Waze i omijanie korków (?)

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Waze i omijanie korków (?)

Postby mto6 » Sun Sep 07, 2014 11:34 pm

kordirko wrote:- NE ma numery domów, Waze ich nie ma. Gdy jadę na wakację, to na ostatnie 500 metrów uruchamian NE i dojeżdżam wprost pod konkretny dom, z Waze musiałbym szukać na ślepo.

Hmmm, z numerami domów w Waze akurat jest całkiem nieźle, tylko wyszukując trzeba się przełączyć na dostawcę Google.

kordirko wrote:Parę razy próbowałem z Waze omijać ulice z zakazem, które Waze uważał za przejezdne - masakra, szkoda czasu, nerwów, zdrowia i benzyny

Zgłoszenie zamknięcia nie pomaga?
mto6
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

Postby Tobjas » Sun Sep 07, 2014 5:46 pm

Trzeba poprostu być wiernym Waze i namawiać innych na korzystanie a po pewnym czasie nie będzie prowadziła w korek :)

Pozdrawiam
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 168 times
Been thanked: 47 times

Postby mto6 » Sat Sep 06, 2014 7:01 pm

Zniwek wrote:Nie mam zamiaru im płacić, skoro Waze jest o wiele lepszą zabawą i doprowadziło mnie na razie wszędzie gdzie potrzebowałem.

To racja, pytanie czy najszybszą trasą. Zabawa może być przednia, ale jak komuś zależy by nie władować się w korek to lepiej użyć czegoś innego.
mto6
Area Manager
Area Manager

Postby Zniwek » Sat Sep 06, 2014 4:56 pm

NaviExperta używałem przez 3 lata, bo wygrałem abonament 3 razy :D
To jeszcze w Javie, a potem chyba trochę na Androidzie, na starym fonie.

Nie mam zamiaru im płacić, skoro Waze jest o wiele lepszą zabawą i doprowadziło mnie na razie wszędzie gdzie potrzebowałem.
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 220 times
Been thanked: 169 times

Postby LafarM » Fri Sep 05, 2014 7:37 pm

W te wakacje jeździłem z Naviexpertem. Nieźle omija korki ale też robi błędy. Na głównych ulicach jest super a na bocznych też ma problem z aktualną informacją o ruchu.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
LafarM
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Postby Tobjas » Fri Sep 05, 2014 6:37 pm

A to ze biorą te dane z telefonów z androidem to napewno ale jakaś tam grupka wazerow w całym kraju jest więc z tego też napewno korzystają.

Pozdrawiam
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Postby mto6 » Fri Sep 05, 2014 3:21 pm

Ilu jest użytkowników Androida w Polsce, a ilu Wazerów niekorzystających z tego systemu? Jasne, że mogą uzupełniać swoją bazę, ale kluczem do tak dokładnej warstwy ruchu na pewno nie były dane pozyskane przez zakup Waze. Wzrost jakości tej warstwy to jasne, że nie przypadek, biorąc pod uwagę lawinowy wzrost liczby użytkowników smartfonów w ostatnim czasie.
mto6
Area Manager
Area Manager

Postby Tobjas » Fri Sep 05, 2014 4:51 am

Google nie na marne wyrzucilo 1,3mld $ żeby nie brać wszystkich danych od Waze. Jest teraz jego własnością i raczej może. Konkretnie Google kupiło ogromną bazę danych, maile, gdzie mieszkamy i gdzie lubimy jeździć i w jaki sposób. Poprostu wyciągają wszystkie możliwe informacje. Po to właśnie wydaje się ogromne pieniądze, poza tym GM ma coraz lepsze dane o sytuacji na drogach i myślę że to nie jest przypadek.

Pozdrawiam
Tobjas
Area Manager
Area Manager

Postby mto6 » Thu Sep 04, 2014 10:44 pm

mousepl wrote:Oj mylisz się. Popatrz na mapę google. Ewentualnie poszukaj screen'ów na forum.

No i co tam zobaczę? Jeśli chodzi Ci o zdarzenia zgłoszone przez Waze, to właśnie ja wstawiłem parę dni temu taki screenshot. :P

Natomiast chodziło mi o dane o natężeniu ruchu, a nawet jeśli też je biorą od Waze, to na pewno nie mają one kluczowego wpływu, przynajmniej w przypadku Polski.
mto6
Area Manager
Area Manager

Postby drWojtek » Thu Sep 04, 2014 8:46 pm

Google Maps z urzędu bierze dane z WAZE. Dlatego zainstalowałem tą aplikację ;)
Mam na androidzie ekran z google now i między innymi wyświetla mi sie czas dojazdu do pracy, a żę przejeżdżam z Gdańska(Morena) do Gdyni(Oksywie) to wyświetla mi zakres od 31 do 3 minut w zależności od natężenia. Pewnego dnia GM pokazał mi alternatywną trasę. Patrze na wyjaśnienie i jasno jak byk komunikat "Zaimportowano z WAZE". Problem leży po stronie algorytmów. Podobnie jak kwestia czasu utrzymywania ostrzeżeń na drodze. Niestety zanim osiągniemy poziom Yanosika (30 tyś użytkowników online w święta i nocy do 60 tyś użytkowników w ciągu dnia) trochę wody w Wiśle upłynie. Aplikacja ma potencjał i rozrasta się coraz bardziej, ale co z tego jak ma dużą konkurencję i dopóki nie osiągnie takiej liczby użytkowników oraz ilości odpowiednio nałożonych dróg, która pozwoli jej w miarę sprawnie operować trasami to nie ma co liczyć na cud.
drWojtek
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

PreviousNext

Return to Poland