Waze i omijanie korków (?)

Image

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Waze i omijanie korków (?)

Postby triptic32 » Wed May 28, 2014 12:29 pm

A ja tak moze troche nie na temat a troche na temat.Na polskim forum dotyczacym Androida jest watek o aplikacji iCoyote,Naviexpert i Yanosiku i niestety ale iCoyote podobno bezczelnie kopiowal dane trafficowe,zdarzen itp z NE i Yanosika i przez to w/w firmy zablokowaly widocznosc takich danych na swoich mapach na stronach www. Zastanawiam sie czy u nas(Waze Polska) jest ktos kompetentny kto moglby sprawdzic czy i dane z Waze nie sa kopiowane?Wiem ze Waze ma malo uzytkownikow ale chodzi o sam fakt.NE sprawdzilo to w ten sposob ze udostepnili falszywe dane i chwile pozniej te same dane pojawily sie w aplikacji iCoyote.
triptic32

Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Postby Marcin_S » Wed May 28, 2014 1:53 pm

triptic32 wrote:A ja tak moze troche nie na temat a troche na temat.Na polskim forum dotyczacym Androida jest watek o aplikacji iCoyote,Naviexpert i Yanosiku i niestety ale iCoyote podobno bezczelnie kopiowal dane trafficowe,zdarzen itp z NE i Yanosika i przez to w/w firmy zablokowaly widocznosc takich danych na swoich mapach na stronach www. Zastanawiam sie czy u nas(Waze Polska) jest ktos kompetentny kto moglby sprawdzic czy i dane z Waze nie sa kopiowane?Wiem ze Waze ma malo uzytkownikow ale chodzi o sam fakt.NE sprawdzilo to w ten sposob ze udostepnili falszywe dane i chwile pozniej te same dane pojawily sie w aplikacji iCoyote.

Waze Polska to my! :D
Ale pytanie dobre :?
LC and CM Poland
Image Image ImageImage
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 515 times
Been thanked: 298 times

Postby loituma » Fri May 30, 2014 7:06 am

triptic32 wrote:NE sprawdzilo to w ten sposob ze udostepnili falszywe dane i chwile pozniej te same dane pojawily sie w aplikacji iCoyote.

To standardowe działanie w celu sprawdzenia, czy dane nie są przez kogoś kopiowane.
Pracowałem kilkanaście lat temu w wydawnictwie kartograficznym i w ten sam sposób sprawdzaliśmy tam czy nasze mapy nie są kopiowane przez konkurencję.
Wstawia sie odcinek drogi, której nie ma w rzeczywistości, gdzieś w polu, lub drogę, która jest, buduje sie pod nieco innym kątem. Ale to były inne czasy. Nie było ogólnego dostępu do zdjeć satelitarnych, a mapy budowało sie na podkladach kupionych za słoną gotówkę w WZKarcie.

Choć ja i teraz miałem pewne wątpliwości co do możliwości kopiowania naszej pracy na mapach przez pewną polską aplikację i w ten sposób sprawdzałem, czy moje podejrzenia są słuszne. Na szczęście okazało sie, ze nie. Ale mam teraz baczenie, na taką ewentualność, biorące sie z mojego dawnego zboczenia zawodowego. :)

Przepraszam za mały offtopic ale takie info moze sie komuś przyda.

Wyskrobane w Tapatalk
Cierpię na chroniczny brak czasu...
Image
loituma
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 53 times

Postby niemiec92 » Sun Jul 13, 2014 6:00 pm

mousepl wrote:Tak, jak pisałem wcześniej - u mnie działa:
https://www.waze.com/forum/download/file.php?id=21664

W piątek jechałem do Katowic. Miałem dużo czasu, więc specjalnie nie omijałem Tychów. Waze pokazał korek przede mną. Ty zgłaszałeś i ktoś jeszcze jechał przede mną. Mimo tego nie poprowadził mnie objazdem, jak Ciebie. Chyba najwidoczniej specjalnie mnie wprowadził w korek, aby potwierdzić zgłoszenie. W sumie straciłem 15 minut, ale nie śpieszyło mi się.
http://d29-139.pl/
AM Powiatu Pszczyńskiego i Śląska Cieszyńskiego
Country Railway Manager
niemiec92
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 12 times
Been thanked: 38 times

Postby mousepl » Mon Jul 14, 2014 10:35 am

Nie przejmuj się, Tychy otwierają 31.07.2014 :D
co do omijania to parę razy mi przeliczył trasę i walił przez przemysłowe.
ImageImageImageImage
Stats for Poland: http://statystyki.mouse.one.pl/
Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj tu.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 713 times

Postby Kubcio » Fri Aug 15, 2014 11:00 am

Wczoraj niemiło się zaskoczyłem. Jadąc z Gdańska pod Wrocław o korku w Jarocinie waze mnie nie poinformował. Za to porzucona przeze mnie nawigacja Here (Nokia) pięknie pokazała, że muszę jeszcze 15 minut stać w korku. Po prostu waze ma mało użytkowników.
Użytkownik LG Fino. Dawniej Lumii 520 na której Waze ledwo zipał. Jeżdżę po Gdańsku-Oliwie plus okazjonalnie Kujawy, Wielkopolska. A tu moja strona zawodowa
Kubcio

Has thanked: 72 times
Been thanked: 5 times

Postby jarkaz » Sun Aug 17, 2014 11:09 am

Na Wiki jest ciekawy temat odnośnie routingu. https://wiki.waze.com/wiki/Routing_server
Bardzo ładnie opisane jak to działa.
ImageImageImageCMImagePLImageImage
jarkaz
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 562 times
Been thanked: 345 times

Postby TCholewa » Tue Aug 19, 2014 8:01 pm

Ciekawe info o przedłużaniu segmentów zamiast dorysowywania nowych. Nie wiedziałem o tym...
Image
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 323 times
Been thanked: 140 times

Postby mto6 » Thu Sep 04, 2014 5:34 pm

Koreczek na bramkach. Google Maps wie i pięknie omija, Waze też niby wie (zaraportowany korek), ale radośnie pcha w korek zakładając niewiele wydłużony czas dojazdu, a korkuje się już parę godzin i na pewno wielu Wazerów tamtędy przejechało. Powiem krótko: LIPA.
Attachments
balice korek waze.png
balice korek waze.png (255.13 KiB) Viewed 229 times
balice korek google maps.png
balice korek google maps.png (208.87 KiB) Viewed 229 times
mto6
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 38 times
Been thanked: 35 times

Postby Zniwek » Thu Sep 04, 2014 6:08 pm

Może zależy jaka jest prędkość i długość korka?
Informuje Cię o nim i możesz sobie przecież wybrać alternatywę. Ja tak zrobiłem jakiś czas temu.

Może nie chce narzucać dziwnych dróg tak z góry, bo to odstraszy nowych kierowców dziwnym algorytmem? :D
Image

PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

PreviousNext

Return to Poland