danych -> odśwież mapę mojego regionu.
Chyba Ricky_Fernando to już próbował:
Ricky_Fernando wrote:Próbowałem wybrać aktualizację obszaru w kliencie, ale nic to nie dało.
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by BrightMatter
U mnie to samo - ewidentny babol. Wydaje się, że nie aplikacji (używam iOS).
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
Attachments
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by BrightMatter
Się zobaczy - na razie mamy mapy z 1.12 - lada dzień powinna być aktualizacja. Nie informowali o dłuższej przerwie. Jakby nadal występowało, trzeba będzie zgłosić do supportu.
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by psciborek
berestovskyy wrote:Witam,
Ricky_Fernando wrote:droga na Sosnowiec urywa się i dopiero po kilkuset metrach pojawia się znowu (w tym miejscu na mapie wycięte jest wszystko). Wchodząc na stronę, wszystko jest ok.
Zmień kilka segmentów w tym obszarze, musi to spowodować aktualizacje tego kafelka mapy w kliencie.
Jak jesteś w tamtym miejscu, to możesz też zrobić tak: menu -> ustawienia -> zaawansowane -> transfer danych -> odśwież mapę mojego regionu. Może po prostu klient miał jakieś problemy z łącznością i nie pobrał tego segmentu.
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Próbowałem opcji "menu -> ustawienia -> zaawansowane -> transfer danych -> odśwież mapę mojego regionu.", niestety nie pomaga. Podobny problem mam także w Katowicach na ul. Granicznej - tam dodałem kilka elementów i zobaczymy czy po aktualizacji coś się zmieni. Najgorsze, że oprócz tego że nie widać tych kafelków to jeszcze nawigacja w tym miejscu przerywa i czeka aż wjadę w obszar, który jest niepusty.

Przed chwilą znowy próbowałem się zalogować do "mojego pulpitu" i niestety dalej się nie da. Sprawdzane na trzech różnych komputerach, na telefonie w aplikacji jest ok.

Program jest bardzo fajny i gdyby miał taką popularność jak Yanosik, byłoby to o wiele lepsze rozwiązanie pod względem nawigacji. Mam nadzieję, że liczba użytkowników będzie rosła :)
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Czyli jak rozumiem u Was działa? U mnie kolejny dzień błąd. Wysłałem maila do supportu w tej sprawie oraz tych braków danych/kafelek w Katowicach. Ciekawe czy coś odpiszą. Próbowałem już wszystkiego łącznie z instalacją od nowa.


edit: ok już działa panel. Zostaje jeszcze tylko ten błąd z brakami obszarów.

edit2: Problem jednak nie jest w moim telefonie. Kolega zainstalował na SGS3 i jest to samo! Co ciekawe problem występuje na zbliżeniu - jeśli znacznie oddalimy mapę i zaczniemy ją kręcić/ruszać, to w którymś momencie "przebłyskują" te ulice, ale po zbliżeniu znowu znikają.

Może zobaczylibyście na swoich aplikacjach: problem występuje m.in.:

tu:
https://www.waze.com/pl/livemap?zoom=17 ... n=19.03448
https://www.waze.com/pl/livemap?zoom=17 ... n=19.05602

oprocz tego w kilku innych miejscach - co ciekawe głównie w Katowicach.
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
No właśnie - w sumie cieszę się, że to nie tylko u mnie :) Jest szansa, że przy kolejnej aktualizacji map to poprawią czy też takie błędy występują długo i często? Szczerze mówiąc w takiej sytuacji nawigowanie po Katowicach odpada - tego typu miejsc widziałem kilka.
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Wygląda na to, że po aktualizacji jest już ok. Będę tamtędy jechał dopiero w poniedziałek, ale patrząc w domu na telefonie, obszar jest już dostępny.
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message