Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Kérelem az út zárolás feloldására, módosítására (unlock).
Ha olyan üzenetet kapsz, hogy nincs jogosultságod szerkeszteni egy bizonyos utat, mert le van zárolva egy magasabb rangú szerkesztő által, írd a kérésed ide

Kérelem, a térkép megváltoztatására (UR)
Ha valahol hibát láttál a térképen, de se kedved, se időd megcsinálni, nyiss neki egy topikot, megcsináljuk!

Post by Becq74
Sziasztok!
Kérném szépen a bekötő út rákötését az 5501-re
Köszönöm!
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by Becq74
Sziasztok!

Kérlek, rendezzétek az IKEA frissítését!
Köszönöm!
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by Becq74
Sziasztok!
A Sándorházai Börtön bekötőútját kérném a 62-esre rákötni!
Köszönöm!
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by Becq74
Sziasztok!

Az M7-->M0 kihajtón a B csomópontot cca 30m-el előbbre kellene hozni: a "tarts..." utasítás már a záróvonallal elválasztott szakaszon érkezik.
Nem azt mondom, hogy lehetetlen megcsinálni, ha figyeli az előjelző bemondást, csak a záróvonal miatt már a végleges utasítás elkésett lehet.
Ha kapok feloldozást, szívesen barkácsolok vele...
Köszönöm
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by Becq74
Szikra wrote:
Becq74 wrote:Sziasztok!

Az M7-->M0 kihajtón a B csomópontot cca 30m-el előbbre kellene hozni: a "tarts..." utasítás már a záróvonallal elválasztott szakaszon érkezik.
Nem azt mondom, hogy lehetetlen megcsinálni, ha figyeli az előjelző bemondást, csak a záróvonal miatt már a végleges utasítás elkésett lehet.
Ha kapok feloldozást, szívesen barkácsolok vele...
Köszönöm
Így jó?
Szerintem igen, ha legközelebb arra járok, megnézem
Köszönöm!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by Becq74
Sziasztok!
amputációhoz kérnék feloldást ezekre a szegmensekre
és erre Békéscsabán
Köszönöm!
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by Becq74
Szikra wrote:
Becq74 wrote:Sziasztok!
amputációhoz kérnék feloldást ezekre a szegmensekre
és erre Békéscsabán
Köszönöm!
Mehet!
Köszönöm, zárható ami maradt belőlük, de gondolom a zárási szinteket is át kellene arrafelé (Békéscsaba - 44-es elkerülő) nézni...
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by Becq74
Szikra wrote:@Becq74 állj, nem jó amit csinálsz!
Azért írom ide, hogy más is tanulhasson belőle és elolvassa a wikit!
A körforgalomnál,
- ha az egyik szárát törlöd, akkor a csomópontot is töröld!
- sebességhatárt (50 vagy 90) nem állítasz be vagy csak a fele körforgóra!
- kihajtókat nem a megfelelő módon nevezed el! A wiki leírja világosan, hogy 10 méternél rövidebb szakasznak kell lennie és elnevezni nem így kell »470 Békés vagy »Kecskemét / [47], hanem ebben a formátumban, [470] » Békés vagy [44] » Kecskemét; [47] Szeged, Debrecen illetve » Békés!
*Elnevezni csak ott kell, ahol a valóságban is van tábla és egyeznie kell a rajta szereplő névvel. Ha országjelzés is van, akkor így [43] » Nagylak (RO) kell írni.* Az első és másodrendű főutaknál ahol csak lehet, minden esetben írjuk az útszámot, a többinél elég csak az (ALT+175)!
(le- és felhajtóknál ugyanígy kell eljárni)
(*szerkesztve)
Még egyszer, köszönöm, hogy szóltál.
Ha esetleg ezekben tudnál még egyszer 1 kört futni a kedvemért:
Volt benne figyelmetlenség biztosan, de azt, hogy csak felén volt sebességhatár, nem értem: toolbox redo roundab után nyomtam a sebességkorlátos scriptre... Mondjuk volt olyan, hogy mentés után nem frissült szerkeszthetőre a nézet, de ilyenkor nem tapasztaltam még, hogy nem mentett volna valamit.

Az elnevezéssel kapcsolatban esetleg a wikit esetleg érdemes lenne pontosítani, egyértelműsíteni:
" Lakott területen kívül vagy fontosabb csomópontoknál a körforgalom kijárati szegmenseit a felhajtókhoz hasonlóan érdemes elnevezni (ezek szerint KELL elnevezni?) a valóságban a táblákon látható neveknek megfelelően. Például: » Centrum, [2] » Vác (Alt+175: »). A csatlakozási csomópontól számítva egy maximum 10 méteres kétirányú szegmenst kell létrehozni és elnevezni a fentiek szerint. ha ez a max 10m-es szegmens mindenképp minden kijárathoz kell (akár van arra mutató tábla, akár nincs?!), akkor érdemes lenne azt írni, és a két mondatot felcserélni Ilyenkor a körforgalomba befelé nem fogja figyelembe venni a szegmens nevét, de kihajtásnál igen!"

»Kecskemét / [47], hanem ebben a formátumban, [470] » Békés vagy [44] » Kecskemét; [47] Szeged, Debrecen - itt pedig úgy sejtem, nem fog megjelenni a nagy többség kijelzőjén a "Szeged, Debrecen", és a [47] is definiálja őket :) ezért hagytam le. Akkor ilyen egyszerűsítéseket sem szabad tenni?
A validator majd feldobja, ha túl hosszú a név (már ha majd újra működni fog), és a megjeleníthetőséggel ne foglalkozzunk?

Esetleg ha a "semmibe vezető" illetve a lerekesztett kijáratok "kezelését" is lehetne a wikiben rögzíteni, szerintem hasznos volna...
Előre is köszönöm!
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása

Post by Becq74
Sziasztok!

A Ferencszállási homokdepó bekötő útját legyetek szívesek rákötni a 43-asra!
Emlékeim szerint minden kanyarodás zöld
Köszönöm!
Becq74
Posts: 587
Has thanked: 186 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Balesetmentes közlekedést!
Fahíd és nyitása