Unlock 4-et kérek

Kérelem az út zárolás feloldására, módosítására (unlock).
Ha olyan üzenetet kapsz, hogy nincs jogosultságod szerkeszteni egy bizonyos utat, mert le van zárolva egy magasabb rangú szerkesztő által, írd a kérésed ide

Kérelem, a térkép megváltoztatására (UR)
Ha valahol hibát láttál a térképen, de se kedved, se időd megcsinálni, nyiss neki egy topikot, megcsináljuk!

Moderators: Unholy, zsezo, Watt25, marcedli, pulsarxp

Forum rules
Milyen információkra van szükség a kérelmekhez?

Kérlek olvasd el mielőtt posztolsz

Re: Unlock 4-et kérek

Postby SzeidlerZ » Fri Nov 04, 2016 6:57 am

Szia Jujuapika!
Köszönöm szépen, így már mindent értek és még tanultam is.
Hálás vagyok érte.
Szép napot, Zé

Jujuapika wrote:Szia Zoli,

Csak pici segítség, amíg a nagyok szólnak: amikor egy ilyen furcsa helyet találsz, érdemes megnézni, hogy mi lehet az oka. Térképszerkesztői figyelmetlenség, vagy pedig szándékosan valami "furcsa csavar". Ebben segítenek az alábbiak:
- ilyen nagyváros közepén biztosan nem él meg hosszú időt egy szerkesztői hiba
- érdemes végig-kattingatni a becsatlakozó szegmenseket, és megnézni, hogy ki hozta létre, és ki szerkesztette utoljára (szegmensre kattintva bal alsó sarokban látod, ha legörgeted). Jelen esetben a kereszteződés minden szegmensét 5, 6 szintű szerkeszők, melyek mindegyike a waze magyar kemény mag tagja csinálta. Ilyen esetben bizonyos, hogy nem szerkesztői hiba, hanem valami más "furcsaság" okozta dolog van, azaz "nem szorul javításra".
- emellett persze mindenki hibázhat, de érdemes megvizsgálni a helyzetet, vajon mi az oka? Jelen esetben - szerény véleményem szerint, de majd a magasabb szintű szerkesztők kijavítanak - mivel a helyszínt nem ismerem, csak gondolom, hogy a Szent László út - Kisgömb utca kanyarodó főútvonal, melyen a helyes navigációs utasítások miatt lett így kialakítva (fordulj balra, tarts balra, menj tovább egyenesen, stb.). Erről részleteket a wikin találsz, illetve segítség a WME Junction Angle info script.
Ha gondolod, és tudok segíteni, nyugodtan keress magánban is. Köszönöm szépen :)

SzeidlerZ wrote:Sziasztok!
Bp., XIII. kerület: Találtam egy kereszteződést ahol 4 irányba lehet körbenézni, a Waze ott meg 5 "utcáról", irányról tud.
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... ,267145280
Szeretném helyrerakni az említett kereszteződés metszéspontját (hogy egyenesek legyenek az utcák, mert nincsen bennük törés abban a kereszteződésben), illetve kivenni a fölöslegesen berakott mindössze 4 méteres utcaszakaszt, mert olyan meg nincs abban a kereszteződésben.
Köszönettel: Zé
SzeidlerZ

Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Postby Micu65 » Fri Nov 04, 2016 6:07 am

Szia Zé!

Bp., XIII. kerület: Találtam egy kereszteződést ahol 4 irányba lehet körbenézni, a Waze ott meg 5 "utcáról", irányról tud.
Szeretném helyrerakni az említett kereszteződés metszéspontját (hogy egyenesek legyenek az utcák, mert nincsen bennük törés abban a kereszteződésben), illetve kivenni a fölöslegesen berakott mindössze 4 méteres utcaszakaszt, mert olyan meg nincs abban a kereszteződésben.

Jó szemed van, hogy kiszúrtad. :D

Bár megkaptad már a választ, de én is megerősítem. :-)

Ott vequalsdividedt(6) (vst) úgy érezte, hogy a fordulj balra túl erős, és ezért tarts balrára alakította.
Többségében olyan helyeken van, ahol bár a főút kanyarodik (így elvileg nem kell jelezni, hiszen nem mész le a főútról), de egyértelműsíteni akartuk, hogy nem a "valódi" egyenesen, hanem valamerre más fele kell menni.
Előfordulhat akkor is, ha pl. egy felüljáróra és a mellette elmenő (azonos nevű) útra bomlik szét, vagy két egyenes sáv estén a jobboldali "hirtelen" leforduló sáv lesz.

Tehát van egy-két ilyen.

Általában a 4-es zárolás valami ilyen cselre utal, mert nem szeretnénk, ha a kevesebb gyakorlattal rendelkezők azért nyúlnának hozzá, mert a trükköt nem ismerik.

Üdv!
Micu
Micu65

Has thanked: 96 times
Been thanked: 72 times

Postby Jujuapika » Thu Nov 03, 2016 11:45 pm

Szia Zoli,

Csak pici segítség, amíg a nagyok szólnak: amikor egy ilyen furcsa helyet találsz, érdemes megnézni, hogy mi lehet az oka. Térképszerkesztői figyelmetlenség, vagy pedig szándékosan valami "furcsa csavar". Ebben segítenek az alábbiak:
- ilyen nagyváros közepén biztosan nem él meg hosszú időt egy szerkesztői hiba
- érdemes végig-kattingatni a becsatlakozó szegmenseket, és megnézni, hogy ki hozta létre, és ki szerkesztette utoljára (szegmensre kattintva bal alsó sarokban látod, ha legörgeted). Jelen esetben a kereszteződés minden szegmensét 5, 6 szintű szerkeszők, melyek mindegyike a waze magyar kemény mag tagja csinálta. Ilyen esetben bizonyos, hogy nem szerkesztői hiba, hanem valami más "furcsaság" okozta dolog van, azaz "nem szorul javításra".
- emellett persze mindenki hibázhat, de érdemes megvizsgálni a helyzetet, vajon mi az oka? Jelen esetben - szerény véleményem szerint, de majd a magasabb szintű szerkesztők kijavítanak - mivel a helyszínt nem ismerem, csak gondolom, hogy a Szent László út - Kisgömb utca kanyarodó főútvonal, melyen a helyes navigációs utasítások miatt lett így kialakítva (fordulj balra, tarts balra, menj tovább egyenesen, stb.). Erről részleteket a wikin találsz, illetve segítség a WME Junction Angle info script.
Ha gondolod, és tudok segíteni, nyugodtan keress magánban is. Köszönöm szépen :)

Jujuapika
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 56 times
Been thanked: 37 times

Postby SzeidlerZ » Thu Nov 03, 2016 9:57 pm

Sziasztok!
SzeidlerZ

Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Postby poc-ok » Thu Oct 27, 2016 5:36 am

vequalsdividedt wrote:Én nem csináltam vele semmit, úgyhogy ne rám nézz.

Jaaaa... hülye vagyok, azon a szakaszon eredetileg is 60 volt, szóval nem volt átállítva ideiglenesen 60-ra :D Így nincs mit javítani rajta. Viszont a Te neved szerepel ott a mostani dátummal mert unlockot kértem rá. (Félig feleslegesen)
poc-ok

Has thanked: 25 times
Been thanked: 55 times

Postby vequalsdividedt » Wed Oct 26, 2016 3:44 pm

poc-ok wrote:
vequalsdividedt wrote:
poc-ok wrote:Sziasztok!

Sebességállítás miatt szeretnék ide a 4-es útra unlockot! (Befejezték a burkolatcserét)

https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... st=7789294

Köszönöm!

yo

Zárható, köszi a pontosítást... közben meló volt, most tértem vissza hogy a 60-at a végére beállítsam, de látom már megtetted! 8-) ;)

Én nem csináltam vele semmit, úgyhogy ne rám nézz.
vequalsdividedt
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 114 times
Been thanked: 215 times

Postby poc-ok » Wed Oct 26, 2016 7:29 am

vequalsdividedt wrote:

Sebességállítás miatt szeretnék ide a 4-es útra unlockot! (Befejezték a burkolatcserét)

Köszönöm!

yo

Zárható, köszi a pontosítást... közben meló volt, most tértem vissza hogy a 60-at a végére beállítsam, de látom már megtetted! 8-) ;)
poc-ok

Postby vequalsdividedt » Tue Oct 25, 2016 8:38 pm

Köszönöm!

yo
vequalsdividedt
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 114 times
Been thanked: 215 times

Postby poc-ok » Tue Oct 25, 2016 9:35 am

Sziasztok!

Köszönöm!
poc-ok

Postby vadameredeti » Sun Oct 23, 2016 6:25 pm

gic78 wrote:
vadameredeti wrote:Sziasztok,
egy nagyobb parkoló bekötéséhez kérném az alábbi szakasz feloldását:
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... =146570697

Köszönettel, Ádám