Pozdrav :)

Moderator: Unholy

Re: Pozdrav :)

Postby HamziBeg » Sat Jan 27, 2018 7:55 pm

Blejzer wrote:Pitanje:

Da li je to samo kod mene, ili jos neko ima slicnu situaciju? Putevi u odnosu na mapu cesto su mi izmjesteni za par metara zapadno?

To u Map Editoru?

Kod mene su putevi u večini slučajeva pomjereni u odnosu na mapu, nisam ih ispravljao. Ne znam tačno koja je praksa - ispravljati ili ne?. Nove puteve i objekte ucrtavam tačno po mapi.
HamziBeg

Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Postby CreekOfJohn » Sat Jan 27, 2018 11:32 pm

HamziBeg wrote:To u Map Editoru?

Kod mene su putevi u večini slučajeva pomjereni u odnosu na mapu, nisam ih ispravljao. Ne znam tačno koja je praksa - ispravljati ili ne?. Nove puteve i objekte ucrtavam tačno po mapi.

Vezano za pomjerenu satelitsku sliku treba biti vrlo pazljiv. Najbitnije je da se ucrtane ceste podudaraju sa stvarnom pozicijom, da ne bi aplikacija grijesila i stavljala vozace na pogresne segmente. Ovo se najbolje moze provjeriti ukljucivanjem layer-a "GPS Points". Ako se GPS tacke podudaraju sa satelitskom slikom, onda je sve u redu. U suprotnom se mogu koristiti skripte da se satelitska slika pomjeri za vrijeme editovanja.

Na mapi u BiH na mjestima imamo obje situacije, na nekim mjestima su putevi ucrtani pomocu stare satelitske slike koja je bila pomjerena, a sad se na novoj slici vide problemi. Takodje imamo situacije gdje je trenutna slika pomjerena, a putevi su ucrtani pravilno. Ako niste sigurni na koju od ove dvije situacije ste naisli, javite se meni, pa mogu pogledati. Bolje je nista ne "popravljati" ako niste 100% sigurni.

Sto se tice ovih skripti koje sam gore spomenuo, javite se ako ste zainteresovani i mogu vam pokazati kako se koriste. Neke znacajno olaksavaju uredjivanje.
CreekOfJohn
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 165 times
Been thanked: 47 times

Postby Stereotypche » Tue Jun 12, 2018 8:05 am

Pozz ljudi, ja sam relativno još nov ovdje :D

Ova ulica https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =208543613

je sada otvorena, na mobilnoj aplikaciji stoji da je zatvorena ali je opet otvorena (tu su još radovi ali je prohodna ulica)
Stereotypche

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby CreekOfJohn » Tue Jun 12, 2018 11:55 am

Dobrodosao, Stereotypche!
CreekOfJohn
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 165 times
Been thanked: 47 times

Previous