Post Reply

Buduje droge i co dalej??

Post by Krzysiek_makii
Jestem na majówce w urokliwym miejscu, którego Waze nie zdążyło 'poznać' :)
Uruchomiłem 'walcowanie' no i na ekranie rysowała mi sie droga.
No ale... Co dalej z nią? Po kilku godzinach zniknęła.... Przejechałem nią ponownie i jest znowu ale zapewne do rana zniknie;(

Jak zapisać taki ślad?

Pozdrawiam
Krzysiek_makii

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
Krzysiek_makii
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 51
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

POSTER_ID:16476684

1

Send a message

Post by BrightMatter
No i jeszcze ważne - nie kończ dopóki nie będziesz w zasięgu sieci komórkowej. Brak zasięgu w momencie wyłączenia spowoduje niewysłanie drogi.
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by BrightMatter
Tak, tak - i usunąc wszystkie zbędne punkty pośrednie (zwłaszcza węzły). Najeżdżasz nad taki punkt i wciskasz "D", albo możesz też skorzystać z dostępnych skryptów.
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by Krzysiek_makii
Mimo tego, że walec wyłączałem już na "istniejącej" już drodze, to tuż przed ich połączeniem pojawiła się przerwa. No ale jak to już było wspomniane, dorysowałem w edytorze zarówno tą jak i kilka innych dróg.

Pozdrawiam,
Krzysztof
Krzysiek_makii
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 51
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by Marcin_S
Jeżeli uruchomiles walcownię to poczekaj - za dzień lub dwa pojawi się w WME i będziesz mógł dodać dane lokalizacyjne i po ich zatwierdzeniu droga pojawi się w aplikacji.


Wysłane z Tapatalk
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by mousepl
To zależy też od tego jaki kolor ma przewalcowana droga. Jak niebieski to zniknie od razu, jak czerwony to będzie w edytorze po ~24h. Jak drogę masz niebieska to walcuj ją aż do przyłączenia do innej drogi, wtedy zrobi się na czerwono :D
Dodatkowo jeśli droga nie pojawi się w edytorze po paru dniach to sam własnoręcznie możesz taką drogę stworzyć, bo tamtędy przejechałeś.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by radekatc
Z doświadczenia wiem, że dokładniej wyrysujesz drogę w WME. Wywalcowana ma mnóstwo punktów zwrotnych a poza tym wystarczy chwilowe wahnięcie sygnału GPS lub też utrata łączności z internetem i wychodzi ci skrót przez las, jezioro etc.
Nawet jeżeli walcujesz dobrze jest później obrobić surówkę w edytorze.
A-hoj.
radekatc
Posts: 25
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by radekatc
No właśnie ... Włodek, przy okazji Świdnika pisałeś mi już o tych skryptach. O ile na mapach ogólnie znam się dość dobrze to na skryptach,wtyczkach itp. trochę mniej (z grubsza wiem co to jest). Z chęcia zainstalowałbym sobie geoportal bo wiem jaki jest dokładny. Czy możesz w prostych słowach napisać co z tym zrobić?
Przydałaby mi się dokładna mapa, bo w tej chwili wziąłem się za Janów Lubelski i okolice a tam w googlach jest masakra.
Z góry dzięki.
radekatc
Posts: 25
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by radekatc
Dzięki Włodek. Geoportal wymiata.
radekatc
Posts: 25
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by Tobjas
Trzeba dojechać do jakiejś drogi żeby się połączyły ze sobą i tak jak pisał mousepl musi zmienić się na czerwony kolor . Można również skręcić w prawo lub w lewo o 90° i wtedy również tak jakby zakończy drogę i zmieni kolor na czerwony. Po tym wszystkim najlepiej wejść na Waze.com i w edytorze połączyć ta drogę jak należy :) i przy okazji można też wybudować inne drogi w okolicy :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message