Unlock 5-öt kérek

Kérelem az út zárolás feloldására, módosítására (unlock).
Ha olyan üzenetet kapsz, hogy nincs jogosultságod szerkeszteni egy bizonyos utat, mert le van zárolva egy magasabb rangú szerkesztő által, írd a kérésed ide

Kérelem, a térkép megváltoztatására (UR)
Ha valahol hibát láttál a térképen, de se kedved, se időd megcsinálni, nyiss neki egy topikot, megcsináljuk!

Moderators: zsezo, Unholy, pulsarxp, Watt25, marcedli

Forum rules
Milyen információkra van szükség a kérelmekhez?

Kérlek olvasd el mielőtt posztolsz

Re: Unlock 5-öt kérek

Postby worldchamp » Wed May 06, 2015 5:21 pm

Szata76 wrote:Még nem. Ugye most nem azokról a sebességkijelző táblákról beszélünk, ami kiírja, hogy mennyivel menj, hogy elérd a zöld lámpát?

Tapatalked by my G3

Nem, nem arról. :) Főleg falvak, kisvárosok elé szokták tenni én inkább dunántúlon láttam, híradóban is mintha benne lett volna annak idején.
Település-tábla előtt 50-100 méterrel áll egy traffi, ezt követi egy piroslámpa gyalogátkelővel. Ha 60 felett jössz a település tábla felé, nem kapsz semmi figyelmeztetést, csak egy pirosat, hogy akkor stop. A kamera nem küld csekket, de megállít. Ez egyébként korrekt.

Jól ki van számolva, mert nem fogsz tudni átslisszani a sárgán, elég gyorsan pirosra vált.
A rendőrök meg általában megállnak ott és igazoltatnak. Nekik igazából könnyű a dolguk, mert evidens, hogy miért váltott a lámpa, ami kiszűri helyettük a vétkeseket.
De mondom ez ritka jelenség! :)
worldchamp
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 17 times
Been thanked: 68 times

Postby worldchamp » Wed May 06, 2015 4:08 pm

Szata76 wrote:Ílyen lámpát vezérlő LASSÍTS! tábláról hol olvastál hogy hol láttál ilyet?

Tapatalked by my G3

Vidéken szokott lenni lakott területen, de szerencsére nem jellemző. Te még sosem találkoztál ilyennel?
worldchamp
Area Manager
Area Manager

Postby worldchamp » Wed May 06, 2015 12:27 pm

Szikra wrote:Idézet a magyar wikiből:
"Megállapodás szerint a radaros sebességkijelző, "LASSÍTS!" feliratot villogtató táblákat nem vesszük fel a Waze-be, csak azokat, amik valóban fényképeznek. A forgalomszámlálási célú, vagy bírságolási célra alkalmatlan (rendszámot nem rögzítő) térfigyelő kamerákat esetleg "Ál kamera" (Dummy) jelenthetjük be, hogy később a tévesen beérkező jelentéseket így könnyedén ignorálni lehessen. A kliensben tévedésből néha rendőri sebességmérést is telepítettként jelentenek be, ezeket megfelelő helyismeret birtokában nyugodtan törölhetjük."
Az én személyes véleményem pedig, hogy a térfigyelőket, a "LASSÍTS" mérőket teljesen felesleges és értelmetlen felvinni, de...!
Vannak olyan "LASSÍTS" sebesség mérők, amik össze vannak kötve a forgalomirányító lámpákkal, így befolyásolja a gyors továbbhaladást! Ha gyorsan mész, pirosra vált! Na ezeket szvsz érdemes jelölni!

Igen, egyetértek teljesen a gondolatmenettel! Meg kell különböztetni, hogy mi az ami hasznos lehet a felhasználó utazása során, és mi ami nem.
De természetesen a wiki sem tökéletes, és mi sem.
Ha megnézzük a fordítást, lehet, hogy kicsit ott csúszott félre a dolog. Mert a dummy cam nem más, mint kamu kamera. Vagyis külföldön úgy jegyzik, mint kifejezetten a fix traffit utánzó szerkezetet, nem pedig térfigyelő, vagy forgalomfigyelő kamera alatt értik.
Én úgy látom ezt az angol wiki is megerősíti.

Tehát pont csak azokat kellene dummy camnek beállítani az én értelmezésem szerint, amik sebességet mérnek vagy úgy tesznek, de nem küldenek csekket.
Itt az a bökkenő, hogy a közös megegyezés szerint a "Lassíts" kamerák nem lehetnek még dummy camek sem, viszont a matricát ellenőrző/forgalomfigyelő cam-ek meg általában azok szoktak lenni. :roll:
Szerintem viszont pont azok nem kamu kamerák, csak mást csinálnak, mint sebességet mérnek. És mivel nincs haszna a Waze felhasználónak belőle, talán fel sem kellene helyezni, ahogy ti is javasoljátok.

Minden kamerát amúgy sem tudnánk beállítani. Gondolok arra, amikor pl. Budapesten kanyarodást tiltó kereszteződésben felhelyeznek egy kamerát, te bekanyarodsz és már kapod is a csekket.
Jó lenne ilyeneket is feltenni egyszer, de még most nincs rá lehetőség. ;)
worldchamp
Area Manager
Area Manager

Postby worldchamp » Wed May 06, 2015 7:18 am

Miauut wrote:Szerintem a dummy kameráknak semmi értelme. Ugyanúgy a sebességkijelző tábláknak sem. Csak fokozza az átláthatatlanságot, és a valós kamerák szavahihetőségét. Ha valaki bejelenti, nem kell engedélyezni.

Azt én is aláírom, hogy legtöbb esetben így van. Viszont akkor szülessen egy konszenzus erről, és akkor ahhoz igazodom én is, mások is.

Mert amíg az app-ben van lehetőség jelölni ilyet, illetve, amíg azt látja a térképszerkesztő, hogy a többi ugyanilyet is feltették a kollégák, addig mindig fel fognak kerülni újabbak.
Viszont valljuk be jelenleg elég nehéz a logikát követni, és csak feleslegesen dolgozunk illetve töröljük egymás munkáját. ;)

Köszi, hogy írtál!
worldchamp
Area Manager
Area Manager

Postby worldchamp » Tue May 05, 2015 3:29 pm

Üdv az uraknak! ;)
Területmenedzserként felfigyeltem rá, hogy mostanában tűnnek el dummy camek. :)
Pl itt volt egy a 12-es főúton:
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... as=8033766

Ez ugyanaz a rendszer, ami az M2-n is működik például.
Nem régóta van kiépítve, még nincs róla SV, de kb így néz ki: https://goo.gl/maps/AUNRJ
Viszont a napokban újra letörölte valaki, aki nem értett vele egyet.
Csak 5-ös szintű vagy magasabb lehetett, mivel olyan is hagyta jóvá.

Én nyitott vagyok mindenre, rendben van, ha valaki letörli, csak tudni szeretném, hogy bug, vagy tényleg valakit zavart. Esetleg ezeket a jövőben ne vigyük fel a térképre?
Beszéljük meg vagy akár jöhet egy PM is.
Köszi! ;)
worldchamp
Area Manager
Area Manager

Postby worldchamp » Sat May 02, 2015 7:03 pm

vequalsdividedt wrote:Csak azért említettem meg, hogy ő is tudjon róla.
Szikra! Figyelj oda, hogy miket engedélyezel! Tudod, nem ez volt az első. ;)

Jól van akkor :D Még kicsit szoknom kell a humort :)
worldchamp
Area Manager
Area Manager

Postby worldchamp » Sat May 02, 2015 8:32 am

vequalsdividedt wrote:de miért nem azt szedted le, amit szikra odapiszkított?

Közrejátszhat, hogy Szikra bácsi már 6-os szintű veterán.
Én is hezitáltam, hogy ezt "Unlock 6-ot kérek" topicba kellene írni :)
worldchamp
Area Manager
Area Manager

Postby worldchamp » Sat May 02, 2015 8:31 am

Szata76 wrote:Leszedtem az egyiket, mert teljesen felesleges kettőnek lennie ott. Úgysem figyelmeztet haladási iránytól függően, és az ikon sem jelzi az irányát.

Köszi, én is ezen a síkon gondolkodtam!
Last edited by worldchamp on Sat May 02, 2015 8:32 am, edited 1 time in total.
worldchamp
Area Manager
Area Manager

Postby worldchamp » Fri May 01, 2015 9:07 pm

Szikra wrote:Nehéz volt észre venni, mert takarásban volt! ;)

A takarásról jut eszembe van itt két dummy cam az M2-n ami takarja egymást.
Ennek így van értelme, ha úgyis megfordul? :)
Értem én, hogy autópályán így szoktuk, de itt Gödnél még nincs kiépítve a 2x2 sáv, viszont elég furán néz így ki és egy pár hete még jó volt.
Ti hogy látjátok a dolgot?

https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... as=7775248

Image
worldchamp
Area Manager
Area Manager

Postby worldchamp » Thu Apr 30, 2015 1:31 pm

Szikra wrote:Le volt tiltva egy kanyarodás! :o
Javítva!

Igen, mostmár minden működik! Mi lehetett az oka, hogy elromlott? Valaki át állított valamit?
worldchamp
Area Manager
Area Manager

PreviousNext

Return to TÉRKÉP MÓDOSÍTÁSI KÉRELMEK