Waze i omijanie korków (?)

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Waze i omijanie korków (?)

Postby Marcin_S » Thu May 08, 2014 2:55 pm

niemiec92 wrote:Myślę, że brakuje czegoś takiego, aby Łajza przy zgłoszeniu korku, w którym stoimy sama przypuszczała, że jest on nadal przed nami przez kilometr, więcej(?), a nie tylko do najbliższego skrzyżowania. Chociaż bywają korki nie do ominięcia, np. Żywiec.

Wg moich doświadczeń z Waze tak robi ale w trasach już objeżdżonych (czyli jak pisał Włodek np. Warszawka tak miewa).

Poniżej ekran zmiany trasy przez Waze z racji korka na wjeździe do W-wy - przeciągnęła mnie Łajza polami i łąkami (asfaltem :) ) a nie pchała w najkrótszą trasę (zakorkowaną), do tego idącą do S-ki.
Attachments
Korek Janki.jpg
Korek Janki.jpg (204.74 KiB) Viewed 632 times
Warszawa i okolice, CM
Image
Marcin_S
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Has thanked: 362 times
Been thanked: 197 times

Postby Marcin_S » Mon May 26, 2014 7:54 pm

U mnie też - dziś w Wwie była rzeźnia (trochę deszczu i stoimy) i zmiana trasy... Komunikatów mrowie, Łajzików też więcej niż zwykle - obtrąbiłem z 10, nadziękowałem się jak nigdy.
Jutro wrzucę ekranik.

Wysłane z Tapatalk
Warszawa i okolice, CM
Image
Marcin_S
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Postby Marcin_S » Tue May 27, 2014 6:53 am

Wracając do mojego wczorajszego posta - miejsce startu Warszawa ul. Żupnicza (koło Dworca Warszawa Wschodnia), cel Al. Żwirki i Wigury.
Pierwsza proponowana trasa: Lubelska do ul. Targowej (w prawo w kierunku na dw. Wileński -korek gigant) , zakręt w lewo z zawrotką i wjazd w Zieleniecką. Wyznaczona trasa prowadziła przez Most Poniatowskiego - Al. Jerozolimskie - Pl. Zawiszy - Raszyńska - Żwirki. W trakcie zawrotki komunikat o ETA i zmiana trasy, początkową tak samo czyli w Zieleniecką (dojeżdżając do ronda Waszyngtona na ekranie widać ciemno-czerwone Aleje Poniatowskiego), myślałem, że poprowadzi na wprost we Francuską ale każe skręcać w lewo w Al. Waszyngtona (widzę Francuska stoi), potem w prawo w Międzynarodową i do Trasy Łazienkowskiej (Al. St. Zjednoczonych) - z doświadczenia wiem, że Trasa powinna być zatkana od wysokości Marszałkowskiej ale na ekranie widzę:
26 maja Warszawa 1.jpg
26 maja Warszawa 1.jpg (70.19 KiB) Viewed 263 times

Jadę i nie kombinuję na własną rękę - przytkane dopiero za Al. Niepodległości, Żwirki czyste.
Czas przejazdu: 48 minut (normalnie 20 do 30), koleżanka jadąca przez Most Poniatowskiego dotarła na Wolę po 3-ch godzinach (normalnie do 40 minut) - nie dość, że padało to jeszcze samochód blokujący jeden pas.
A na Targowej podmyło asfalt i ucieczka w Zieleniecką okazała się też dobrą podpowiedzią.
Warszawa i okolice, CM
Image
Marcin_S
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Postby Marcin_S » Wed May 28, 2014 1:53 pm

triptic32 wrote:A ja tak moze troche nie na temat a troche na temat.Na polskim forum dotyczacym Androida jest watek o aplikacji iCoyote,Naviexpert i Yanosiku i niestety ale iCoyote podobno bezczelnie kopiowal dane trafficowe,zdarzen itp z NE i Yanosika i przez to w/w firmy zablokowaly widocznosc takich danych na swoich mapach na stronach www. Zastanawiam sie czy u nas(Waze Polska) jest ktos kompetentny kto moglby sprawdzic czy i dane z Waze nie sa kopiowane?Wiem ze Waze ma malo uzytkownikow ale chodzi o sam fakt.NE sprawdzilo to w ten sposob ze udostepnili falszywe dane i chwile pozniej te same dane pojawily sie w aplikacji iCoyote.

Waze Polska to my! :D
Ale pytanie dobre :?
Warszawa i okolice, CM
Image
Marcin_S
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4

Re: Odp: Waze i omijanie korków (?)

Postby MarcinDrajwer » Tue May 27, 2014 2:29 pm

wlodek76 wrote:Obserwuję to omijanie korków i moim zdaniem waze za mocno rygorystycznie podchodzi do zgłoszeń o korkach i zarejestrowanych prędkościach dróg. Waze musi być mega pewny, że tam jest korek :)

Musi, czy nie musi - są dwie informacje decyzyjne: statystyka (tak jak w realu wiesz, że w centrum są korki/ciasno w godzinach szczytu) i stan bieżący (bo słychać w radiu że coś zatkane). Nie jest wcale złym pomysłem bazowanie (też) na tym pierwszym. Tak normalnie. Skoro gdzieś obliczenia pokazują, że oszczędzasz 2 minuty, to jedź, najwyżej skorygujesz informację statystyczną (good thing).

MD
MarcinDrajwer

Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Postby MarcinDrajwer » Tue May 27, 2014 4:33 pm

wroSlaw wrote:Macie pomysł jak przejechać przez Wrocław????

Też na to patrzę... Z jednej strony - Waze działa, z drugiej - sprawa wygląda poważnie...

MD
MarcinDrajwer

Postby MarcinDrajwer » Tue May 27, 2014 11:02 pm

tcholewa wrote:
baranica wrote:
Tak apropo, może zgłosić te zalane drogi jako wydarzenie?

Jeśli bedą zalane jeszcze 2 dni, to można spróbować. Jeśli nie - w sumie tez nic nie szkodzi ;)
Jaki status?

Już jest wszystko OK, to był tylko kilkugodzinny problem wg mojej wiedzy. Uff.
MarcinDrajwer

Postby MarudaGDA » Thu May 08, 2014 2:00 pm

Sądzę, że zwłaszacza przydałaby się opcja korek w kierunku ruchu/w przeciwnym kierunku. Sądzę, że ktoś, kto jechał w Gdańsku od ul. Słowackiego od ronda de la Salle do Obwodowej (i vice versa) rozumie o co chodzi.
Nie cierpię cierpieć...
ImageImageImageImage
MarudaGDA

Location: Gdańsk, STarogard Gdańsk, Pruszcz Gdański, Lębork (okazjonalnie) Wejherowo i okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Postby mousepl » Thu May 08, 2014 4:20 pm

Mi dość często Waze oblicza trasę alternatywną z powodu korków. Jeżdżę na Śląsku. Przeliczanie nie dotyczy Tychów (EDIT) od Katowic (/EDIT), bo tam nie ma drogi alternatywnej (czyt. jest jedna, ale też zakorkowana).
Jadąc od Bielska na Katowice w Tychach jest korek. Jeśli jest zgłoszony to Waze prowadzi mnie przez Kobiór-Wyry (niemiec92 wie którędy). Jeśli jest zgłoszony w Tychach i na wlocie do Katowic to prowadzi mnie trasą Bielsko-Pszczyna-Żory-A1 północ.
Swoją drogą to racja z tą ilością użytkowników, im więcej, tym więcej mamy danych z dróg a między 10:00-13:00 jest ciężko z użytkownikami online :/
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 0 time
Been thanked: 344 times

Postby mousepl » Mon May 26, 2014 7:08 pm

Tak, jak pisałem wcześniej - u mnie działa:
Screenshot_2014-05-26-07-17-19.jpg
Screenshot_2014-05-26-07-17-19.jpg (205.6 KiB) Viewed 286 times
mousepl
Waze Global Champs