Post by Branko333
Ma nije hitno ništa, samo opušteno. :)

Hvala još jednom. :)
Branko333
Posts: 10
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by Branko333
Ja sam upratio problem još od prethodne verzije tj. verzije prije ove sada najnovije...
Branko333
Posts: 10
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by dragstor
Pozdrav svim komšijama!

Potpuno podržavam, i razumem, kolegu medim84 u vezi sa zaključavanjem segmenata. Nebrojano puta se desilo da autoput (ili bilo koji put sa visokim prioritetom), koji je savršeno odrađen, bude vrlo loše izmenjen i preuređen od strane neiskusnih WME editora.

Potpisujem njegove reči, ovde se ne radi o sebičnosti, već o prevenciji potencijalnih loših izmena.

Pozdrav i sve najlepše želim :)
- dragstor
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by dragstor
Branko333 wrote:Pozdrav svima.

Samo kratko pitanje ako neko ima vremena da odgovori, koliko vremena treba proći da bi se izmjene koje sam unio u map editoru vidjele i u mapi na telefonu?
Zdravo, Branko!

Obično, prođe između 4 i 10 dana (u najgorem slučaju).

Pozdrav!
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by dragstor
Branko333 wrote:Zdravo,

Nadam se da će se ovde naći neko ko će mi moći reći nešto više o problemu koji imam sa pretragom adresa u waze-u. Postavio sam pitanje o ovome u glavnom boardu ali je jednostavno izignorisano...

Waze je dobra aplikacija ali me čudi da je zajednica toliko mrtva i da ne postoji ni najmanji interes za ovakve ozbiljne bug-ove...

Znači li to da google maps polako ali sigurno preuzimaju primat označavajući kraj waze-a i sličnih aplikacija?
Zdravo, prijatelju!

Bug možeš prijaviti ovde, ili zamoli nekog od Local Champs da ti asistira pri tome, ako nemaš privilegije :roll:
Srećno!
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by dragstor
Razumem :) Zamoliću te da se obratiš nekome od Wazera koji rukovode BiH, ili da sačekaš do uveče, pošto sam na poslu, nemam toliko vremena.
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by medim84
alen_re wrote:Now, I have a problem because medim84 and some others have locked roads to level5, and I'm a level3 user now, and I can't do my work
Pozdrav aler_re,

Sve što treba da uradiš jeste da mi pošalješ permalink segmenta kojeg treba otključati.
Napminjem da je CM u BiH editor 4 nivoa, tako da nisam u mogućnosti da zaključavam/otključavam segmente zaključane na nivou 5.
medim84
Area Manager
Area Manager
Posts: 36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by medim84
alen_re wrote:Pozdrav i tebi drug...
Ja stvarno nemam vremena da za svaku sitnicu trazim da mi otkljucavas.. Kad hocu da radim, hocu odmah da odradim i da ne razmisljam o tome.
Mislim da bi bilo ok da zakljucavate na lvl3 i to je to, a ne ovako sebicno pa da se ne moze raditi.
Alen_re,
Segment se ne zaključava zbog "sebičnosti", i u slučaju BiH vrlo rijetko na lvl veći od 3.
U prilogu možeš pročitati izvadak iz waze FAQ koji se odnosi na otključavanje/zaključavanje segmenta
Unlocking segments above your rank

There are many cases where a segment (or connected junction) may need to be edited by a lower rank editor. For that reason there are two methods to unlock segments (and junctions).
Send a private message to the last editor of the locked segment explaining why you need to unlock and change the segment. Most higher ranked editors will help you with the problem.
Alternately you can post a forum message in the appropriate unlock request forum for your country. Be sure to have the location of the segment listed in the title of the message. Also include a permalink with all desired segments highlighted to make it fast and easy for the higher ranked editor monitoring that forum to make the change.

In both cases be sure to explain the reason for the desired unlock request. Many segments were locked in the past for reasons that are no longer present. However, high traffic areas are locked to prevent less experienced editors from making changes that would cause problems or do not follow the generally agreed mapping procedures.
Pozdrav
medim84
Area Manager
Area Manager
Posts: 36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by medim84
Pozdrav Branko333,

Ulice su sada otkljucane na lvl 1.
medim84
Area Manager
Area Manager
Posts: 36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by medim84
Upravo sam se vratio s puta kroz Srbiju, Hrvatsku i BiH, i zaista kao što je Branko prijavio, opcija "pretraga adrese" kao i pretraga "karegorija" uopšte ne radi, i to samo u BiH.
Mislim da problem postoji od instalacije nove verzije.
medim84
Area Manager
Area Manager
Posts: 36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Send a message