Waze i omijanie korków (?)

Image

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Waze i omijanie korków (?)

Postby gienkollo » Sun May 25, 2014 7:38 am

Podejrzewam że ten temat nie był podjęty na konferencji?
gienkollo

Has thanked: 100 times
Been thanked: 9 times

Postby gienkollo » Tue Sep 09, 2014 4:06 pm

U mnie adresy dodane są wyszukiwane przez Waze, także nie zgadzam się, zresztą możesz sprawdzić dowolny nr na ulicy odrodzenia w chorzowie która zanumerowałem całą.
Edit, jednak nie... po sprawdzeniu wyznaczenia punkty docelowe się znacznie różnią.
gienkollo

Postby gienkollo » Fri Sep 12, 2014 12:48 pm

Nic nie pokona ludzi działających razem, chyba takie jest credo Waze
gienkollo

Postby Himst70 » Sat May 24, 2014 8:46 am

ja do tej pory mialem jeden problem z Waze dotyczacy wytyczenia trasy bo kazala mi skrecic w prostej drogi krajowej gdzies w polna w las :D . Jednak od tamtej pory nie bylo problemow do wczoraj. Jestem spoza Łodzi ale prawie codziennie jestem w tym miescie. Dostac sie gdziekolwiek w tym miescie pomiedzy godzinami 15:00 a 18:00 to jest Hardcore. Utrudnienia w ruchu spowodowane waskimi ulicami i robotami drogowymi, zamkniecia ulic, zmiany na jednokierunkowe...... Wczoraj kolo 16:30 tez Waze probowalo mnie wepchnac na sile w najwiekszy korek to jest do centrum. W pewnym momencie az sie zatrzymalem i sprawdzilem ustawienia nawigacji.Wyraznie widzialem tez innych urzytkownikow i raportowalem sam korki. Pchalo na sile w ulice Inflancka ktora chcialem ominac gdzie z powodu remontu z 4 pasow sa tylko 2 w dodatku uczeszczane bardzo przez TIRy ktore chca sie dostac do Strykowskiej(Na Strykow bo tam jak wiecie sa bazy przeladunkowe i autostrada). Niestety...pchalo na sile wlasnie w ta ulice!!! A sa boczne ktorymi mozna przejechac, i to zrobilem na wlasna reke juz bez Waze. Cos tu chyba jest nie tak....
Himst70

Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Postby jarkaz » Sun Aug 17, 2014 11:09 am

Na Wiki jest ciekawy temat odnośnie routingu. https://wiki.waze.com/wiki/Routing_server
Bardzo ładnie opisane jak to działa.
ImageImage CMImagePL
jarkaz
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 287 times
Been thanked: 147 times

Postby jarkaz » Thu Sep 04, 2014 8:13 pm

Po to się kupuję konkurencje, żeby ją wykorzystywać ma maksa. Zapewne Google ma wiele źródeł skąd te dane bierze i oczywiste jest że Google Maps w tej sytuacji jest priorytetem.
ImageImage CMImagePL
jarkaz
Beta tester
Beta tester

Has thanked: 287 times
Been thanked: 147 times

Postby Kubcio » Fri Aug 15, 2014 11:00 am

Wczoraj niemiło się zaskoczyłem. Jadąc z Gdańska pod Wrocław o korku w Jarocinie waze mnie nie poinformował. Za to porzucona przeze mnie nawigacja Here (Nokia) pięknie pokazała, że muszę jeszcze 15 minut stać w korku. Po prostu waze ma mało użytkowników.
Gdańsk-Oliwa plus okazjonalnie Kujawy, Wielkopolska. tel. Lumia 520 + A tu moja strona zawodowa
Kubcio

Has thanked: 38 times
Been thanked: 2 times

Postby LafarM » Fri Sep 05, 2014 7:37 pm

W te wakacje jeździłem z Naviexpertem. Nieźle omija korki ale też robi błędy. Na głównych ulicach jest super a na bocznych też ma problem z aktualną informacją o ruchu.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
LafarM
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 2 times

Postby loituma » Fri May 23, 2014 3:16 pm

Ja tez ostatnio miałem taki problem w Warszawie. Waze władował mnie pięknie w zaraportowane korki, chociaż były możliwe objazdy.
Nada by to gdzieś zgłosić. Niech potestują.
Cierpię na chroniczny brak czasu...
Image
loituma
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 7 times
Been thanked: 42 times

Postby loituma » Fri May 30, 2014 7:06 am

triptic32 wrote:NE sprawdzilo to w ten sposob ze udostepnili falszywe dane i chwile pozniej te same dane pojawily sie w aplikacji iCoyote.

To standardowe działanie w celu sprawdzenia, czy dane nie są przez kogoś kopiowane.
Pracowałem kilkanaście lat temu w wydawnictwie kartograficznym i w ten sam sposób sprawdzaliśmy tam czy nasze mapy nie są kopiowane przez konkurencję.
Wstawia sie odcinek drogi, której nie ma w rzeczywistości, gdzieś w polu, lub drogę, która jest, buduje sie pod nieco innym kątem. Ale to były inne czasy. Nie było ogólnego dostępu do zdjeć satelitarnych, a mapy budowało sie na podkladach kupionych za słoną gotówkę w WZKarcie.

Choć ja i teraz miałem pewne wątpliwości co do możliwości kopiowania naszej pracy na mapach przez pewną polską aplikację i w ten sposób sprawdzałem, czy moje podejrzenia są słuszne. Na szczęście okazało sie, ze nie. Ale mam teraz baczenie, na taką ewentualność, biorące sie z mojego dawnego zboczenia zawodowego. :)

Przepraszam za mały offtopic ale takie info moze sie komuś przyda.

Wyskrobane w Tapatalk
Cierpię na chroniczny brak czasu...
Image
loituma
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 7 times
Been thanked: 42 times

PreviousNext

Return to Poland