Waze i omijanie korków (?)

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Waze i omijanie korków (?)

Postby Tobjas » Mon Sep 08, 2014 8:03 pm

To dziwne ze u Ciebie nie działa bo ja tak dodałem ostatnio na próbę swój dom i po aktualizacji ładnie znajduje :)

Pozdrawiam
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 168 times
Been thanked: 47 times

Postby Zniwek » Mon Sep 08, 2014 6:54 pm

A przyjrzałeś się mojemu drugiemu screenowi? ;)
Właśnie tą metodę zastosowałem, a mimo wszystko nie działa.

Najlepsze jest to, że AM dodało jednak te adresy, ale też źle prowadzi. Dowiezie nas na 22 Lipca, bo tej równoległej osiedlowej, gdzie trzeba zajechać, nie ma na mapie... Nie wiem czemu AM jest płatna, jak tam wciąż są takie braki. I nie mam na myśli tylko tego, zapewniam :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby Tobjas » Mon Sep 08, 2014 5:55 pm

Można dać punkt orientacyjny na budynek wybrać np ze to jest dom i wpisać adres w edycji tak jak spisuje się nazwę ulicy. Po takim zabiegu szuka nr domu przez Waze. Tylko to czasochłonne bardzo i nie wiem czy warto skoro można wyszukać przez Google.

Pozdrawiam
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 168 times
Been thanked: 47 times

Postby Zniwek » Mon Sep 08, 2014 5:44 pm

Adresy Google są błędne.

Ja mam ma myśli fakt, że oferta znaleziona w necie ma właśnie wpisane Słoneczna. A nie Osiedle Słoneczne, choć nawet na domu było "os. Słoneczne 73" :D

No ale to był pan rolnik, także może się nie znał i strony internetowej jako takiej też nie ma.

Fakt jest taki, że żadna nawi nas do celu nie zawiezie, chyba że w nowej AM tam ogarnęli.

A takich miejsc jest więcej i w wielu Waze ma przewagę nad każdą nawigacją, bo w innej nie ma albo jest źle. Wiele rzeczy jest zrobione raz i przez kilka lat nie ruszane. A jak było zrobione na szybko, to tym bardziej.
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby mto6 » Mon Sep 08, 2014 4:16 pm

Kto ich tam wie? Jednak nawigacja i tak niewątpliwie źle prowadzi, bo nie na tę uliczkę na której jest wjazd, lecz 22 Lipca właśnie. Coś mi się zdaje, że jednak facet wie gdzie domek wynajmuje, a w Google to źle zaimportowali.
mto6
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

Postby Zniwek » Mon Sep 08, 2014 4:05 pm

No to chyba jeszcze gorzej...
Przecież nie będę szukał 22 Lipca, jak właściciel ma wpisane Słoneczna. Zresztą, ten facet też geniuszem nie jest, skoro nie wie gdzie domek wynajmuje :D
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby mto6 » Mon Sep 08, 2014 3:52 pm

Zniwek wrote:Pomijam już fakt Słonecznej zamiast Osiedla Słonecznego, ale numeracji to nie znalazłem w ŻADNEJ nawigacji. A w Waze pod numer 73 dojedziemy.

Numeracja jest, tylko ulica się nie zgadza. Po wpisaniu "Kruklanki, 22 Lipca 73" Google znajduje ten domek.
mto6
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

Postby Zniwek » Mon Sep 08, 2014 3:40 pm

Niestety, nie ma takiej opcji.

Dawniej były numery dodawane segmentami. Czyli na przykład od skrzyżowania do skrzyżowania są numery 1-25. I bodajże uśredniało, że gdzieś tutaj jest ten numer. Tak samo chyba kiedyś w Zumi szukało. Nie wiem dokładnie, bo to było ponad rok temu, zanim tutaj zawitałem. Starsi Ci odpowiedzą ;)

Natomiast od wielu miesięcy można nanosić numery domów w dokładnym miejscu. Czyli numerek idealnie na budynku, punkt zatrzymania na segmencie w odpowiednim miejscu. Numerów jest wciąż mało i nawet pokrycia dróg całego nie mamy, więc to nie działa. Wcześniej były też problemy z adresami typu 29B. Nie dało się wpisywać żadnych znaków oprócz numerów, co było sporym niedociągnięciem, bo w wielu państwach są takie adresy. No i w końcu taką możliwość dodano, ale nic nie słyszałem o włączeniu tych adresów.

Szczerze powiem, że powinno być włączone w takim stanie jak teraz. Szuka po numerach zarówno z Google jak i Waze. Można sobie wybrać wynik i tyle. A nie tylko wybór ulic, tak jak jest teraz.
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby Dirty_Hairy » Mon Sep 08, 2014 2:42 pm

Dziś Waze poprowadziło mnie idealnie, świeżo otworzoną trasą (i tu oklaski dla Edytorów).

Ale... muszę dopisać się do powyższego posta. Jest niby funkcja dodania numeracji ulicy, ale nie widzę, żeby te numery były brane pod uwagę przy wyszukiwaniu. Czy jest jakiś sposób, żeby po nich wyszukać (nie z Google)?
Dirty_Hairy

Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Postby Zniwek » Mon Sep 08, 2014 2:30 pm

Z tymi numerami domów to już akurat argument wymyślony na siłę ;)

Przecież poprowadzi Cię wg numeracji Google, a tam się natknąłem tylko na małe braki w wioskach. I to wioskach na Mazurach, gdzie chyba nikt nie zagląda. Zresztą, jak gdzieś jadę, to najpierw przeglądam trasę na kompie w Mapach, potem w Waze patrzę co wyznaczy. Dowiaduję się gdzie konkretnie jest ten punkt i sobie go dodaję w Waze o wiele prędzej, więc zawsze prowadzi dokładnie do celu. Przecież ta metoda jest prosta.

Jak wiem że mam dojechać tutaj, to Google mi za cholerę niestety nie pomoże. Pomijam już fakt Słonecznej zamiast Osiedla Słonecznego, ale numeracji to nie znalazłem w ŻADNEJ nawigacji. A w Waze pod numer 73 dojedziemy. Akurat tam mieszkaliśmy na wakacjach, więc ten dom sobie narysowałem ;)
Nie będę robił całej numeracji, bo szkoda teraz roboty.
[ img ]
[ img ]

Ostatnio edytor nie chce zapamiętać, że chcę po polsku :c

Mały problem jest taki, że:
- Live Map nie szuka "Osiedle Słoneczne" tylko "Słoneczna" jak w Google -.-
- w aplikacji tego domu niestety nie widać, bo za mały
- wyszukując "Kruklanki, osiedle słoneczne 73" pokazuje tylko wynik Osiedle Słoneczne i prowadzi mniej więcej w to miejsce, ale nie umie znaleźć tego adresu.
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

PreviousNext

Return to Poland