Oznakowanie węzłów drogowych

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Oznakowanie węzłów drogowych

Postby noobek » Wed Sep 10, 2014 4:12 pm

To się muszę przyznać, że mi się zdarzyło. Co prawda nie jako cel, ale jako punkt pośredniczący, bo akurat miałem chęć pojechać na około samymi autostradami.
noobek

Has thanked: 70 times
Been thanked: 134 times

Postby Marcin_S » Wed Sep 10, 2014 10:25 am

Tylko czy kiedykolwiek ktokolwiek będzie szukał węzła i np. wyznaczał do niego trasę?
Mnie się nie zdarzyło, przy prawidłowym rozrysowaniu dróg w węźle Łajza mnie przez niego przeprowadzi i nie będę się zastanawiał jak on się zwie.
Moim zdaniem trochę dajemy w tej dyskusji pary w gwizdek - ileż to dróg można by było nanieść. Mój post jest już 40-tym a rozwiązania tej jakże "ważnej dla routingu" kwestii nie ma.
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 639 times
Been thanked: 474 times

Postby Zniwek » Wed Jul 02, 2014 10:28 am

To w sumie kiepska sprawa, że w jednym miejscu ta strzałka działa, a w innym nie...
No cóż :/

Nie szukam normalnie węzłów, ale dawniej zawsze jak wpisywałem w edytorze Poznań, to wyskakiwało kilka wyników, w tym Poznań Komorniki - nazwa węzła. Zapewne to samo było w Live Map i ktoś mógł ewentualnie źle kliknąć ;)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby noobek » Tue Jul 01, 2014 9:04 pm

TCholewa wrote:Hehe, Noobek, Zniwek - na mapie jest kwadracik :) Ile razy będziesz patrzył na nazwę węzła via info a nie na mapie? :D

OK, załapałem. Choć w sumie tak źle ten kwadracik nie wygląda :)
Ogólnie, czy komuś zdarzyło się wyszukiwać węzeł drogowy na drogach S i A, jako miejsce docelowe?
noobek

Postby Marcin_S » Tue Jul 01, 2014 7:28 pm

TCholewa wrote:Hehe, Noobek, Zniwek - na mapie jest kwadracik :) Ile razy będziesz patrzył na nazwę węzła via info a nie na mapie? :D

A jak często będziecie szukać węzła? Miasta bez ulicy?
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Postby TCholewa » Tue Jul 01, 2014 7:22 pm

noobek wrote:BTW, na jabłku tak to wygląda u mnie.

Hehe, Noobek, Zniwek - na mapie jest kwadracik :) Ile razy będziesz patrzył na nazwę węzła via info a nie na mapie? :D
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 324 times
Been thanked: 149 times

Postby Zniwek » Tue Jul 01, 2014 6:55 pm

A ktoś się żalił, że na iOSie nie pokazuje poprawnie tych strzałek, natomiast okazuje się że są tak ładnie prezentowane? Przecież ta strzałka w poście noobka bardzo dobrze wygląda. Do standardowego wyglądu na Androidzie także nie mam zastrzeżeń, świetnie reprezentuje węzeł (zjazd, rozwidlenie). Gdy pierwszy raz to zobaczyłem na A2, uznałem że to dobry pomysł, zwłaszcza ze względu właśnie na wyszukiwanie. Na razie nie miałem okazji tego zastosować, bo w okolicy zostałem uprzedzony, ale jak znajdę nieoznaczony w ten sposób węzeł, to na pewno dodam.
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby Pescan » Tue Jul 01, 2014 6:12 pm

Marcin_S wrote:
TCholewa wrote:Nie chodzi o zjazdy tylko o nazewnictwo węzłów.

Ooops, to przez to, że strzałeczka kojarzy mi się tylko ze zjazdem (i myślałem, że chodzi o zastąpienie >), z węzłem wcale.
I mam głupie pytanie - po co ten znaczek? Do tej pory zaznaczając węzły po prostu wpisywałem nazwę węzła bo wydawało mi się, że z punktu widzenia tego co mamy w edytorze i aplikacji nazwy węzłów powinny być obrazem tego co na tablicy informacyjnej na drodze a jakoś strzałek tam nie kojarzę. I w żaden sposób strzałka to nie węzeł....
Tablice można zobaczyć chociażby na stronie:
http://autostrady.blogspot.com/2013/03/ ... da-a2.html
takie tam drzewko z jedną gałęzią i wariacja na temat "x" czyli może # byłby lepszy (chyba)

W wyszukiwarce przy wpisaniu np. "Rybnik" pokazywało dwa wyniki, i na pierwszy rzut oka nie było wiadomo czy chodzi o miejscowość czy o węzeł.

Strzałki użyłem dlatego, że jest podobna do jednego z dwóch stosowanych oznakowań, żeby odróżnić wyniki w wyszukiwaniu i również odróżnić nazwy landmarków w kliencie.

Pozdrawiam,

Pescan
Pescan
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Has thanked: 26 times
Been thanked: 21 times

Postby noobek » Tue Jul 01, 2014 3:29 pm

BTW, na jabłku tak to wygląda u mnie.
konotopa1.jpg
(113.64 KiB) Downloaded 254 times

Więc tak źle nie jest z ios, natomiast czy jest to odpowiedni znak dla węzła?
noobek

Postby Marcin_S » Tue Jul 01, 2014 1:55 pm

TCholewa wrote:Nie chodzi o zjazdy tylko o nazewnictwo węzłów.

Ooops, to przez to, że strzałeczka kojarzy mi się tylko ze zjazdem (i myślałem, że chodzi o zastąpienie >), z węzłem wcale.
I mam głupie pytanie - po co ten znaczek? Do tej pory zaznaczając węzły po prostu wpisywałem nazwę węzła bo wydawało mi się, że z punktu widzenia tego co mamy w edytorze i aplikacji nazwy węzłów powinny być obrazem tego co na tablicy informacyjnej na drodze a jakoś strzałek tam nie kojarzę. I w żaden sposób strzałka to nie węzeł....
Tablice można zobaczyć chociażby na stronie:
http://autostrady.blogspot.com/2013/03/ ... da-a2.html
takie tam drzewko z jedną gałęzią i wariacja na temat "x" czyli może # byłby lepszy (chyba)
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Next

Return to Poland