Kérelem az út zárolás feloldására, módosítására (unlock).
Ha olyan üzenetet kapsz, hogy nincs jogosultságod szerkeszteni egy bizonyos utat, mert le van zárolva egy magasabb rangú szerkesztő által, írd a kérésed ide

Kérelem, a térkép megváltoztatására (UR)
Ha valahol hibát láttál a térképen, de se kedved, se időd megcsinálni, nyiss neki egy topikot, megcsináljuk!

Post by Szili17
igrlg wrote:Sziasztok!

Az alábbi szegmensre szeretnék unlockot kérni:
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =295381779

Kétfelé kellene osztani, mert nagyon trükkösen csak néhány méteren át él nyugat felé a 60-as korlátozás, utána a települést jelző tábla feloldja már jóval a kereszteződés előtt:


Köszi!
Szia!
Jó kis Auchan Tópart. :D
Akkor access denied :) :
1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól wrote:14. § (1) A járművek forgalmát tiltó vagy korlátozó jelzőtáblák:
d) „Sebességkorlátozás” (30. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton a táblán megjelöltnél nagyobb sebességgel haladni tilos. A tábla alatt elhelyezett hóesésre (97/a. ábra) vagy esőzésre (97/b. ábra) utaló kiegészítő jelzőtábla azt jelzi, hogy a sebességkorlátozás csak a megjelölt időjárási körülmények vagy nedves útburkolat esetében érvényes. Kiegészítő tábla jelezheti, hogy a sebességkorlátozás meghatározott időszakra vagy bizonyos járműkategóriákra vonatkozik;

(6) Az (1) bekezdés c)–g) pontjában említett jelzőtábla hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződés kezdetéig tart, kivéve, ha a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla ennél rövidebb távolságot jelöl meg, vagy a (7) bekezdésben említett jelzőtábla a tilalmat előbb feloldja. A vasúti átjáró előtt a 90., 91., 92. vagy 95. ábra szerinti veszélyt jelző táblával együtt elhelyezett, az (1) bekezdés d) pontjában említett jelzőtábla hatálya a vasúti átjáró kezdetéig tart.
(7) A „Sebességkorlátozás vége” jelzőtábla (56. ábra) az (1) bekezdés d) pontjában említett tábla, az „Előzési tilalom vége” jelzőtábla (57. ábra) az (1) bekezdés f) pontjában említett tábla, a „Tehergépkocsira vonatkozó előzési tilalom vége” jelzőtábla (58. ábra) az (1) bekezdés g) pontjában említett tábla, a „Mozgó járművekre vonatkozó tilalmak vége” jelzőtábla (59. ábra) pedig az (1) bekezdés c)–g) pontjában említett valamennyi tábla hatályát feloldja.
(8) Ha a „Sebességkorlátozás” jelzőtáblát a „Lakott terület kezdete” jelzőtáblával együtt helyezték el, a sebességkorlátozás hatálya a teljes lakott területre kiterjed.
Olyanról nem beszél, hogy a lakott terület vége tábla bármit is felold, sőt a lakott terület kezdete tábla sem old fel ilyesmit.
A (8)-as pontban leírtak alapján láthatod, hogy ha így lenne, akkor jelezték volna ott, hogy meddig tart a hatálya, mivel ismerik a fogalmat olyan kontextusban is, hogy sebességkorlátozás - lakott terület.

Nem flame, én sem tudtam ezt egy ideig, nem rémlik hogy bárki elmondta volna ezt anno KRESZ oktatáson, meg ritka az olyan eset, hogy 30-cal mehetsz be a lakott területre és nincs sehol a közelben utca például. (Ha meg 60 van és visszalassítasz 50-re, azzal nem szegsz szabályt, tehát végül is ez is oké. Senki nem kötelez hogy a megengedett legnagyobb sebességgel haladj. Kivéve ha van az a kék alapú tábla, de ez már más tészta.)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
hunglider wrote:
Szili17 wrote: Akkor mégsem megy teljesen. :)
Ilyenkor fogj egy új utat (rajzolj egyet) és kösd be a meglévőbe. Ezzel létrehozol ott egy kereszteződést. Törlöd a most létrehozott kis utat, amivel a meglévőt kettébontottad. Done. Nincs piros nyíl és ha lennének házszámok, azt sem vinnéd odébb. :)

Tapatalkkal küldve (bocsi Szikra)
Köszönöm a segítséget, így már tényleg menne, de közben valaki már belemódosított és visszalockolta. Kérek egy új unlock-ot erre
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ueFilter=0
, hogy a sebességet jól be tudjam állítani, A->B irányon 90-nek kell lennie.
Hát sajnálom, de ez mehet.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
hunglider wrote:Kérnék egy unlock-ot erre
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ueFilter=0
és erre
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ueFilter=0
összekötném őket, mert megszűnt a sebességkorlátozás, ami miatt szét van vágva (legalábbis én ezt az egy okát vélem felfedezni)
Szia! Mehet (egyébként nyugodtan kijelölheted őket egyben is Ctrl-t nyomva tartva például. :) ).
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
hunglider wrote:Huhh, de gyors vagy. Mire rájöttem, hogy a szintet vissza kell állítanom már megtörtént :-) Köszi!
Igen, láttam hogy a hidalást szó szerint értetted :D én meg néztem, kell az ide? Nem kell, akkor biztos misclick volt. :) Az email meg gyorsan jött a postodról (van amikor meg fél órába is beletelik).

Tapatalkkal küldve (bocsi Szikra)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
DragonEro187 wrote:
DragonEro187 wrote:Sziasztok, ide kérnék feloldást, mert rossz a parancs a navigációban, az a kis darab felesleges, és javítani szeretném.
Itt pedig be szeretném kötni a régebben felvitt utakat, előzőleg elmaradt az unlock :(
Köszi!
Várok! :)
Bocsi hogy kimaradtál. Ne várj hát tovább! :)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
DragonEro187 wrote:Köszi, végeztem! A kerekegyházinál rá néznél, hogy úgy jó utasításokat adhat, jó úgy? Próbáltam azt a kis törést is bele tenni, de mégse mondja hogy fordulj jobbra aztán balra, mikor 3 méter eltolás van, és ha azt mondja egyenesen, egyértelmű hogy merre kell menni :D
Na várj, azt hittem azért akarod törölni a "kis felesleges szegmenst" mert nem akarod hogy mindenféle forgolódj jobbra-balra utasításokat adjon 1 kereszteződésre. Megnéztem az utcaképen, oké végül is ez egy kereszteződés, csak kicsit el vannak tolva az ágai.
Most akkor mégis azt szeretnéd hogy ha a Zrínyi utcán mész egyenesen akkor fordulj jobbra fordulj balra legyen? Szerintem ez nem is kell.
Amúgy ilyenkor picit csalunk és az utca vége nem pont olyan lesz "mint a valóságban". :) Most én jól megrongáltam amit te csináltál, nézd meg hogy így azok-e az utasítások amit te szerettél volna.
(Sima kereszteződést csináltam belőle lényegében.)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
DragonEro187 wrote:Próbáltam úgy csinálni, hogy ne mondja, nem volt kereszteződés, és tudtommal csak akkor mondja, vagy mégse? :O Ahogy javítottad, szerintem tökéletes, csak látszik, hogy tapasztaltabb vagy mint én :) Egyszerűbb, de mégis a lényeget át adja. Köszi!
Igen, 1 kereszteződésben 1 utasítás van csak. Ha bizonytalan vagy, akkor tedd fel a WME JunctionAngleInfo-t ott 1-1 szegmens kijelölve látod milyen szögben csatlakozik a többi és színkódolva is vannak az utasítások amik abban az állapotban érkeznének az egyes irányokban. Nézegess meg vele kereszteződéseket.
Cheatsheat:
fehér - semmi
világos zöld - tarts
sötét zöld - fordul
kék - hajts le
sárga - 45°-ot állítottál be, ezt nem szereti legyen vagy 44 vagy 46.
Aztán hogy amúgy milyen úttípusok meg név mellett mikor mit mond, ez egy kicsit hosszabb kérdés, nézelődj és ha szeretnéd akkor beszélhetünk róla valami alkalmasabb helyen az Unlock3 topicnál. :)
Becq74 wrote:Sziasztok!

A chat ablakban kért kkovhu unlockot/balra kanyar zöldítést
Szia! Zöld nyilacskára átváltva. Köszi!
HunyadY wrote:Sziasztok!
Veresegyház és Szada között ettől
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... ueFilter=0
eddig
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... ueFilter=0
, 90km/h a megengedett sebesség, de az utolsó szegmensben van a városhatár tábla, ezt két részre kell bontani.

Köszi!
Szia! Ugyanazt linkelted kétszer, de kikerestem és beállítgattam. Remélem így gondoltad. Köszi!
TECLDO wrote:Sziasztok,

Unlockot szeretnék a hibák javításához:

https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... lter=false

https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... lter=false

Köszönöm
Szia! Milyen hibák amúgy? Csak kíváncsi vagyok. :) (Feloldottam amúgy.)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
DragonEro187 wrote:Itt kérnék oldást, 30as tábla miatt.
Itt kérnék lezárást, chaten kaptam oldást, de mire befejeztem, már nem volt fent, aki unlockolta. A parkolót én vettem fel, szerintem nem árt arra sem majd a védelem :)
Illetve kicsit lentebb lenne egy földút, amit be kellene kötni, egy új térképszerkesztő kolléga vitte fel az utat, de ez az első szerkesztései, hamarabb eljut tőlem az infó :D
Köszi!
Szia!
Feloldottam. Szeretnéd te bekötni a földutat vagy esetleg ő? :)
Amit másodszor linkeltél azt visszazártam, vannak még a környéken nem lock3 utcák, azokat is féltjük? :)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
DragonEro187 wrote:Sziasztok, ide kérnék feloldást, a berajzolt utakat szeretném bekötni.
Illetve itt lenne egy sebességhatár állítás, és a becsatlakozó földútnál ne fordulj balra parancs legyen, ha egyenesen kell menni.
Köszi!
Jó munkát! :)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
hunglider wrote:https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... lter=false
Sebesség beállítás.
(A WME nem hajlandó ennyi szakasz kijelölésénél az automata bejelentésre :-()
:( A kis galád, de így is lemaradt a zoom miatt az alsó 2, de kikerestem a link alapján. :ugeek:
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message