Post Reply

[Piotrków] Wolbórz

Post by toruogiwara
Cześć!
Jestem częstym bywalcem Wolborza i strasznie mnie boli błąd w nazwie tej ślicznej miejscowości. Na mapie widnieje jako Wolbórż. Czy możliwe jest aby nazwa tego miasta została poprawiona?


Pozdrawiam,
Toru Ogiwara
toruogiwara
Posts: 4

POSTER_ID:1612456

1

Send a message
---
Toru Ogiwara - flickr

Post by msylw
W Cartouche ustaw widok tak żeby mieć cały obszar którym chcesz się zająć (najlepiej na największym oddaleniu), i weź do niego Super Permalink. Potem posyłasz ten link do areamanagers@waze.com razem ze swoim username i adresem email. Tytuł maila: Area Manager application request. Angielski opis tutaj: http://www.waze.com/wiki/index.php/Area_Manager

Przy czym hurtowe poprawki w nazwach łatwiej tak jak napisał rlpl zgłosić do alphy.

Powodzenia!
msylw
Posts: 25
Send a message

Post by rlpl
Najłatwiej i najlepiej zgłosić to do supportu (alpha@waze.com). Najłatwiej, bo dla nich to kwestia jednej operacji, a ktokolwiek z nas naklika się godzinę, a i tak coś przeoczy. A najlepiej, bo przy ręcznej zmianie stara nazwa miejscowości i tak zostaje w indeksach, daje się znaleźć, a czasami może się pojawić na mapie.

Gdyby ktoś pytał na przyszłość: czasami ręczna zmiana i pozostawienie starej nazwy w indeksach jest słuszne, tak jest jeśli nazwa jest poprawna, tylko lokalizacja zła, tzn. taka miejscowość istnieje gdzie indziej, albo jeśli zmiana nazwy polega na doklejeniu nazwy powiatu lub województwa, wtedy fajnym efektem ubocznym jest, jeśli nadal można znaleźć miejscowość po starej nazwie.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by toruogiwara
Co zrobić żeby "zostać adminem" Wolborza? :)
Te podwójne drogi i błędy w nazwach są lekko denerwujące i mam wrażenie, że aktualny admin się zwyczajnie nie wyrabia, czemu się nie dziwię.
toruogiwara
Posts: 4
Send a message
---
Toru Ogiwara - flickr