Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Kérelem az út zárolás feloldására, módosítására (unlock).
Ha olyan üzenetet kapsz, hogy nincs jogosultságod szerkeszteni egy bizonyos utat, mert le van zárolva egy magasabb rangú szerkesztő által, írd a kérésed ide

Kérelem, a térkép megváltoztatására (UR)
Ha valahol hibát láttál a térképen, de se kedved, se időd megcsinálni, nyiss neki egy topikot, megcsináljuk!

Post by Szikra
TT76 wrote:Sziasztok.
Van itt egy pöti probléma. A parkolóból (aminek a kijárata távolabb is van az Alkotástól mint a valóságban) kihajtva a Márványra a záróvonalak miatt abba a sávba lehet csak kimenni amiből csak jobbra lehet menni az Alkotásra. Jelenleg viszont simán tervez úgy mintha lehetne onnan a parkolóból a Márványnak az Alkotásra balra kanyarodó sávjába is besorolni. Ha egyetértetek, akkor ezt javítanám oly módon hogy csinálnák egy külön jobbra tartó sávot a visszafordító csomóponttól az alkotásig és ebbe kötném bele a parkolót. Ha ez így oké akkor kérnék ott a környező szegmensekre feloldást. De ha valaki megcsinálja azért sem fogok haragudni :) Ha meg ez így nem jó ötlet akkor vajon hogy lehetne másképp? Vagy hagyjuk így ahogy van? Köszi.
Miért is magadat linkelted? :roll: :D
Csak kanyarodó sávval tudod megoldani, de szerintem elég a parkoló kijárata előttől úgy, hogy legyen tars jobbra-balra utasítás is.
Feloldva!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
TT76 wrote:
Szikra wrote:Feloldva!
Kész is, csekkold le légyszíves hogy jó-e így. Köszi!
Sebességhatár? ;) Amúgy jó!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
mikiholiday4 wrote:Sziasztok!

A következő helyen nincs 120-as korlátozás az autópályán:
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... =311584285

Ezeken a helyeken sincs semmilyen sebességkorlátozás:
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... ,190801978

Megcsinálom, ha kapok rá engedélyt.
Üdv,
Miki
Mehet!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Jujuapika wrote:Sziasztok, kérnék szépen itt unlockot a fel- és lehajtók elnevezéséhez.
Mehet!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Jujuapika wrote:Köszönöm, kész, zárható. Új azonosítók (mert látom Szikra is alakított kicsit előttem a körfogalom becsatlakozásnál az új szabályoknak megfelelően, akkor keletkeztek) a záráshoz itt.
Szikra wrote:
Jujuapika wrote:Sziasztok, kérnék szépen itt unlockot a fel- és lehajtók elnevezéséhez.
Mehet!
Ez így nem jó: » [21] Salgótarján
Ez a helyes: [21] » Salgótarján
Kérlek javítsd, illetve, ha máshol is van ilyen akkor azokat is! Köszi!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
poc-ok wrote:Sziasztok! Unlock 5-öt szeretnék kérni ezekre a szegmensekre (4-es út Hadházi kereszteződés környéke) sebességkorlátozás állítás miatt, holnap járok arra megnézem pontosan mizu, mert jött rá UR.

https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... ,147745411

Köszönöm az engedélyt! Szép napot! ;)
Mehet!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Jujuapika wrote:Bocsánat, ezt benéztem, javítottam, köszönöm! Kérdés még: ezeket nem érdemes-e 10 m-nél rövidebbre tenni, és a kihajtás szerint elnevezni? Ugyanígy kérdés, hogy pl itt ezeket a kihajtókat érdemes-e elvágni egy 10 m-nél rövidebb darabra és elnevezni?
Szikra wrote:Kérlek javítsd, illetve, ha máshol is van ilyen akkor azokat is! Köszi!
Nem kell, mert elméletileg a legelső elnevezett szegmenst fogja kiírni.
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
Jujuapika wrote:Sziasztok, Szikrával történt megbeszélés alapján kérnék itt unlockot, hogy a kihajtókat el tudjam nevezni (az előbb csak az első linkelt kereszteződésre reagált itt a fórumon, a jelen linkelt kérést PM-ben megbeszéltük, mert megkérdezni nem mertem itt :oops: ).
Szikra wrote:Nem kell, mert elméletileg a legelső elnevezett szegmenst fogja kiírni.
Mehet! ;)
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
VPLaci wrote:Sziasztok!

M1-en a 40 km környékén itt 120 helyett 100 korlát van kint, ezért kérem a feloldását.
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... =313457995
Köszönöm, Laci
OK!
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message

Post by Szikra
TT76 wrote: Közben kiderült hogy nem teljesen tökéletes így :( A jobbra tartó sáv kellett, az tény. Így viszont annak az útelágaszkodásánál akkor is azt mondja az egyébként egyenes nyílnál hogy "tarts balra" (az eredeti waze hang is) ha amúgy egyenesen megy tovább a Királyhágó felé. Ez annyiból gáz hogy 3 sáv van, csak balra Alkotás-bah felé, egyenes sáv a Királyhágó felé és ugye a csak jobbra az Alkotás-déli felé. Ha balra menne akkor oké, tarts balra, beáll balra kanyarodó sávba. De ha Királyhágó felé akar menni egyenesen akkor a tarts balra miatt reklamálnak még akkor is ha van annyi esze hogy nézze a kijelzőt/táblákat/felfestést és nem megy el rossz sávba az utasítás miatt. Egyelőre talán azt láttam megoldásnak hogy az egyenes nyílról levettem a hangot, így ott ha jól gondolom nem fog külön szólni, a juzer meg beáll szépen magától az útirányának megfelelő sávba (mivel sávasszisztens ugye nincs). Így nem viszi el rossz irányba azt aki csak a hangra figyel. A másik megoldás lehetne hogy külön balra tartó sávot is csinálni csak nem tudom annak lenne-e értelme. Biztos sokaknak segítene ha szólna (kvázi sávasszisztensként) hogy balra kanyarodás előtt tartson balra és álljon a megfelelő sávba. De ilyen helyzetből meg azért rengeteg van BP-en és ahogy láttam nem az a trend hogy minden ilyennél fel lennének rajzolva a külön-külön sávok. Vélemény?
Szerintem így most jó lesz. Jó a meglátásod, nem kell a balra sáv.
Szikra
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 2066
Has thanked: 919 times
Been thanked: 687 times
Send a message