Post Reply

Klient - nie da się odpalić

Post by mousepl
Witam,
Od wejścia jajek, zajączków i koszyków mam problem z klientem Waze - WM6, HTC HD2. Objawy są następujące:
Brak możliwości uruchomienia klienta (nawet Splash screen się nie pokazuje).
Brak odświeżania mapy (chodzi o pobieranie danych podczas jazdy, pobierze jeden fragment i dalej nie ściąga).
Nagłe wyłączanie się klienta.

Czy ktoś z Was zaobserwował takie działanie?
Tymczasowo pomaga mi reinstalacja ale ile można... 2-3 razy włączę Waze i reinstalacja :/
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times

POSTER_ID:1032341

1

Send a message

Post by mousepl
Uporałem się z tym problemem. Dla tych, którzy mają te same objawy:
Należy usunąć (lub przenieść) plik:
Waze\skins\default\welcome.png
i klient zacznie normalnie startować.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Uwaga! Po odświeżeniu mapy obszaru aplikacja pobiera ten plik i znowu nie startuje... Ehh masakra...
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by rlpl
Gratuluję rozwiązania. Ja takich problemów nie miałem, ale czytałem, że klient potrafi częściowo albo całkowicie odmówić współpracy, jeśli nie znajdzie nagrań z zapowiedziami głosowymi, albo jeśli pliki z nagraniami mają długość 0. Pliki siedzą w katalogu waze/sound i podkatalogach, mają końcówkę (rozszerzenie) .bin, chociaż faktycznie zawierają MP3. Szczególnie może brakować nagrań, jeśli używa się innego głosu, niż domyślny. Był taki moment, że firma Waze planowała zlikwidować głos o nazwie Elvis i przestała nagrywać nowe zapowiedzi, chociaż sam program ich wymagał. Niestety, nigdzie nie jest opublikowana lista wszystkich możliwych zapowiedzi, dlatego trudno się zorientować czy mamy listę kompletną, czy nie. Pewnie można taką listę wygenerować przeszukując źródła klienta.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
Tu jest opis angielskojęzyczny tego problemu: http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=9087.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.