Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Problem z wytyczaniem dalekich tras

Post by p_iotr
Wybieram się z Waze do Burgas (Bułgaria) i przed wyjazdem chciał bym zobaczyć jak program wytyczy trasę. Jest to niemożliwe a program podaje komunikat serwer tras jest niedostępny Jestem nowym użytkownikiem Waze i zauważyłem ze program wytycza tylko krótkie trasy. Czym to może być spowodowane? I jak bym mógł ten problem rozwiązać?
Proszę bardziej doświadczonych wazerów o pomoc.
p_iotr
Posts: 5

POSTER_ID:16935882

1

Send a message

Post by BrightMatter
Najlepiej zgłosić to do supportu (co właśnie zrobiłem) - ewidentnie coś nie daje rady. Może ze swojego poziomu coś będą widzieli.
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by BrightMatter
tcholewa wrote:Najlepiej zgłosić to do supportu
Odpowiedź:
I checked it myself and you are right.

The reason is because this route has many curves so the system finds it hard to calculate.

It's the way the system works.

I'm sorry for the inconvenience
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by Marcin_S
Cześć,

Serwer tras ma problemy od kilku dni i to może być przyczyna. Przed długą trasą warto "położyć" trasę korzystając z LiveMap - wchodzisz poprzez stronę główną. Ja robiłem tylko długie trasy po Polsce i zdarzało się, że żeby dojechać musiałem dorysowywać drogi korzystając z edytora (czyli najpierw sprawdzałem w LiveMap czy w ogóle tras da się wyznaczyć, jeśli nie lub prowadziła na około to szukałem gdzie są braki, co się dało i w drogę). Zdarzało się też, że jechałem "walcem" wyznaczając nowe drogi i potem zatwierdzałem je w edytorze.

Ostatnio na forum były wpisy mówiące o zagranicznych wojażach i nie było w nich mowy o problemach (poza dużym zapotrzebowanie na transmisję danych) tak że reasumując moim zdaniem jest to kwestia serwera, tym bardziej że od kilku tygodni trwa przebudowa infrastruktury i to pewnie jest główna przyczyna.

Pozdrawiam,
Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by p_iotr
Wytyczanie trasy docelowej oraz tras pośrednich przyniosło tylko taki komunikat: Whoa! We could not find a route czyli serwer działa tylko nie potrafi wytyczyć trasy.:) Najdłuższa tras która dała się wytyczyć w LiveMap za granicę to Łodź - Miszkolc (Węgry) 352km a mam zamiar jechać Warszawa, Łódź, Miszkolc, Debracen, Oradea, Siubu, Varna. Nie ma natomiast problemy z wytyczeniem trasy Oradea (Ruminia)- Vrna (Bułgaria) i odcinków krótszych na trasie przejazdu. Może zna ktoś sposób "połączenie odcinków" w jedną trasę.:)
p_iotr
Posts: 5
Send a message

Post by p_iotr
Można też inaczej "powalczyć" w waze :)
1) Znajdź plik preferences w katalogu waze i włącz sobie ukrytą funkcję rekalkulacji trasy bez sieci.
Navigation.Enable offline calculation: yes
Navigation.Enable offline reroute: no -> yes

W moim przypadku kiedy posiadam telefon HTC8S z windows8 mobile to raczej nie znajdę pliku:)
Dziękuję za radę jak pobrać do pamięci telefonu trasę.
Przed wyjazdem z Polski tak zrobię do Oradea a tam będzie nocleg gdzie w hotelu jest free wifi to sobie pobiorę następny odcinek:)
p_iotr
Posts: 5
Send a message

Post by p_iotr
Najlepiej jak by Waze miało dodatkową funkcję wgrywania map do telefonu podobnie jak ma to darmowa nawigacja Nokii . Wystarczyło by wgrać przez wyjazdem mapy państw przez które by się podróżowało i nie trzeba by było być online. Oczywiście mapy powinny się zapisywać na karcie pamięci a nie w pamięci telefonu. W przypadku online za granicą pobierane by były tylko potrzebne dane przez co o zmniejszył by się opłaty za chore cenowo przesyłanie danych w roamingu.
p_iotr
Posts: 5
Send a message


Post by Tobjas
Gdzieś kiedyś czytałem ze na trasie musi być jak najmniej błędów na mapie a na tak długim odcinku na pewno się jakoś znajdzie. O to również warto zapytać na spotkaniu z przedstawicielami Waze.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message