Świdnik, Lotników Polskich - problem z ważnym rondem  Topic is solved

Problem z edycją mapy? Opisz go tutaj.

Moderators: redviper26, mousepl

Re: Świdnik, Aleja Lotników Polskich - problem z ważnym rond

Postby Marcin_S » Mon Feb 10, 2014 1:50 pm

Na przyszłość - dużo łatwiej by było, gdybyś do postu wklejał permalink z edytora (klikając na prawy dolny róg ekranu - dwie strzałeczki - i następnie kopiując adres) - wklejanie obrazka z Live Mapy jest mało użyteczne.
Pozdrawiam,
Marcin
Warszawa i okolice, CM
Image Image Image
Marcin_S
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor

Has thanked: 418 times
Been thanked: 215 times

Re: Świdnik, Lotników Polskich - problem z ważnym rondem

Postby LafarM » Mon Feb 10, 2014 11:17 pm

A może tam jakieś roboty aktualnie są...? Trzeba zapytać autora ostatnich zmian.
LafarM
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Postby LafarM » Mon Feb 10, 2014 11:21 pm

Przy okazji... Prośba do edytujących Lublin aby posprzątali po sobie. Pojawiło się trochę złych wskazówek jazdy.
LafarM
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Postby Zniwek » Tue Feb 11, 2014 4:57 pm

Tak to jest jak AM nie dba o jakiś obszar... Ja staram się zajmować jak najlepiej okolicą. Dużo już mam, ale mnóstwo zostało. Natomiast po spojrzeniu na Wrocław ręce mi opadły. Nie mam całego w zasięgu, ale błędy są jedne na drugim... Co tam się wyprawia? A4 to też masakra. Przez kilka kilometrów ma wpisane Gliwice, choć nie nazywamy autostrad. W jednym miejscu MOPy miały wpisaną nazwę miasta zamiast ulicy i pojawiły się na mapie jako miejscowości. A zrobił to jeden z edytorów 4 poziomu... Co się tutaj wyprawia ja się pytam? Co z tego że kilka osób się stara i wypełnia swoją robotę rzetelnie, jak inni się obijają i mają gdzieś błędy, czasami bardzo jawne? Zjazdy są źle ponazywane, czasami w alt są nazwy miejscowości przy A4, czasami jakiś jeden segment jest bezsensu ustawiony na poziom 4... Naprawdę nie mam na to siły... A8 wyglądała podobnie, ale część już zrobiłem, teraz walczę z tą nieszczęsną A4. Poza tym we Wrocku jest wokół dużo ulic z poblokowanymi wjazdami czy zupełnie bez nazwy. Mam wrażenie że nie ma tam tylko jednej osoby, a kilka które spokojnie mogłyby to ogarnąć gdyby chciały. Naprawdę do roboty Panowie!
Image

PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)
Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Has thanked: 209 times
Been thanked: 146 times

Postby wroSlaw » Tue Feb 11, 2014 7:15 pm

Zniwek wrote:Co z tego że kilka osób się stara i wypełnia swoją robotę rzetelnie, jak inni się obijają i mają gdzieś błędy, czasami bardzo jawne?

Do tego potrzebna jest zgrana ekipa a nie zawsze jest z tym łatwo. Jeśli są różne zdania i trudno dojść do porozumienia to można w kółko poprawiać jeden po drugim. Niedbałość i błędy podczas edycji to inna sprawa ale trudno sprawdzać ciągle czy ktoś coś nie popsuł. Wytykanie błędów komuś jest źle postrzegane, a poprawianie po kimś powoduje to że taki edytor nie widzi tego jak "pieprzy robotę" i robi kolejne błędy. Powoli tracę ochotę na walkę z wiatrakami.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 34 times

Postby Zniwek » Tue Feb 11, 2014 7:46 pm

Też mi niektórzy niestety psują robotę, dziś znów natknąłem się na problem gdzie ktoś połączył ulicę, choć ją 3 razy rozdzielałem bo postawiono tam słupek, gdyż ludzie skracali nadmiernie. Dziś też jedna miejscowość była rozciągnięta, bo ktoś dodał jedną małą uliczkę, oczywiście standardowo bez jej nazwy, ale kilka kilometrów dalej i znów musiałem to poprawiać. Mam wrażenie że nie jesteś tam sam i jesteś w stanie ogarnąć część rzeczy. A jak tylko tam zerknąłem, to naprawdę nie wyglądało to dobrze. Nawet jakieś główne drogi miały problemy wskazane przez Validator, a choćby te raczej ważne dla wszystkich zjazdy z autostrad nie były nazwane. Nie wiem też kto jest AM gdzieś dalej na A4 ale dwa zjazdy obok siebie nie miały wcale nazw. Rozumiem że mogą być pustki na mapach i problemy z mniej ważnymi drogami, ale główne w miastach czy autostrady mogłyby być już w końcu zapięte na ostatni guzik. Czas zmusić w jakiś sposób do czytania wytycznych :/
Image

Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby psciborek » Tue Feb 11, 2014 8:14 pm

wroSlaw wrote:Wytykanie błędów komuś jest źle postrzegane, a poprawianie po kimś powoduje to że taki edytor nie widzi tego jak "pieprzy robotę" i robi kolejne błędy. Powoli tracę ochotę na walkę z wiatrakami.

Nie no bez przesady. Każdy popełnia błędy i myślę, że jak się komuś na priva merytorycznie zwróci uwagę, że to i tamto robi inaczej niż ustaliliśmy to się nie obrazi.
Image
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 150 times
Been thanked: 198 times

Postby wroSlaw » Tue Feb 11, 2014 8:51 pm

psciborek wrote:
wroSlaw wrote:Wytykanie błędów komuś jest źle postrzegane, a poprawianie po kimś powoduje to że taki edytor nie widzi tego jak "pieprzy robotę" i robi kolejne błędy. Powoli tracę ochotę na walkę z wiatrakami.

Nie no bez przesady. Każdy popełnia błędy i myślę, że jak się komuś na priva merytorycznie zwróci uwagę, że to i tamto robi inaczej niż ustaliliśmy to się nie obrazi.

Oczywiście masz rację, ale w niektórych przypadkach tych błędów jest bardzo dużo. Chodzi o to aby nie robił kolejnych błędów i uważnie edytował. Stare błędy można z czasem poprawić. Niestety są też ludzie którzy mają swoje zdanie, za nic mają wytyczne i tworzą różne kwiatki...
https://www.waze.com/pl/editor/?zoom=8& ... 09&env=row

Dyskusje nie przynoszą efektów.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 34 times

Postby Zniwek » Tue Feb 11, 2014 10:23 pm

I tak większość nie zajrzy do tego tematu czy w ogóle na forum. Pisanie wiadomości też często mija się z celem... Nie każdy jest reformowalny i nie można się z każdym niestety dogadać, a bardzo by mi się przydało mniej psujów, a więcej pomocy w okolicy.
Image

Zniwek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3

Postby maciej_friedel » Wed Feb 12, 2014 9:02 am

Ziomek daj sobie spokój z tym tekstem ,,jeden z edytorów 4 poziomu'' bo wiem ze pijesz do mnie wiec pisz po nicku. A nie jak za konspiracji.
Kiedy waze zaczynało nie było praktycznie żadnych zasad i rysowało się po to żeby było. Wiem, że są błędy i staram się je poprawiać. To ze czasem jest głupota i jako edytor jest maciej_friedel(4) to nie znaczy ze robił to edytor o takim statusie. Mogłem równie dobrze robić to na poziomie 1. Wiec daj sobie siana już.
Jeżeli widzisz gdzieś problem to się go zgłasza a nie krzyczy na forum po raz setny, że Wrocław taki zjebany. Wypisz te błędy do których nie masz dostępu i przestań biadolić bo przestaje to już być śmieszne.
Nie mam pretensji, że poprawiasz. Bo wiem, że są błędy i zawsze będą. Ale sposób w jaki o tym krzyczysz jest żałosny.
Location Wrocław, Poland CM, Иж Planeta Sport 350
Image
maciej_friedel
Map Raider
Map Raider

Has thanked: 15 times
Been thanked: 35 times

Next

Return to Błędy mapy do poprawy