Post by Pescan
brtszk wrote: To kiepsko, bo ja właśnie przerobiłem koło siebie testowo jeden węzeł, żeby zobaczyć, jak to wygląda :lol:
Proszę to przerobić z powrotem. Na spotkaniu Waze w Warszawie był uzgodniony taki standard jak opisuje Wiki, więc nazywanie zjazdów na węzłach jest już rozwiązane.

Pozdrawiam,

Pescan
Pescan
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 60
Has thanked: 20 times
Been thanked: 21 times
Send a message
waze DOTRZYJMY SPRYTNIEJ, RAZEM.

Post by Pescan
Marcin_S wrote:
TCholewa wrote:Nie chodzi o zjazdy tylko o nazewnictwo węzłów.
Ooops, to przez to, że strzałeczka kojarzy mi się tylko ze zjazdem (i myślałem, że chodzi o zastąpienie >), z węzłem wcale.
I mam głupie pytanie - po co ten znaczek? Do tej pory zaznaczając węzły po prostu wpisywałem nazwę węzła bo wydawało mi się, że z punktu widzenia tego co mamy w edytorze i aplikacji nazwy węzłów powinny być obrazem tego co na tablicy informacyjnej na drodze a jakoś strzałek tam nie kojarzę. I w żaden sposób strzałka to nie węzeł....
Tablice można zobaczyć chociażby na stronie:
http://autostrady.blogspot.com/2013/03/ ... da-a2.html
takie tam drzewko z jedną gałęzią i wariacja na temat "x" czyli może # byłby lepszy (chyba)
W wyszukiwarce przy wpisaniu np. "Rybnik" pokazywało dwa wyniki, i na pierwszy rzut oka nie było wiadomo czy chodzi o miejscowość czy o węzeł.

Strzałki użyłem dlatego, że jest podobna do jednego z dwóch stosowanych oznakowań, żeby odróżnić wyniki w wyszukiwaniu i również odróżnić nazwy landmarków w kliencie.

Pozdrawiam,

Pescan
Pescan
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 60
Has thanked: 20 times
Been thanked: 21 times
Send a message
waze DOTRZYJMY SPRYTNIEJ, RAZEM.

Post by Vooytek
A ktoś się żalił, że na iOSie nie pokazuje poprawnie tych strzałek, natomiast okazuje się że są tak ładnie prezentowane? Przecież ta strzałka w poście noobka bardzo dobrze wygląda. Do standardowego wyglądu na Androidzie także nie mam zastrzeżeń, świetnie reprezentuje węzeł (zjazd, rozwidlenie). Gdy pierwszy raz to zobaczyłem na A2, uznałem że to dobry pomysł, zwłaszcza ze względu właśnie na wyszukiwanie. Na razie nie miałem okazji tego zastosować, bo w okolicy zostałem uprzedzony, ale jak znajdę nieoznaczony w ten sposób węzeł, to na pewno dodam.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
To w sumie kiepska sprawa, że w jednym miejscu ta strzałka działa, a w innym nie...
No cóż :/

Nie szukam normalnie węzłów, ale dawniej zawsze jak wpisywałem w edytorze Poznań, to wyskakiwało kilka wyników, w tym Poznań Komorniki - nazwa węzła. Zapewne to samo było w Live Map i ktoś mógł ewentualnie źle kliknąć ;)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)