[Zielonka] Problem z drożnością

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: [Zielonka] Problem z drożnością

Postby m3rkury » Thu May 26, 2011 11:58 am

Hej wszystkim!
Mam dobrą wiadomość - dziś jechałem tą trasą i wszystko było ok - poprowadził mnie prawidłowo przez to skrzyżowanie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwiązania tego problemu.
m3rkury
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: [Zielonka] Problem z drożnością

Postby rlpl » Thu May 26, 2011 4:01 pm

To fajnie, że ten konkretny problem jest naprawiony, ale wygląda na to, że tego typu problemów powinniśmy się spodziewać częściej.

mousepl wrote:Panowie, gdzie Wy macie opcję "preferuj żucie asfaltu" w Cartouche?

Chodziło o klienta mobilnego, nie Cartouche.

mousepl wrote:Co mają do tego statystyki prędkości na odcnku?

No właśnie mają, bo chodzi o wyznaczenie najszybszej drogi, a nie najkrótszej. Ale nie to było przyczyną w tym przypadku.

mousepl wrote:Przecież widać w highligt connectivity, że droga jest przejezdna.

Właśnie chodzi o buga polegającego na tym, że highlight connectivity pokazuje drogę jako przejezdną, ale faktycznie przejezdna nie jest, bo podsystem wyznaczający trasę widzi to inaczej.

mousepl wrote:Z tymi strzałkami to stary bug. Nie wiem czy go naprawili, czy też nie ale swego czasu pisali, żeby nie korzystać z tej opcji tylko z highlight connectivity.

Znam tę sprawę, ale tym razem nie chodziło mi o to, że warstwa Restricted Turns pokazuje zakaz skrętu, którego faktycznie nie ma, tylko że pokazuje go w miejscu, gdzie w ogóle nie ma skrzyżowania. Ale może to też się mieści w pojęciu starego buga. Nowy polega na czymś innym: na tym, że podsystem wyznaczania drogi ma inne kształty dróg, niż my je widzimy w Cartouche, czy w ogóle gdziekolwiek. W szczególności gdzie indziej widzi końce odcinków drogi i nie zawsze kojarzy je ze skrzyżowaniami.

mousepl wrote:Nic tylko pisać do supportu, daj im permlink i naprawią.

Właśnie obawiam się, że tak to zrozumieli. Naprawić mapy możemy sami, ale jeśli są błędy software'owe, polegające na tym, że my mapę naprawiamy, a podsystem wyznaczania tras dostaje mapę zepsutą - nie że starą wersję sprzed naprawy, tylko coś zupełnie innego - to nikt z nas tego nie naprawi.

zorkus wrote:Co do błędów i jako programista z 10-letnim stażem: dawno nie widziałem tak niedopracowanego softu jak cartcouche. Maksymalne wkurw...cze wg mnie to:

1. nieodświeżające się podświetlenia "highlight connectivity".

To akurat jest feature, a nie bug, przynajmniej zdaniem autorów. Zrobili tak celowo, żeby mapa szybciej się odświeżała. Skutek jest taki, że po każdym zapisaniu trzeba zrobić zoom in/out, żeby odświeżyć mapę, przynajmniej ja tak robię.

zorkus wrote:2. niewidzialne węzły pod skrzyżowaniami z niczym nie połączone.

Chodzi Ci o węzły, które gdzieś tam zostają? To akurat mały problem, bo wprawdzie zaśmiecają, ale nie wpływają na nic.

zorkus wrote:3. uszkodzone węzły powodujące podświetlanie "highlight connectivity" pod prąd.

To też jest niewielki problem, bo węzeł puszcza pod prąd, ale droga już nie. Żeby waze puścił Cię pod prąd, musi na to pozwalać i droga, i węzeł. Jeśli pozwala tylko węzeł, to waze Cię nie puści.

Co do bugów - jako programista... mniejsza o szczegóły, ale kilka lat zawodowego życia zmarnowałem na robienie tego typu bugów, więc znam to od drugiej strony. Pierwszą przyczyną problemów jest założenie "zrobimy software najtaniej i najszybciej na świecie". Kończy się tak, że oryginalni autorzy odchodzą do lepszych pracodawców, ich następcy kompletnie nie wiedzą o co chodzi, a sytuację ratuje dział PR, ukrywając wszelkie objawy błędów - na przykład poprawiając nieprzejezdne drogi. Poprawienie software'u jest niemożliwe, bo na tym etapie już nikt nie wie jak on działa.

WodzGalopujacySkleroz wrote:Taaak? To co powiesz na to? :D Ja to nazywam właśnie tunelem podprzestrzennym.

Piękny okaz buga :!: Ja tu widzę raczej niespójność bazy danych: geometria drogi jest opisana w kilku miejscach i teoretycznie we wszystkich powinna być opisana identycznie, ale wskutek jakichś problemów (błąd algorytmu przetwarzającego, brak miejsca na dysku, zignorowany timeout podczas kopiowania) nie jest. Najchętniej wysłałbym autorów do szkoły, niestety mogę tylko ponarzekać.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Previous

Return to Poland