Waze i omijanie korków (?)

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Waze i omijanie korków (?)

Postby Himst70 » Sat May 24, 2014 8:46 am

ja do tej pory mialem jeden problem z Waze dotyczacy wytyczenia trasy bo kazala mi skrecic w prostej drogi krajowej gdzies w polna w las :D . Jednak od tamtej pory nie bylo problemow do wczoraj. Jestem spoza Łodzi ale prawie codziennie jestem w tym miescie. Dostac sie gdziekolwiek w tym miescie pomiedzy godzinami 15:00 a 18:00 to jest Hardcore. Utrudnienia w ruchu spowodowane waskimi ulicami i robotami drogowymi, zamkniecia ulic, zmiany na jednokierunkowe...... Wczoraj kolo 16:30 tez Waze probowalo mnie wepchnac na sile w najwiekszy korek to jest do centrum. W pewnym momencie az sie zatrzymalem i sprawdzilem ustawienia nawigacji.Wyraznie widzialem tez innych urzytkownikow i raportowalem sam korki. Pchalo na sile w ulice Inflancka ktora chcialem ominac gdzie z powodu remontu z 4 pasow sa tylko 2 w dodatku uczeszczane bardzo przez TIRy ktore chca sie dostac do Strykowskiej(Na Strykow bo tam jak wiecie sa bazy przeladunkowe i autostrada). Niestety...pchalo na sile wlasnie w ta ulice!!! A sa boczne ktorymi mozna przejechac, i to zrobilem na wlasna reke juz bez Waze. Cos tu chyba jest nie tak....
Himst70

Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Postby gienkollo » Sun May 25, 2014 7:38 am

Podejrzewam że ten temat nie był podjęty na konferencji?
gienkollo
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 144 times
Been thanked: 11 times

Postby baranica » Sun May 25, 2014 8:08 am

Trochę o korkach rozmawialiśmy ale bardziej or raportowaniu. Z tego co mówili też to cały czas pracują nad algorytmami omijania korków i jeśli jest dużo użytkowników takie sytuacje powinny być rzadkością. Być może te boczne ulice miały mały priorytet bo były rzadko używane, może jakiś problem z routingiem itd. Ciężko powiedzieć.
Image
baranica
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Postby TCholewa » Sun May 25, 2014 2:57 pm

Jeśli dobrze też zrozumiałem (poprawcie mnie, jeśli źle), to zaraportowanie korka ma wartość tylko informacyjną dla innych użytkowników a dla systemu liczy się bardziej czas przejazdu przez odcinek widoczny w postaci kolorowego odcinka. Jeśli więc jakiś Wazer nie wpadnie w koreczek, to system będzie dalej przez niego prowadził.

Nie zmienia to jednak faktu, że nawet jak jest korek "przejechany" to nie zdarzyło mi się, żeby Waze poprowadził mnie inaczej. Może trzeba (zbliżając się do większych miast) uruchomić wyznaczanie nowej trasy? :) Wtedy na pewno bierze co trzeba do wyznaczania.
Image
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 312 times
Been thanked: 131 times

Postby baranica » Sun May 25, 2014 6:41 pm

Mnie się zdarzyło parę razy że wyrzucił info "jest nowa lepsza trasa" i informację ile minut zaoszczędzone
Image
baranica
Area Manager
Area Manager

Postby mousepl » Mon May 26, 2014 7:08 pm

Tak, jak pisałem wcześniej - u mnie działa:
Screenshot_2014-05-26-07-17-19.jpg
Screenshot_2014-05-26-07-17-19.jpg (205.6 KiB) Viewed 339 times
ImageImage
Stats for Poland: http://statystyki.mouse.one.pl/
Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj tu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 511 times

Postby Marcin_S » Mon May 26, 2014 7:54 pm

U mnie też - dziś w Wwie była rzeźnia (trochę deszczu i stoimy) i zmiana trasy... Komunikatów mrowie, Łajzików też więcej niż zwykle - obtrąbiłem z 10, nadziękowałem się jak nigdy.
Jutro wrzucę ekranik.

Wysłane z Tapatalk
Warszawa i okolice, CM
Image Image Image
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 418 times
Been thanked: 215 times

Postby baranica » Mon May 26, 2014 9:28 pm

Trzeba to wrzucić na FB :)
Image
baranica
Area Manager
Area Manager

Postby niemiec92 » Tue May 27, 2014 5:45 am

Mysza, bardzo dziwną trasą Cię poprowadził. Jak dla mnie trasa powinna być przez Kobiór i centrum.
http://d29-139.pl/
AM Powiatu Pszczyńskiego i Śląska Cieszyńskiego
Country Railway Manager
niemiec92
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 12 times
Been thanked: 35 times

Postby Marcin_S » Tue May 27, 2014 6:53 am

Wracając do mojego wczorajszego posta - miejsce startu Warszawa ul. Żupnicza (koło Dworca Warszawa Wschodnia), cel Al. Żwirki i Wigury.
Pierwsza proponowana trasa: Lubelska do ul. Targowej (w prawo w kierunku na dw. Wileński -korek gigant) , zakręt w lewo z zawrotką i wjazd w Zieleniecką. Wyznaczona trasa prowadziła przez Most Poniatowskiego - Al. Jerozolimskie - Pl. Zawiszy - Raszyńska - Żwirki. W trakcie zawrotki komunikat o ETA i zmiana trasy, początkową tak samo czyli w Zieleniecką (dojeżdżając do ronda Waszyngtona na ekranie widać ciemno-czerwone Aleje Poniatowskiego), myślałem, że poprowadzi na wprost we Francuską ale każe skręcać w lewo w Al. Waszyngtona (widzę Francuska stoi), potem w prawo w Międzynarodową i do Trasy Łazienkowskiej (Al. St. Zjednoczonych) - z doświadczenia wiem, że Trasa powinna być zatkana od wysokości Marszałkowskiej ale na ekranie widzę:
26 maja Warszawa 1.jpg
26 maja Warszawa 1.jpg (70.19 KiB) Viewed 316 times

Jadę i nie kombinuję na własną rękę - przytkane dopiero za Al. Niepodległości, Żwirki czyste.
Czas przejazdu: 48 minut (normalnie 20 do 30), koleżanka jadąca przez Most Poniatowskiego dotarła na Wolę po 3-ch godzinach (normalnie do 40 minut) - nie dość, że padało to jeszcze samochód blokujący jeden pas.
A na Targowej podmyło asfalt i ucieczka w Zieleniecką okazała się też dobrą podpowiedzią.
Warszawa i okolice, CM
Image Image Image
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 418 times
Been thanked: 215 times

PreviousNext

Return to Poland