Post by Szili17
MolnarAndrasToyota wrote:Szép Jó napot!

Egy újonc észrevételei:
Élve a topic címével néhány dolgot leírok, amit használat közben vettem észre.
Hozzá téve, nagyon tetszik a program lelkes használója vagyok!

- Elhelyezek egy veszélyt, "álló autó az úton", 10 perc múlva jövök vissza, és nincs ott az autó, a sajátomat nem tudom letörölni, és ha ott van nem tudom megerősíteni, hogy még mindig ott van.
Ez a többi ilyen veszélyre is igaz.
Szia! :)
A saját jelzésedet nem tudod minősíteni (mondjuk levenni még nem próbáltam), de megköszönni értelemszerűen nem tudod (ez nem a Facebook :lol: ). De ne aggódj, ha járnak arra emberek, akkor fogja kapni a kösziket, ha meg elmész akkor lesz ott nincs ott is bőven (én szoktam nyomni mindig a helyzettől függően a megfelelőt). :)
MolnarAndrasToyota wrote:- Pld kátyú az úton, olyan amely a kereket, vagy a futóművet bizton tönkre tenné az maradhatna hosszabb ideig, sokszor hónapokig kell az ilyeneket kerülgetni, mire odaér az útkezelő.
- Úton folyó munka a közútkezelő karbantartja az útpadkát, többnyire egész nap ott dolgoznak.
jó lenne ha ez is hosszabban kint maradna.
Igen, ezek kicsit rövid ideig maradnak kint szerintünk is, a köszikkel életben lehet tartani, ha megnézel egy úton folyó munka Krisztina korút jelzést, van ami már 20 napja ott van. ;) Ettől eltekintve indítványoztuk hogy legyen kicsit hosszabb az idő amíg kint van.
MolnarAndrasToyota wrote:- A Munkahelyre navigálást néha angolul írja ki, ilyenkor nincsenek felsorolva az ÉVI listában lévők.
Erről esetleg van valami felvételed? Mondjuk nekem nincs megadva a munkahely :roll: lehet a többiek már hallottak róla.
MolnarAndrasToyota wrote:- Egy hely felvitelénél kötelező a fénykép, addig nem lehet tovább lépni, és akinek nincs fényképező az eszközében? Vagy sötétben úgy sem érne semmit a kép....
Ez sajnos így van, jó lenne ha lehetne skippelni, viszont van manapság olyan okostelefon amin elfut az új kliens (éppen aktuális release) és nincs benne kamera? Mondjuk az autóbahackelt tabletek, hát igen, igazad van.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
arol101 wrote:Sziasztok!
Elnézést, új vagyok, azt sem tudom jó helyre írom-e... Pár hete használom az alkalmazást, nagyon tetszik. Be is állítgattam mindent, de valami 'elállítódott' úgy tunik. A hangok menuben volt olyan lehetoség, hogy csak a figyelmeztetésekkor szóljon, ne minden egyes kanyarnál. Na ez most nincs, egyszeruen eltunt, pedig már az egész menut végignéztem. Valamint az uzemanyagárak ikonra bokve mindig azt írja, hogy nem talál a kozelben állomást, pedig van jópár. 3.9.8.0. verziót használom kezdettol fogva, tehát nem frissítés eredményezte a változást.
Segítségeteket elore is koszonom.
Szia!
Felteszem akkor ez Androidos kliens, ott ez a hang állítgatás a Waze ikont megnyomva bal oldalon alul a beállítások fogaskerék ikonja melletti hangszóró ikonnal történik.
Az üzemanyagárakat csak akkor tudod megadni ha a kút közelében vagy, az más kérdés ha benzinkutat keresel. (Kút közelében != "itt van 5 sarokra" hanem tényleg a kútnál állsz, onnan lehet csak jelenteni.)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
arol101 wrote:Helló! Köszi, tényleg, már emlékszem. Kút nem lényeg, menüben van egy pont, ahol meg lehet nézni az árakat. Köszönöm.
Szia!
Igen, ha árakat keresel akkor a navigáció/keresésnél át rá tudsz bökni és akkor mutogat a közelben mindenféle benzinkutakat. Vagy rákeresel hogy MOL mondjuk és a kiadott helyek közül választva egyet is látszik az ár.
MolnarAndrasToyota wrote:Sziasztok!
Egy kép az angolra váltásról.
Ma is átváltott, és most viszont meg volt az Évi névsor.
Ez legyen a legnagyobb gond. :-)
Szia!
Nem hiszem hogy ezzel mélyen foglalkoznának most, úgyis gőzerővel készül a 4-es verzió Androidra is (mint azt tudjuk ;) ), abban csak nem lesz már elírva. :)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
pavik_peter wrote:
Azért van alapból tiltva, mert pont jó úgy.
wow!
Ez nagyon informatív volt :(
Azért, mert ha minden kis szar szűk utcán engedélyeznénk, ahol nem tilos én kitépném a hajam. Képzeld magad abba a helyzetbe, hogy rossz irányba jöttél és azt mondja egy szűk kertvárosi utcában hogy "akkor itt fordulj meg", mondjuk este. Akkor nézel hogy ok, de... ha én nem akarom, melyik irányba menjek tovább? Elfordulsz jobbra ahol megint azt kapod, hogy "jó akkor itt fordulj meg". Ehelyett, ha csak ott van engedélyezve ahol muszáj (kétirányú utca és egy ponton szembe egyirányú lesz, vagy sima útból átcsap magánút típusba (célforgalom) és sorompós, akkor ne vigyen tovább egyenesen (mert a tiltott U-turn miatt nincs más út), így ha rossz helyen kanyarodsz le, újratervez és mond valami olyat hogy a környező utcákban hogyan fordulj meg, ezt te látod a térképen plusz hallod hogy újratervezett és felméred, hogy "aha látom itt a szomszédos utcákban kényelmesen meg lehet fordulni, de nem jön senki és nem tilos a U-turn, akkor mehet, úgyis megfordítani akar. Ha meg sokan vannak, akkor is tudsz egy utat, ahol anélkül hogy feltartanál mindenkit kényelmesen vissza tudsz fordulni.
Így informatívabb volt? :)
pavik_peter wrote:
Akkor kell engedélyezni, ha egy kétirányú utca kereszteződés nélkül egyirányúra vált.
Inkább sehol se legyen engedélyezve.
Erre van valami magyarázat a fentieken túl?
Jelenleg nekem login failed, de ha sikerül belépni akkor adok magyarázatot rá. ;)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
pavik_peter wrote:Ugye ennek a problémának a másik felén meg ott van az a jelenség, amikor pl egy körforgalomból eggyel hamarabb jön ki a júzer akkor elvinné a navi a következő településre megfordulni mert ott van a másik vége a szegmensnek ahonnan tervezhető a visszafordulás U-turn nélkül. Ami ugye a tipikus esete a "Bíráljuk felül a navit!"-nak
Hát Budapesten ez no-brainer, meg a nagyobb városokban, mert vannak környező utcák. Vidéken, az ilyen "egyutcás falu" jellegű településeken nyilván más a helyzet, de ott is sikerül eddig észrevenni amikor csippant és újratervezett, akkor ha az ember bizonytalan félreáll és böngészi a térképet, hogy merre viszel, jó az nekem? Megfordítasz?
Itt kérdés igen, hogy 1-1 nagyobb kereszteződésben legyen-e engedélyezett a megfordulás. Van ahol engedélyezve van, de azért kevés helyen láttam. Le nem tiltottam, mert nem vagyok ennyire buta, okkal állította be ott a szerkesztő kolléga, vagy egyezett bele. Egy biztos, az nem én vagyok (a fent leírtak miatt). Annyival erősíteném még meg, hogy vidéken amikor mész két település között, akkor jellemzően nem az van, hogy közli a navi hogy "fordulj balra" de te elvéted az utcát. Ott 1 lehetőség van, ha nem arra mész akkor utána az már csak kapálózás hogy hol fordít vissza vagy hol nem. Ha messze teszed a visszafordulást, akkor én dühös lennék hogy eljöttem 10 km-t most meg menjek vissza... miért nem előbb szólt? Ha közel teszed akkor mindenkit visszaforgatna, holott lehet hogy ha tovább mész akkor + 10 km kerülő, de nem kell forgolódni olyan úton ahol 90-et jönnek. (Ugye nem mindig egyszerű elindulni sem ilyen helyen, nem beszélve megfordulásról.

A döntés mindig a sofőré, a navi csak segít, hogy merre célszerű szerinte menni, ha nem arra mész nem arra mész, egyelőre (Google Car) még a te kezedben a döntés ő meg majd újratervezget. :)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
pavik_peter wrote:Ez itt a lényeg meg az, hogy sikerült kifürkészni az U-turn-ök titkát azon túl is hogy "Azérmercsak"
Köszi.
:D
Hátosztán az min változtat? Jobb így neked, hogy kifolyik a szemed mire végig olvasod amit leírtam? :lol: Ugyanaz az eredmény, tíccsadlea U-turn-t. Oldd meg és kész!
Amúgy is, VST-nek mindig igaza van, kivéve amikor nem, de ilyen esetekre jó az első szabály. :mrgreen:
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
pavik_peter wrote:A webes felület üzenetküldőjével kapcsolatban lenne kérdésem.
Normális az ha egy üzenet az elküldés után "beragad" az Outbox-ba és nem kerül át a Sent messages-be?
Vagy ez azt jelenti esetleg, hogy a címzett még nem lépett be a saját felületére a küldés óta és még nem látta az üzenetet?
Várjak türelmesen vagy küldjem újra?
Szia! Igen, ez azt jelzi hogy az illeto meg nem olvasta el az uzenetedet. Az en outboxomban is van egy csomo level, ha ez vigasztal. :)
MolnarAndrasToyota wrote:Kérdezem mi az illendőbb üzemanyag árak frissítésénél?
Elmegyek egy kút mellett, és rosszak az árak, de általában a 95-ös és a dízel van kiírva, ami az útról látszik.
Ilyenkor korrigálnám, de a prémium dízelt nem tudom átírni, mert ahhoz be kellene mennem és a kútoszlopról lenézni! Érdemes a kettőt frissíteni? Vagy hagyjam ilyenkor a régi árakat, vagy töröljem ki a prémium dízelt N/A-ra, és csak a másik kettőt írjam be?
Még egy kérdésem ehhez, miért nem tudok tizedeseket beírni?
Nem fogadja el a "."-ot, mindig kiugrik ha azt nyomom.
Így csak kerekítve tudok beírni az árakat, de azt látom másoknak müködik!

Köszönettel a válaszokat!
Szia!
Semmikepp ne torolj arat, ha kaphato olyan uzemanyag a kutnal!
Amit tudsz azt frissitsd, amit nem azt hagyd ahogy volt, majd beallitja aki latja.
Probaltad ,-vel es .-tal is? Csak mert sok helyen nincs megoldva hogy kezli mindkettot, lehet itt is ez a problema.
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
pavik_peter wrote:Azt meg tudná nekem valaki magyarázni, hogy mi a koncepció amögött a ficsör mögött, hogy csak a saját oldalon lévő jelentéseket lehet nincsottozni?

Megyek az úton, látom, hogy a szembe oldalon kint van egy jelentés. (trafi, torlódás, döglöttkutya, akármi...) Odaérek látom, hogy nyoma sincs a jelentés tárgyának. Azonban ilyenkor nem ugrik fel a popup amin rajta van a nincsott gomb legfeljebb én bökhetek rá a jelentésre de ilyenkor legfeljebb köszönni meg kommentezni lehet.

95%-ban vidéki útjaim vannak, el tudom képzelni, hogy van olyan környezet ahol ez a ficsör kifejezetten hasznos de vidéken "a 66-os út mentén" nagyon sok up to date információt kirekeszt így a rendszer magából.
Ha nem a te oldaladra szól, akkor nem ugrik fel, csak ebben a popupban lehet nincsottozni. Miért? Mert így otthonról nem tudok rábökni Győrben egy jelentésre és azt mondani, hogy nincs ott.
Persze lehetne mindenféle távolságot meg mindent számolni, az kicsit bonyolultabb lenne mint ez a logika, hogy akire vonatkozik az tud reagálni rá amikor elhalad mellette.
Értem egyébként amit mondasz és van is alapja, annyit tudok mondani, hogy az már felvetődött mint ötlet, hogy (Edit: bizonyos jelentések) legyenek "kétirányúak" a jelentések mert mondjuk egy sávelhúzás, egy rendőr vagy úton lévő tárgy rád is hatással van, hisz a te oldaladra is átjöhetnek adott esetben. Ez szerintem segítene azon amit leírtál és még reális megvalósulási esélyt is látok rá. Hogy lesz-e és ha igen mikor, az egy másik kérdés és a Waze döntése. :roll:
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message
Last edited by Szili17 on Thu May 12, 2016 5:59 pm, edited 1 time in total.

Post by Szili17
pavik_peter wrote:
Szili17 wrote:Értem egyébként amit mondasz és van is alapja, annyit tudok mondani, hogy az már felvetődött mint ötlet, hogy legyenek "kétirányúak" a jelentések mert mondjuk egy sávelhúzás, egy rendőr vagy úton lévő tárgy rád is hatással van, hisz a te oldaladra is átjöhetnek adott esetben. Ez szerintem segítene azon amit leírtál és még reális megvalósulási esélyt is látok rá. Hogy lesz-e és ha igen mikor, az egy másik kérdés és a Waze döntése. :roll:

Értem. Kösz a választ.
Pontosabban bizonyos jelentések, nem mind, egy dugónál pl hülyeség lenne ha kétirányú lenne. Illetve olyan ötlet is volt, hogy választható lehetne, ötletel itt mindenki, aztán ezeknek egy szűk rétege bekerül(het).
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message

Post by Szili17
pavik_peter wrote:Ráadásul én - töredelmesen bevallom ha akartok vessetek megvadult mókusok elé - ha nyomok egy jelentést egy trafiról ami a túloldalon van nem szoktam bajlódni vele hogy beállítsam melyik oldalon van. Úgy tudom a 4-es kliensben van rá lehetőség de nem szeretek sokat szüttyögni a telóval mert egyszer véletlenül belehjtok egy ovodás csoportba. :mrgreen:
Micsodaaaaaaaa?? Nem akarsz óvodás csoporton áthajtani? Na tűnj a szemem elől!!! :lol: :lol: :lol:
De komolyra fordítva a dolgot, ugye az az jelenti hogy a másik irányba teszi ki a bubit, vagyis azoknak fog csiripelni akik veled szemben jönnek. Végül is ez az "út másik oldala", de úgy kell értelmezni hogy melyik irányból érkezőknek jelezzen, amerre te mész vagy pont ellenkezőleg. Ebből lenne jó olyan opció, hogy "mindkettő".
A 4-es kliensben _bizonyos_ jelentések esetén van rá lehetőség, a 3.9-esben még több jelentés típus esetén volt rá lehetőség. Ez se tetszett annyira, szerintem senkinek, hogy leszűkült a lista. Az a hivatalos álláspont, hogy "kevesen használták". Mindegy, ez van, sírunk ezért is :cry: aztán hátha megesik rajtunk halandó felhasználókon a Waze szíve. :)
Szili17
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 917
Has thanked: 412 times
Been thanked: 349 times
Send a message