Post by Marcin_S
triptic32 wrote:A ja tak moze troche nie na temat a troche na temat.Na polskim forum dotyczacym Androida jest watek o aplikacji iCoyote,Naviexpert i Yanosiku i niestety ale iCoyote podobno bezczelnie kopiowal dane trafficowe,zdarzen itp z NE i Yanosika i przez to w/w firmy zablokowaly widocznosc takich danych na swoich mapach na stronach www. Zastanawiam sie czy u nas(Waze Polska) jest ktos kompetentny kto moglby sprawdzic czy i dane z Waze nie sa kopiowane?Wiem ze Waze ma malo uzytkownikow ale chodzi o sam fakt.NE sprawdzilo to w ten sposob ze udostepnili falszywe dane i chwile pozniej te same dane pojawily sie w aplikacji iCoyote.
Waze Polska to my! :D
Ale pytanie dobre :?
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by MarcinDrajwer
wlodek76 wrote: Obserwuję to omijanie korków i moim zdaniem waze za mocno rygorystycznie podchodzi do zgłoszeń o korkach i zarejestrowanych prędkościach dróg. Waze musi być mega pewny, że tam jest korek :)
Musi, czy nie musi - są dwie informacje decyzyjne: statystyka (tak jak w realu wiesz, że w centrum są korki/ciasno w godzinach szczytu) i stan bieżący (bo słychać w radiu że coś zatkane). Nie jest wcale złym pomysłem bazowanie (też) na tym pierwszym. Tak normalnie. Skoro gdzieś obliczenia pokazują, że oszczędzasz 2 minuty, to jedź, najwyżej skorygujesz informację statystyczną (good thing).

MD
MarcinDrajwer
Posts: 22
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by MarcinDrajwer
wroSlaw wrote:Macie pomysł jak przejechać przez Wrocław????
Też na to patrzę... Z jednej strony - Waze działa, z drugiej - sprawa wygląda poważnie...

MD
MarcinDrajwer
Posts: 22
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by MarcinDrajwer
tcholewa wrote:
baranica wrote:
Tak apropo, może zgłosić te zalane drogi jako wydarzenie?
Jeśli bedą zalane jeszcze 2 dni, to można spróbować. Jeśli nie - w sumie tez nic nie szkodzi ;)
Jaki status?
Już jest wszystko OK, to był tylko kilkugodzinny problem wg mojej wiedzy. Uff.
MarcinDrajwer
Posts: 22
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by MarudaGDA
Sądzę, że zwłaszacza przydałaby się opcja korek w kierunku ruchu/w przeciwnym kierunku. Sądzę, że ktoś, kto jechał w Gdańsku od ul. Słowackiego od ronda de la Salle do Obwodowej (i vice versa) rozumie o co chodzi.
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by mousepl
Mi dość często Waze oblicza trasę alternatywną z powodu korków. Jeżdżę na Śląsku. Przeliczanie nie dotyczy Tychów (EDIT) od Katowic (/EDIT), bo tam nie ma drogi alternatywnej (czyt. jest jedna, ale też zakorkowana).
Jadąc od Bielska na Katowice w Tychach jest korek. Jeśli jest zgłoszony to Waze prowadzi mnie przez Kobiór-Wyry (niemiec92 wie którędy). Jeśli jest zgłoszony w Tychach i na wlocie do Katowic to prowadzi mnie trasą Bielsko-Pszczyna-Żory-A1 północ.
Swoją drogą to racja z tą ilością użytkowników, im więcej, tym więcej mamy danych z dróg a między 10:00-13:00 jest ciężko z użytkownikami online :/
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Tak, jak pisałem wcześniej - u mnie działa:
Screenshot_2014-05-26-07-17-19.jpg
(205.6 KiB) Downloaded 704 times
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
niemiec92 wrote:Mysza, bardzo dziwną trasą Cię poprowadził. Jak dla mnie trasa powinna być przez Kobiór i centrum.
Nie do końca bo:
1. Korek był zaznaczony za pierwszym węzłem, więc mógł mnie poprowadzić przez centrum ale OD pierwszego zjazdu.
2. Centrum prawdopodobnie ma zarejestrowane wolne prędkości przejazdów pod browarem (al. Bielska) i szybciej było przez przemysłowe - szczególnie, gdy rejestruję tam prędkości 60-80km/h
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Nie przejmuj się, Tychy otwierają 31.07.2014 :D
co do omijania to parę razy mi przeliczył trasę i walił przez przemysłowe.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Mi nie raz przeliczało. Może to zależy od tras alternatywnych i ch czasów w danych godzinach.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message