Użytkownicy / edytorzy, którzy mają wszystko gdzieś

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Użytkownicy / edytorzy, którzy mają wszystko gdzieś

Postby freddiechopin » Sat Feb 26, 2011 11:46 pm

Co począć z osobami edytującymi mapy, które mają totalnie gdzieś jakość swoich wyczynów? Obszary przez nie "dotknięte" pełne są niepołączonych odcinków, "skrzyżowań" bez skrzyżowań, niepoprawionych ograniczeń skrętu itp.

Na pytanie o powód takich "zachowań" (notorycznych!) dostałem informację o tym, że ponoć brak uprawnień, żeby wszystko było OK... No ale jak można mieć uprawnienia do jakiejkolwiek edycji drogi (w końcu coś trzeba było zmienić, że jest się widocznym jako ostatnia osoba edytująca segment) i równocześnie nie mieć uprawnień do poprawiania wymienionych powyżej rzeczy?

Na kolejną wiadomość (info, że taki brak uprawnień jest mało prawdopodobny, że może warto napisać do supportu, a w przypadku niemożności poprawienia drogi, warto choć zgłosić problem do AM przez Live Map) już odpowiedzi się nie doczekałem.

4\/3!!
freddiechopin

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Użytkownicy / edytorzy, którzy mają wszystko gdzieś

Postby rlpl » Sun Feb 27, 2011 2:15 am

freddiechopin wrote:No ale jak można mieć uprawnienia do jakiejkolwiek edycji drogi (w końcu coś trzeba było zmienić, że jest się widocznym jako ostatnia osoba edytująca segment) i równocześnie nie mieć uprawnień do poprawiania wymienionych powyżej rzeczy?

Ależ mnie się to zdarzało notorycznie w czasie ostatnio trwającej przez miesiąc awarii! Normalnym jest, że ma się uprawnienia tam, gdzie się jeździło, przy czym "gdzie się jeździło" znaczy tyle, co "gdzie się ma punkty GPS". Ostatnio punkty GPS nie były przetwarzane i prawa edycji nie były przyznawane. Nie wiem jakie są zasady praw edycji w miejscach, gdzie ani się nie ma punktów GPS, ani nie jest się AM. Z mojego doświadczenia wychodziło, że... w sumie nic nie wiadomo. Zdarzało mi się móc edytować geometrię i nadawać nazwy segmentom, ale raczej nigdzie nie udawało się tworzyć, kasować i poprawiać przejezdności węzłów, chyba że edycja dotyczyła utworzonej przeze mnie drogi. Oprócz tego mamy (mieliśmy?) ostatnio jakiegoś buga w Cartouche, który powodował, że niektórych dróg nie dawało się połączyć z węzłem i nie była to kwestia braku uprawnień, bo to się zdarzało nawet w obszarze AM. Zdarza mi się też poprawiać nazwy miejscowości, w których nigdy w życiu nie byłem, więc to nie jest tak, że albo nie mam żadnych uprawnień, albo wszystkie.

Począć z ludźmi nic nie poczniesz, bo mapy waze są tworzone przez wolontariuszy, nikt nic nie musi, a co robi, to robi z własnej woli i w takim zakresie, jak mu odpowiada. Tyle że tym razem prawdopodobnie to firma zawaliła, i na to też nic nie poradzisz.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Been thanked: 1 time

Postby freddiechopin » Sun Feb 27, 2011 8:53 am

rlpl wrote:nikt nic nie musi, a co robi, to robi z własnej woli i w takim zakresie, jak mu odpowiada.

Wszystko się zgadza, tylko jaka jest wartość edycji z błedami? Jak dla mnie ujemna, bo gdy dróg po prostu nie ma, to wiadomo od razu gdzie jest problem, a gdy są pięknie narysowane, tylko nie połączone, to trzeba się czasem dużo naklikać, żeby dojść do źródła problemu...

4\/3!!
freddiechopin

Postby Rewizor » Mon Feb 28, 2011 9:29 am

Być może chodzi o to, że niektórzy nie mają pojęcia, że nie można tylko narysować drogi, ale trzeba ją jeszcze połączyć z siecią już istniejących. Jak zacząłem się bawić z Waze i poprawiać jeden tylko kawałek mapy niedaleko mojej miejscowości, to tam drogi owszem były... Tylko że kompletnie nie podłączone do niczego. Poprawiam, poprawiam, poprawiam już od 3 tygodni i końca nie widać.
O problemie z uprawnieniami już ktoś napisał - sam zresztą wiesz ile razy Ci trułem, że nie mogę czegoś poprawić, bo się nie da, mimo że jeździłem konkretną trasą.
A może rzeczywiście ten system punktacji robi więcej złego niż dobrego. Może gdyby go wyłączyli mielibyśmy mniej dróg, za to porządnie zrobionych ?
Rewizor

Postby LafarM » Sun May 15, 2011 7:16 pm

Ja też początkowo miałem z tym problem z edycją - nie dlatego, że miałem dość tylko z powodu że używałem opcji Restricted turns, teraz jest lepiej - korzystam z "Highlight connectivity".
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:
LafarM
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times

Postby h_udy » Fri Sep 16, 2011 1:50 pm

W okolicach Katowic też jest gość, który tylko rejestruje nowe drogi (czerwone) i podsyła "map problem", że ulicy nie ma.. a podstawową edycję przecież każdy zrobić może..
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy Spica GT-I5700
Android 2.2.3 i570EXXJD1 SGM-froyo-BETA6.3
h_udy

Postby p_no » Sat Sep 17, 2011 6:32 am

h_udy wrote: a podstawową edycję przecież każdy zrobić może..

teoretycznie tak ... praktycznie jest to czasami trudne,
po przewalcowaniu trzeba odczekać co najmniej 48h na pojawienie się ścieżki, później nie wiadomo ile kolejnych godzin na przetworzenie punktów GPS a i to nie jest gwarancją że zostaną przyznane prawa edycyjne, przy pomyślnych wiatrach wychodzi mi conajmniej 3-7 dni (są miejsca gdzie od ponad miesiąca nie mogę nic zrobić) zanim mogę cokolwiek edytować, a przez ten czas zapominam już sporo istotnych detali, jeśli dodatkowo edycja znajdzie się w obszarze gdzie ktoś "zalokował" część tras to co nam pozostaje ... ?
osobiście przy tak działającym systemie mam coraz mniej ochoty na jakiekolwiek edycje,
p_no

Postby h_udy » Sat Sep 17, 2011 6:51 am

dlatego najlepiej zostać Area Managerem.. wtedy nie ma praktycznie żadnych problemów. polecam.
Katowice/Poland MA
h_udy

Postby p_no » Sat Sep 17, 2011 7:04 am

h_udy wrote:dlatego najlepiej zostać Area Managerem.. wtedy nie ma praktycznie żadnych problemów. polecam.

Jeśli to miałoby tak działać to ja dziękuję ... bo albo mapy tworzą zwykli użytkownicy z pomocą AM albo tylko uprawnieni ...
p_no

Postby h_udy » Sat Sep 17, 2011 10:35 am

wiesz, jeśli na każde miasto przypadałby już przynajmniej 1 AM to nie byłoby kłopotu, bo jako "zwykły" użytkownik mógłbyś jemu zlecać grubszą robotą (jeśli czasami brak uprawnień) ale jak na razie w Polsce jest to na tyle słabo rozwinięte, że im więcej AM tym lepiej..
Katowice/Poland MA
h_udy

Next

Return to Poland