Post Reply

Wisła

Post by mousepl
jregulski, jamnik69 i inni co tworzyli Wisłę między Toruniem a Warszawą jak tak macie robić to za tydzień usunę ten Landmark! Robicie to ze skali 1km czy co? Wyspy, drogi, stare zakola, porty, zatoczki - wszystko jest zalane wodą...
Kur** z Torunia do Włocławka poprawiałem 1 godzinę!
Jak robicie to róbcie to poprawnie! Będzie źle to następny robiąc drogę obok będzie musiał poprawiać. Zobaczcie między Toruniem a Bydgoszczą jak to wygląda a potem porównajcie swoją pracę na wschód od Torunia - Wisła od siekiery cięta.
Płock: http://world.waze.com/cartouche/?zoom=0 ... FFFFFFTTTT
Wyszogród: http://world.waze.com/cartouche/?zoom=0 ... FFFFFFTTTT
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times

POSTER_ID:1032341

1

Send a message

Post by freddiechopin
jregulski wrote:Nikt na tym forum się nie wścieka i nie napina na tych co jeżdzą pociągami, nie edytują własnych tras, zostawiają oddalone śmieci, nie sprawdzaja connectivity, itd itp.
Hmmm... Akurat ja się o to wściekam [;

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by freddiechopin
mousepl wrote:Kolego jregulski nie jeżdżę 25 na północ, nie wiem jak to tam wygląda więc nie planuję edytować. Co jak wyedytuję wg śladów i błędnie zrobię zakazy skrętów?
To nic się nie stanie, byle droga była przejezdna. Zresztą nie ustawiając żadnych zakazów masz 99% szansę na powodzenie (;

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by freddiechopin
mousepl wrote:Drogę możesz zrobić byle jak (nie dotyczy miejsca przy skrzyżowaniach) bo sama się naciągnie wg GPS
Nie naciągnie się - algorytm ten został częściowo wyłączony, ale przynajmniej teraz nie zmienia kierunkowości odcinków jednokierunkowych.

http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?p=61857#p61857
http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=7869

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by jregulski
Kolego,
Jeżeli masz się tak spinać to nie gadaj tylko od razu usuwaj. Jak zauważyl rlpl nie ma to wpływu na nawigację, a zmiany nanosiłem na południe od Torunia nie dalej jak dwa dni temu! Wściekasz się jakbym ja czy ktokolwiek inny przebudował Ci cały Bydgoszcz. Zamiast tego dociągnij do końca DK25 (jest ślad), popraw connectivity na 5 (rozejście na dwupasmówkę od północy), połączenia na drogach (Karpacka/Tucholska) w Bydgoszczy - to ma znaczenie przy nawigacji. Nikt na tym forum się nie wścieka i nie napina na tych co jeżdzą pociągami, nie edytują własnych tras, zostawiają oddalone śmieci, nie sprawdzaja connectivity, itd itp. Każdy robi co może, żeby Waze było lepsze - jest to praca zbiorowa i jeżeli uważasz, że inni robią to gorzej niż Ty to poproś support o mastera na całą Polskę i zrób wszystko sam idealnie. Jeżeli przeszkadza Ci to co ja robiłem to pousuwaj to wszystko i zrób lepiej!
jregulski
Posts: 4
Send a message

Post by jregulski
ok :) , ale Ty robisz to w innym tonie.... :)
Z tymi torami to przesadziłem, fakt - naprawdę nieedytowane wkurzają do granic, tym bardziej, że duża ilość odcinków jest drobno pociachana i w ogóle nie dotknięta przez autora :(
jregulski
Posts: 4
Send a message

Post by jregulski
Bez wątpienia jest racja wtym co piszesz.
Jednakże mam jedno krótkie pytanie - w oparciu o jakie mapy uzyskałes obraz przy 20m?
Z tego co mi wiadomo przy mapach Waze nie da sie zejść w okolicach np. Płocka poniżej skali 1000m ( http://world.waze.com/cartouche/?zoom=1 ... FFFFFFTTTT ) a jeżeli jawnie piszesz o skali 20m to mówimy o wykorzystaniu map Google.
Prawa strona podanej powyżej zatoki (przy "wyspie") jest ewidentnie pociągnięta po wzorcu z Google (na mapach Bing'a zatoka jest szersza na prawo, na Googze tak jak poprawiłeś).
Mam nadzieję, że czytając to forum zarówno w polsko jak i anglo języcznej wersji wiesz co robisz.
W oparciu o powyższe powstaje pytanie - o zarzucaną niechlujność i świadomość konsekwencji.
W tym temacie chyba jest więcej starszych stażem i doświadczeniem - może Oni powiedzą wyraźnie czym grożą takie działania.
BTW DK25 - z tego co widać są ślady i wykreślone drogi... wystarczy połączyć i dociągnąć.
jregulski
Posts: 4
Send a message

Post by mousepl
Kolego jregulski nie jeżdżę 25 na północ, nie wiem jak to tam wygląda więc nie planuję edytować. Co jak wyedytuję wg śladów i błędnie zrobię zakazy skrętów?
Nie wściekam się jakbyś przebudował Bydgoszcz ale wściekam się, że jest to robione niechlujnie. Osobiście wolę nie zrobić nic (tak jak DK25) niż zrobić źle z 1km...
Drogę możesz zrobić byle jak (nie dotyczy miejsca przy skrzyżowaniach) bo sama się naciągnie wg GPS ale Landmarki trzeba ręcznie poprawiać a tego nikt nie poprawi TYLKO AM danego regionu, bo nie ma praw edycji do tego co się zrobiło jeśli go zapiszesz. Nie wszędzie znajdziesz AM bo nikt nie będzie wysyłał maila do supportu żeby dać mu AM dla obszaru na jedną edycję.
Dlatego apeluję żeby robić niektóre rzeczy bardziej starannie. Inni nie będą musieli poprawiać...
rlpl ma rację, obszar na szczęście nie przeszkadza w nawigacji bo swobodnie można jeździć po Landmarkach ale trochę denerwujące jest to, że Wisła zaczyna się ~100m od faktycznego brzegu. Jak ciągnąłem Wisłę od Torunia do Bydgoszczy to robiłem to w skali 20m...
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
sugerowalem sie openstreetmaps i gpmapa przy rysowaniu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by rlpl
Jeśli nic się nie zmieniło, to tylko area manager może edytować i kasować landmarki. Nawet jeśli teraz jest inaczej (ale ja nic o tym nie wiem), to koledzy pewnie rzeczywiście narysowali w skali 1 km i dopiero potem się zorientowali, że nic więcej nie da się zrobić. Na szczęście obszar "zalany wodą" głupio wygląda, ale nie blokuje nawigacji. jamnik69 chyba jest nieaktywny, widziałem jego stare ślady, ale żadnej innej aktywności od czasu, kiedy ja używam waze.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.