Post by Ricky_Fernando
Marcin_S wrote:
mendofonick wrote:Dzięki za odpowiedzi i screen. Taki właśnie komunikat dostaję przy starcie aplikacji.
Oczywiście nie oczekuję, żeby widzieć siebie w aplikacji, ale na mapie na stronie internetowej. Nawet jadąc z włączonym Waze w komórce i mając odpalony laptop z mapą na żywo widzę innych użytkowników (ubolewam, że tak niewielu), ale nie widzę siebie.
Do tego czasem w aplikacji pojawia się info o szybkości na drodze - po moim przejeździe raz zauważyłem taką informację, zazwyczaj nie pozostawiam śladu na mapie (traffic)
Pozdrawiam
Czy próbowałeś wysłać sobie np. SMS z ETA - w nim jest link do mapy i tam powinieneś być widoczny.
Ten komunikat dotyczy raczej Twojego "wejścia" do systemu, po włączeniu Waze potrzebuje chwili żeby określić lokalizację i podesłać właściwą mapę. Być może tłumaczenie źle to oddaje.
Na LiveMap są, z przyczyn prawnych, ograniczenia co do wyświetlania użytkowników.

Możesz rozwinąć o co chodzi z tymi ograniczeniami prawnymi co do wyświetlania użytkowników? Dziwi mnie troche dlaczego jak wejde przez www na livemap to cala europa jest pokryta wazerami a Polska to biala plama. Natomiast jesli zblizymy mape na Polske, to wtedy pojawiaja sie uzytkownicy - rozumiem, ze jest to jakies skalowanie aby nie zawalic calej mapy ikonkami, ale chyba moznaby to lepiej rozwiazac aby nie wygladalo to tak jakby nikt w Polsce nie korzystal z Waze.

Co do tego komunikatu, ze pojawisz sie na mapie za 1minute to wg mnie jest to komunikat dot. zlapania "fixa" przez GPS i zaladowania wszystkich danych potrzebnych do wyswietlenia Cie w nawigacji (swojej w telefonie).
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by rosjak-
Porównywałem pokazywanie użytkowników na live map i telefonie, poza kilkoma przypadkami zgodności wyświetlania, większa reszta się nie zgadza, użytkownicy nie zmieniają pozycji po 10min mimo że mają w chmurce prędkość ponad 40km, różni tu i tu,
zauważyłem że wyświetlają się w kilku grupach na zmianę i brałem to pod uwagę.
rosjak-
Posts: 12
Send a message

Post by rosjak-
rysal wrote:....
- brak nicku
- wyświetlanie Wazera nie w czasie rzeczywistym

podyktowane są względami prawnymi i pewnie chodzi tu o bezpieczeństwo użytkowników. Gdyby tego nie było, moglibyśmy dokładnie wiedzieć kto i gdzie się obecnie znajduje i sami moglibyśmy być obserwowani. A to nie było by zbyt przyjemne :lol:

..... Okazało się, że on już jest w jakimś innym miejscu, ale był tam ok. 2 min. temu.
brak niku też nie jest tłumaczeniem, jeśli ktoś chce się ukrywać w każdej sesji może wybrać inny nick

Dwie minuty to delikatnie powiedziane, kwestia bezpieczeństwa to bzdura i zasłona dymna, kto nie chce być widziany na mapie ma opcję „pokazuj/nie pokazuj” są tacy którzy mają zaznaczone pokazuj i zdają sobie sprawę że są obserwowani a ci co mają nie pokazuj ale są nieświadomi tego, że mogą być obserwowani.

Po ca takie wyświetlanie przypadkowych pozycji na mapie, gdyby było rzetelne wiedział bym czy ktoś jechał przede mną i czy mogę liczyć na ostrzeżenie
ateush wrote:Podejrzewam, że tu chodzi po prostu o błędne przekonanie co do przeznaczenia waze:
- to nie jest program do śledzenia się (lub kogoś) na mapie.
...
Ja zainstalowałem z tego względu i jeszcze na podobieństwo od fajnej gry pac-man :D
ateush, rozumię że żartujesz?

Ps,. na początku używania waze spotkałem jakiegoś użytkownika na drodze, to się ucieszyłem, że fajnie wiedzieć że jest ktoś na drodze, -jestem zniesmaczony i myślę że to tylko PR i nie wiem czy przypadkiem system nie dodaje kilka procent dla poprawy widoku?
rosjak-
Posts: 12
Send a message

Post by rysal
Tak jak pisze Macin_S i ja w jakimś innym wątku, te wszystkie ograniczenia widoczności na LiveMap:
- brak nicku
- wyświetlanie Wazera nie w czasie rzeczywistym

podyktowane są względami prawnymi i pewnie chodzi tu o bezpieczeństwo użytkowników. Gdyby tego nie było, moglibyśmy dokładnie wiedzieć kto i gdzie się obecnie znajduje i sami moglibyśmy być obserwowani. A to nie było by zbyt przyjemne :lol:
Na kliencie można zobaczyć nicka Wazera, ale przesunięcie czasowe również występuje.
Kiedyś sprawdzałem to z kolegą. Przez przypadek zobaczyłem jego nicka jakieś kilkaset metrów ode mnie i zadzwoniłem mówiąc, że stoimy w tym samym korku. Okazało się, że on już jest w jakimś innym miejscu, ale był tam ok. 2 min. temu.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by sloniu1978
nie wyświetla ;) jak wejdziesz na stronę live z innego konta to się zobaczysz
sloniu1978
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 187
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times
Send a message

Post by theblackzork
Na live map pokazywani są losowi wazerzy w nieokreślonej ilości. Mała szansa, że akurat Ciebie pokaże. To taki badziej PR niż mapa z wazerami.

W telefonie widzisz gdzie ktoś był 2 minuty temu. Niestety działa to też na przyjaciół połączonych przez FB, dlatego jak jedziesz na dwa auta to też ciężko stwierdzić czy kolega jest za Tobą, czy przed Tobą (testowane w praktyce)

Jest to tak zrobione ze względu na ochronę prywatności.

W Świętokrzyskim rzeczywiście ciężko kogoś spotkać, podobnie na Śląsku. Zaproś kolegów :)))
W Wawie powoli zaczyna się robić sensownie - w godzinach szczytu sporo ludzi jeździ.
theblackzork
Posts: 162
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Łukasz
--