Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by HamziBeg
HamziBeg wrote:Ucrtavanje parking mjesta?
Šta ima smisla ucrtavati? Više, manje?
Hmmm, sva parking mjesta koja sam nedavno ucrtao su nestala, a ostali su neki drugi objekti. Šta se dešava?
HamziBeg
Posts: 19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by HamziBeg
Cijene goriva...
U BiH imamo D4 (jeftiniji) i D5 (skuplji), koju cijenu da upišemo u Waze?
Ima samo jedno polje za dizel.

Ja sam upisivao cijene D5 goriva jer D4 nemaju sve benzinske a to gorivp je dosta jeftinije. Pošto Waze ima samo jedno polje, stvorio bi se lažan utisak da pojedine pumpe imaju jeftinije gorivo od drugih.

Šta velite?
HamziBeg
Posts: 19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by HamziBeg
CreekOfJohn wrote:
HamziBeg wrote:
HamziBeg wrote:Ucrtavanje parking mjesta?
Šta ima smisla ucrtavati? Više, manje?
Hmmm, sva parking mjesta koja sam nedavno ucrtao su nestala, a ostali su neki drugi objekti. Šta se dešava?
Ne znam. Ja jos uvijek vidim parkinge koje si postavio po Vogosci, na primjer. Da ti nije mozda iskljucen layer "Parking Lots" pod stavkom "Places"?
Aaaa, upališ motorku... ja sve nako pilao :D

Dobro je, ja kontao briše me sistem iz nekog razloga :mrgreen:
HamziBeg
Posts: 19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by HamziBeg
Ulice sa tačkicama?
Možda ste primjetili da pojedine ulice imaju tačkice, dugo sam mislio da su to ulice bez brojeva... al' sam bio u krivu :D

Istina je ustvari da su to ulice kojima još niko nije vozio odkako su ucrtane/unešene na Waze server. Tačkice su nagradni poeni koje kupite ukoliko se vozite tim ulicama. Waze-u je potrebna verifikacija da su ucrtane ulice tačne (smijer kretanja, brzina i sl.). Tačkice se mogu pojaviti na postojećim ulicama ukoliko su na njima rađene veče prepravke.

HamziBeg
Posts: 19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message