Waze i omijanie korków (?)

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Waze i omijanie korków (?)

Postby triptic32 » Wed May 28, 2014 12:29 pm

A ja tak moze troche nie na temat a troche na temat.Na polskim forum dotyczacym Androida jest watek o aplikacji iCoyote,Naviexpert i Yanosiku i niestety ale iCoyote podobno bezczelnie kopiowal dane trafficowe,zdarzen itp z NE i Yanosika i przez to w/w firmy zablokowaly widocznosc takich danych na swoich mapach na stronach www. Zastanawiam sie czy u nas(Waze Polska) jest ktos kompetentny kto moglby sprawdzic czy i dane z Waze nie sa kopiowane?Wiem ze Waze ma malo uzytkownikow ale chodzi o sam fakt.NE sprawdzilo to w ten sposob ze udostepnili falszywe dane i chwile pozniej te same dane pojawily sie w aplikacji iCoyote.
triptic32

Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Postby Marcin_S » Wed May 28, 2014 1:53 pm

triptic32 wrote:A ja tak moze troche nie na temat a troche na temat.Na polskim forum dotyczacym Androida jest watek o aplikacji iCoyote,Naviexpert i Yanosiku i niestety ale iCoyote podobno bezczelnie kopiowal dane trafficowe,zdarzen itp z NE i Yanosika i przez to w/w firmy zablokowaly widocznosc takich danych na swoich mapach na stronach www. Zastanawiam sie czy u nas(Waze Polska) jest ktos kompetentny kto moglby sprawdzic czy i dane z Waze nie sa kopiowane?Wiem ze Waze ma malo uzytkownikow ale chodzi o sam fakt.NE sprawdzilo to w ten sposob ze udostepnili falszywe dane i chwile pozniej te same dane pojawily sie w aplikacji iCoyote.

Waze Polska to my! :D
Ale pytanie dobre :?
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 653 times
Been thanked: 477 times

Postby loituma » Fri May 30, 2014 7:06 am

triptic32 wrote:NE sprawdzilo to w ten sposob ze udostepnili falszywe dane i chwile pozniej te same dane pojawily sie w aplikacji iCoyote.

To standardowe działanie w celu sprawdzenia, czy dane nie są przez kogoś kopiowane.
Pracowałem kilkanaście lat temu w wydawnictwie kartograficznym i w ten sam sposób sprawdzaliśmy tam czy nasze mapy nie są kopiowane przez konkurencję.
Wstawia sie odcinek drogi, której nie ma w rzeczywistości, gdzieś w polu, lub drogę, która jest, buduje sie pod nieco innym kątem. Ale to były inne czasy. Nie było ogólnego dostępu do zdjeć satelitarnych, a mapy budowało sie na podkladach kupionych za słoną gotówkę w WZKarcie.

Choć ja i teraz miałem pewne wątpliwości co do możliwości kopiowania naszej pracy na mapach przez pewną polską aplikację i w ten sposób sprawdzałem, czy moje podejrzenia są słuszne. Na szczęście okazało sie, ze nie. Ale mam teraz baczenie, na taką ewentualność, biorące sie z mojego dawnego zboczenia zawodowego. :)

Przepraszam za mały offtopic ale takie info moze sie komuś przyda.

Wyskrobane w Tapatalk
loituma
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 8 times
Been thanked: 55 times

Postby niemiec92 » Sun Jul 13, 2014 6:00 pm

mousepl wrote:Tak, jak pisałem wcześniej - u mnie działa:
https://www.waze.com/forum/download/file.php?id=21664

W piątek jechałem do Katowic. Miałem dużo czasu, więc specjalnie nie omijałem Tychów. Waze pokazał korek przede mną. Ty zgłaszałeś i ktoś jeszcze jechał przede mną. Mimo tego nie poprowadził mnie objazdem, jak Ciebie. Chyba najwidoczniej specjalnie mnie wprowadził w korek, aby potwierdzić zgłoszenie. W sumie straciłem 15 minut, ale nie śpieszyło mi się.
niemiec92
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 13 times
Been thanked: 38 times

Postby mousepl » Mon Jul 14, 2014 10:35 am

Nie przejmuj się, Tychy otwierają 31.07.2014 :D
co do omijania to parę razy mi przeliczył trasę i walił przez przemysłowe.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 867 times

Postby Kubcio » Fri Aug 15, 2014 11:00 am

Wczoraj niemiło się zaskoczyłem. Jadąc z Gdańska pod Wrocław o korku w Jarocinie waze mnie nie poinformował. Za to porzucona przeze mnie nawigacja Here (Nokia) pięknie pokazała, że muszę jeszcze 15 minut stać w korku. Po prostu waze ma mało użytkowników.
Kubcio

Has thanked: 77 times
Been thanked: 5 times

Postby jarkaz » Sun Aug 17, 2014 11:09 am

Na Wiki jest ciekawy temat odnośnie routingu. https://wiki.waze.com/wiki/Routing_server
Bardzo ładnie opisane jak to działa.
jarkaz
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 775 times
Been thanked: 453 times

Postby TCholewa » Tue Aug 19, 2014 8:01 pm

Ciekawe info o przedłużaniu segmentów zamiast dorysowywania nowych. Nie wiedziałem o tym...
TCholewa
Wiki Master
Wiki Master

Has thanked: 324 times
Been thanked: 149 times

Postby mto6 » Thu Sep 04, 2014 5:34 pm

Koreczek na bramkach. Google Maps wie i pięknie omija, Waze też niby wie (zaraportowany korek), ale radośnie pcha w korek zakładając niewiele wydłużony czas dojazdu, a korkuje się już parę godzin i na pewno wielu Wazerów tamtędy przejechało. Powiem krótko: LIPA.
Attachments
balice korek waze.png
(255.13 KiB) Downloaded 331 times
balice korek google maps.png
(208.87 KiB) Downloaded 331 times
mto6
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

Postby Zniwek » Thu Sep 04, 2014 6:08 pm

Może zależy jaka jest prędkość i długość korka?
Informuje Cię o nim i możesz sobie przecież wybrać alternatywę. Ja tak zrobiłem jakiś czas temu.

Może nie chce narzucać dziwnych dróg tak z góry, bo to odstraszy nowych kierowców dziwnym algorytmem? :D
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

PreviousNext

Return to Poland