Waze i omijanie korków (?)

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Waze i omijanie korków (?)

Postby Tobjas » Fri Sep 12, 2014 3:47 pm

A całkiem możliwe. Gdzieś mi się mignal taki nick a teraz pisze z tel i nie mam jak sprawdzić.

Pozdrawiam
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 168 times
Been thanked: 47 times

Postby niemiec92 » Fri Sep 12, 2014 2:49 pm

Pewnie Robert miał pusto u siebie na mapie :D El_Fuego?
niemiec92
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 13 times
Been thanked: 38 times

Postby Tobjas » Fri Sep 12, 2014 1:55 pm

Dzisiaj jak edytowane mapę natknąłem się na miejscowość chyba Nekielka. Nie było tam dróg i ktoś porobil pełno zgłoszeń ze brak drogi wsiadł w auto i wszystko walcem porysowal :) i to mi się podoba w Waze ze ktoś się nie poddaje i próbuje coś zdziałać. Jutro specjalnie dla tego wazera zrobię cała ta miejscowość :)

Pozdrawiam
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Postby gienkollo » Fri Sep 12, 2014 12:48 pm

Nic nie pokona ludzi działających razem, chyba takie jest credo Waze
gienkollo
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 212 times
Been thanked: 15 times

Postby Tobjas » Fri Sep 12, 2014 9:51 am

I to jest właśnie to. Nie można iść na gotowe i wybierać taki mapy które juz mają większość dróg ale dużo błędów. Jeden użyje raz zobaczy ze czegoś nie ma i powie ze lipa a inny się nie podda wejdzie w edytor wybuduje ładnie drogi i będzie się z tego cieszył ze chociaż w teki sposób się przyczynił do polepszenia mapy. I to jest fajne w Waze i dlatego zawsze będzie miała przewagę.

Pozdrawiam
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Postby Dirty_Hairy » Fri Sep 12, 2014 8:53 am

I tu właśnie Waze wygrywa z Google Maps. Jak Waze mnie poprowadziło, to dodałem poprawkę w edytorze i następnym razem było ok. Google prowadzi pod prąd, chcę dodać poprawkę i spotykam się z odrzucającą arogancją moderatorów. NE też ma dość dobrą obsługę błędów, ale nie aż tak jak Waze. Obsługa nawigacji Sygic poinformowała mnie, że to nie oni dostarczają mapy, ale mogliby spróbować podać mi link do zgłoszeń u dostawcy.
Dirty_Hairy

Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Postby Zniwek » Thu Sep 11, 2014 6:40 pm

O, takie coś to mi się podoba ^^

Kilka razy Cię jakaś nawi tak wpuści i podziękujesz. Tym bardziej, że to Google i powinno być online i wiedzieć o wszystkim ;)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby Zniwek » Thu Sep 11, 2014 3:33 pm

Hmm. No to ciekawe. Nie wiem jak to naprawdę działa, ale wiem że jak ja tak zrobiłem raz czy dwa, to nie miało żadnego wpływu na nawigację u innych, bo sprawdziłem krótko po tym fakcie. Jakiś "mądry", sekretny algorytm ;)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby mto6 » Thu Sep 11, 2014 3:19 pm

Zniwek wrote:Mi chodzi o to, że po Twoim jednym zgłoszeniu zamknięcia, chyba nie wpłynie to jeszcze na trasy innych osób. Takie zabezpieczenie, żeby ktoś głównej drogi nagle nie zablokował na amen ;)

Na amen nie zablokuje, bo jak Wazerzy zaczną jeździć po zablokowanym segmencie, to blokada powinna zostać automatycznie zdjęta. Natomiast czasowo niestety się zdarza. Raz widziałem, jak z okazji zamknięcia łącznicy węzła autostradowego ktoś zablokował główną jezdnię autostrady i ta blokada wisiała tam przez ładnych parę godzin, a Waze prowadził objazdem. Ja przetestowałem na małej uliczce osiedlowej i blokada pojawiła się od razu także u innych Wazerów, ale pewnie to zależy od różnych rzeczy, takich jak ranga Wazera i może też ranga drogi.
mto6
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

Postby Zniwek » Thu Sep 11, 2014 2:30 pm

A wiesz o czym dokładniej mówimy?

Mamy na myśli coś takiego, że jak jedziesz sobie i nagle widzisz zamkniętą drogę, bo na przykład malują pasy, to wybierasz zgłoszenie Blokada (jakoś tak) i wtedy od skrzyżowania wychodzą strzałeczki i blokujesz wjazd na ten segment. Nieważne czy to autostrada z blokadą na 3, a Ty masz 1 poziom. Po prostu, jak kilka osób to zgłosi, to zablokuje segment na przykład na jeden dzień, bo coś tam się jednak musi dziać jak więcej kierowców zgłasza i nie wjeżdża. Nie mówimy o blokowaniu tak na stałe, że robimy czerwoną strzałkę w edytorze ;)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Next

Return to Poland