Waze i omijanie korków (?)

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Waze i omijanie korków (?)

Postby niemiec92 » Thu May 08, 2014 1:07 pm

Myślę, że brakuje czegoś takiego, aby Łajza przy zgłoszeniu korku, w którym stoimy sama przypuszczała, że jest on nadal przed nami przez kilometr, więcej(?), a nie tylko do najbliższego skrzyżowania. Chociaż bywają korki nie do ominięcia, np. Żywiec.
http://d29-139.pl/
AM Powiatu Pszczyńskiego i Śląska Cieszyńskiego
Country Railway Manager
niemiec92
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 12 times
Been thanked: 35 times

Postby wroSlaw » Thu May 08, 2014 1:40 pm

Zastanawia mnie to czy zgłaszanie korka w przeciwnym kierunku ma sens w przypadku dróg dwujezdniowych. Mam wrażenie że nawigacja nie uwzględnia blokady/korka (zgłoszonego w przeciwnym kierunku ruchu) jeśli nie jest to droga dwukierunkowa.
Last edited by wroSlaw on Thu May 08, 2014 6:52 pm, edited 1 time in total.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 33 times

Postby MarudaGDA » Thu May 08, 2014 2:00 pm

Sądzę, że zwłaszacza przydałaby się opcja korek w kierunku ruchu/w przeciwnym kierunku. Sądzę, że ktoś, kto jechał w Gdańsku od ul. Słowackiego od ronda de la Salle do Obwodowej (i vice versa) rozumie o co chodzi.
Nie cierpię cierpieć...
ImageImageImageImage
MarudaGDA

Location: Gdańsk, STarogard Gdańsk, Pruszcz Gdański, Lębork (okazjonalnie) Wejherowo i okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Postby Marcin_S » Thu May 08, 2014 2:55 pm

niemiec92 wrote:Myślę, że brakuje czegoś takiego, aby Łajza przy zgłoszeniu korku, w którym stoimy sama przypuszczała, że jest on nadal przed nami przez kilometr, więcej(?), a nie tylko do najbliższego skrzyżowania. Chociaż bywają korki nie do ominięcia, np. Żywiec.

Wg moich doświadczeń z Waze tak robi ale w trasach już objeżdżonych (czyli jak pisał Włodek np. Warszawka tak miewa).

Poniżej ekran zmiany trasy przez Waze z racji korka na wjeździe do W-wy - przeciągnęła mnie Łajza polami i łąkami (asfaltem :) ) a nie pchała w najkrótszą trasę (zakorkowaną), do tego idącą do S-ki.
Attachments
Korek Janki.jpg
Korek Janki.jpg (204.74 KiB) Viewed 686 times
Warszawa i okolice, CM
Image Image Image
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 418 times
Been thanked: 215 times

Postby mousepl » Thu May 08, 2014 4:20 pm

Mi dość często Waze oblicza trasę alternatywną z powodu korków. Jeżdżę na Śląsku. Przeliczanie nie dotyczy Tychów (EDIT) od Katowic (/EDIT), bo tam nie ma drogi alternatywnej (czyt. jest jedna, ale też zakorkowana).
Jadąc od Bielska na Katowice w Tychach jest korek. Jeśli jest zgłoszony to Waze prowadzi mnie przez Kobiór-Wyry (niemiec92 wie którędy). Jeśli jest zgłoszony w Tychach i na wlocie do Katowic to prowadzi mnie trasą Bielsko-Pszczyna-Żory-A1 północ.
Swoją drogą to racja z tą ilością użytkowników, im więcej, tym więcej mamy danych z dróg a między 10:00-13:00 jest ciężko z użytkownikami online :/
ImageImage
Stats for Poland: http://statystyki.mouse.one.pl/
Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj tu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 511 times

Postby niemiec92 » Thu May 08, 2014 6:37 pm

mousepl wrote:Jadąc od Bielska na Katowice w Tychach jest korek. Jeśli jest zgłoszony to Waze prowadzi mnie przez Kobiór-Wyry (niemiec92 wie którędy).

Z ciekawości. Prowadzi Cię z powrotem na Tychy czy Wiślanką? Objazd na Mikołów według znaków prowadzi przez Bieruń ;)
http://d29-139.pl/
AM Powiatu Pszczyńskiego i Śląska Cieszyńskiego
Country Railway Manager
niemiec92
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 12 times
Been thanked: 35 times

Postby TCholewa » Thu May 08, 2014 7:36 pm

wroSlaw wrote:Mam wrażenie że nawigacja nie uwzględnia blokady/korka (zgłoszonego w przeciwnym kierunku ruchu) jeśli nie jest to droga dwukierunkowa.

To na pewno nie działa - znalazłem coś takiego:
"This is not currently possible & is designed this way to prevent abuse of the system. (...) Please note that the "other lane" feature only works on two-way segments in Waze, it does not work on "split roads" (two one-way parallel segments - like the interstate highways in the US) - it will put the report for vehicles travelling the wrong way on the segment you are currently on."

Kwestia/bug znajduje się też na wish liście rzeczy do poprawy (nr 15): https://wiki.waze.com/wiki/Wishlist
Image
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 312 times
Been thanked: 131 times

Postby TCholewa » Thu May 08, 2014 7:41 pm

Tak przy okazji korków na A2 - pod koniec kwietnia leciałem z Warszawy do Poznania i wpakowałem się w korek gigant:
http://www.tvn24.pl/ciezarowka-w-ogniu- ... 037,s.html

I nie dlatego, że nie było Łajz dookoła. Okazało się, że było parę sztuk... ale akurat w tym miejscu A2 (i w wielu innych również na trasie) nie ma zasięgu. Korek za mną rósł a ja jak głupi z telefonem za oknem, żeby wysłać raport do innych, że korek...
Jak wyjechaliśmy i ściągnęło dane widziałem kilka raportów, niestety godzina w plecy.
Image
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Postby TCholewa » Fri May 09, 2014 7:28 am

No nawet zauważyłem, że mieszkamy chyba niedaleko od siebie!
Dziś potwiedzałem Twoje zgłoszenia korków na Zakładowej :) a zastanawiałem się jakiś czas temu, od kogo pochodzą raporty prędkości na tej "wylotówce".
Image
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Postby loituma » Fri May 23, 2014 3:16 pm

Ja tez ostatnio miałem taki problem w Warszawie. Waze władował mnie pięknie w zaraportowane korki, chociaż były możliwe objazdy.
Nada by to gdzieś zgłosić. Niech potestują.
Cierpię na chroniczny brak czasu...
Image
loituma
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 51 times

Next

Return to Poland