Post Reply

Ząbki, spór o kierunkowość jazdy

Post by przeqpiciel
Łajzy, bo ręcę mi opadają. Ktoś na pewno ma rację, wprowadzę zatem w temat i prosić będę Was o pomoc w rozwiązaniu tego sporu. Sytuacja jest taka, że dnia pewnego zmieniła się kierunkowość ulicy targowej. Informacje uzyskane z portalu zabki.pl naniosłem poprawki i od tego momentu się zaczeły dysputy.
Portal zabki.pl twierdzi następująco:

Code: Select all

a) na ul. Targowej ruch będzie odbywał się od ul. Piłsudskiego do Poniatowskiego.
Na moje nieszczęście znak D-3 postawili tuż za sklepem Lux, który jest widoczny na zdjęciach satelitarnych na rogu Piłsudskiego/Targowa/ulica pomocnicza w kształcie L
I teraz zaczyna się spór.
Moim zdaniem ulica jest jednokierunkowa od Piłsudskiego do Poniatowskiego bez wyjątków, osoba już drugi raz mi zgłasza, że ul. Targowa jest dwukierunkowa od ul. Piłsudskiego do znaku D-3.

Na moje rozumowanie osoba powinna się udać ponownie na kurs o ruchu drogowym ponieważ ustawodawca znak D-3 opisuje jako:

Code: Select all

Oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku. ...
, zatem według mnie znak ten odczytać się powinno jako kontynuacja ruchu jednokierunkowego i nie powinno się cudować z jezdnią dwukierunkową.

Zatem jak Wy to widzicie ?
przeqpiciel
Posts: 65
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:16869893

1

Send a message

Post by przeqpiciel
Jedynie proszę abyś zapoznałem się z opisem tego znaku. Albo przedstaw argumenty za tym, że znak oznacza TYLKO i wyłącznie rozpoczęcie drogi. Jak narazie wszelkie materiały jakie widziałem wspominają o początku lub kontynuacji drogi jednokierunkowej. Zatem prawda gdzieś - tylko po czyjej stronie :)
przeqpiciel
Posts: 65
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by przeqpiciel
Dobra. Podejme sie tego i zapytam sie pisemnie Urzedu Miasta o ta ulice i wstawie odpowiedz :)) ale teoretyzujac ze jest tam dwukierunkowa. Wjezdzasz tam i jak zamierzasz wywinac ? Pojechac za sklep w uliczke za Luxem i co dalej ? Jestes juz za znakiem i nie wyjedziesz, wywijac na 3? No mozna ale latwiej i wygodniej jest zrobic kolko - szczegolnie Twoim volvo jarkaz ;)
Zatem chcialbym zadac pytanie panowie. Po kiego grzyba ustawodawca przy znaku d-3 umiescil informacje iz znak ten moze symbolizowac rowniez kontynuacje drogi jednokierunkowej zamiast napisac wprost poczatek odcinka jednokierunkowego.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
przeqpiciel
Posts: 65
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by przeqpiciel
Wiem. I wiem ze nie odpowiada sie pytaniem na pytanie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
przeqpiciel
Posts: 65
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by przeqpiciel
Cukiernia jest po drugiej ulicy. Za plecami fotografujacego - chyba ze juz splaitowala, biedronka jest pare metrow dalej ( juz za znakiem). A w tym spolem nie kupilbym chloru a co dopiero mowa o artykulach spozywczych


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
przeqpiciel
Posts: 65
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by przeqpiciel
Ok. Ja sie udam do UM listownie i zobaczymy co napisza. Poki co nadal obstaje przy swoim jako ze UM przez zabki.pl podal ze jest od do bez wymieniania wyjatkow.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
przeqpiciel
Posts: 65
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by przeqpiciel
Tak, ma mieć kryształową kulę cytując mousepl z pierwszej strony "To Ty nie wiesz, że w Polsce mieszkasz?"
przeqpiciel
Posts: 65
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by przeqpiciel
Jednokierunkowa akurat w ta strone jest od 2 dni. Zatem przytaczac przyklady o mandatach czy innych cyrkach jest za wczesnie. :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
przeqpiciel
Posts: 65
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by przeqpiciel
Ok, poszedł mail do Kierownika Referatu Dróg i Komunikacji Miejskiej. Zobaczymy co odpisze :) Pozdrawiam i miłego weekendu :)
przeqpiciel
Posts: 65
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message